Перейти до вмісту
Главная страница » ПЕРЕРАХУНОК БОРГУ ПО КРЕДИТУ

ПЕРЕРАХУНОК БОРГУ ПО КРЕДИТУ

Що робити, якщо виникла скрутна фінансова ситуація і немає можливості платити по кредиту, в результаті чого виникла заборгованість ?  У багатьох громадян, що беруть позику в банку (фінансовій установі) цікавить питання про те, чи можна зробити перерахунок боргу по кредиту ? 

Такі варіанти можливі.Один із таких варіантів -реструктурізація боргу за кредитним договором, яка надасть можливість сплачувати кредит та відсотки за нього на нових умовах.

Банк може провести реструктуризацію боргу шляхом надання відстрочки, розстрочки сплати коштів за кредитом, зміни кінцевої дати сплати платежів за кредитом, зміни графіка погашення платежів за кредитом, рефінансування поточної заборгованості. 

Також, одним із можливих виходів із ситуації, коли банк відмовить у реструктуризації боргу є перекредитування з іншим банком.

Адвокати по кредитам АБ «Ткачук і парнери» проконсультуют Вас  щодо найбільш вигідного способу реструктуризації, перекредитування, а також можливих інших варіантів перерахунку боргу по кредиту з урахуванням особливостей саме Вашої ситуації.

Окрім того, часто банки неправильно розраховують суму боргу за кредитом, протиправно нараховуючи додаткові проценти, і, як наслідок, сума боргу збільшується. Дані обставини потребують ретельної перевірки документів, на підставі яких здійснено таке збільшення боргу, зокрема, виписки з банку, в якій має бути зазначено, з чого складається борг (тіло кредиту, штраф, пеня).

 Наше Адвокатське Бюро має великий досвід вирішення подібних ситуацій, тому наші адвокати можуть надати наступні юридичні послуги:

  1. Консультація з усіх питань, пов’язаних з перерахунком боргу по кредиту, у тому числі щодо можливих варіантів реструктуризації боргу, перекредитування тощо. 
  2. Підготовка заяви в банк про проведення реструктуризації боргу із грамотним та юридично правильним обґрунтуванням;
  3. Проведення аналізу документів, на підставі яких виникла заборгованість по кредиту на предмет правильності такого нарахування;
  4. Підготовка процесуальних документів, необхідних для перерахунку боргу по кредиту-адвокатського запиту, позову, клопотань, заперечень тощо; 
  5. Представництво інтересів клієнта в установі банку, органах державної влади та в усіх судових інстанціях, у тому числі за позовами банку (фінансової організації);
  6. Оскарження незаконних судових рішень в апеляційному та касаційному порядку.
  7. Юридичний супровід клієнта на стадії виконавчого провадження.

РЕСТРУКТУРИЗАЦІЯ БОРГУ

При складній фінансовій ситуації не платити взагалі нічого буде надто ризикованим, так як судова тяганина з банком чи колекторською організацією, а пізніше і з виконавчою службою – справа не з приємних.

Борг сам по собі не зникне, тому потрібно з представниками банку (фінансової організації) конструктивно вирішити Ваші боргові проблеми.  І чим швидше Ви це зробите, тим меншими будуть штрафи за несвоєчасне погашення кредиту та більш вигідними для Вас нові умови погашення кредиту. Разом з тим Ви не повинні покладатися лише на фінансову установу, а зі свого боку – виважено оцінити ситуацію, у якій опинилися. 

Проконсультувати щодо найбільш вигідних для  клієнта умов реструктуризації боргу для погодження їх в наступному з банком допоможе кваліфікований спеціаліст-юрист по кредитам нашого Бюро.

Реструктуризація кредиту означає внесення   змін до раніше укладеного з банком   кредитного   договору   шляхом   укладення додаткового договору про продовження строку дії договору, зміни графіка платежів, зміни процентних ставок тощо.  Реструктуризація кредиту дасть змогу Вам на інших умовах погашати кредит. 

Для   кожного позичальника    індивідуально   банком визначаються умови реструктуризації   кредиту      на    підставі   об’єктивних   та беззаперечних  доказів  неможливості   виконувати   умови   раніше укладеного   кредитного  договору,  що  підтверджені  достовірними документами.

ПЕРЕКРЕДИТУВАННЯ  В ІНШОМУ БАНКУ

Якщо банк відмовляє у реструктуризації боргу, перерахунку чи відстрочці, варто подумати про інші фінансові організації (банки), які можуть викупити Ваш кредит (не погашений залишок). 

В результаті перекредитування сума платежу може зменшитися, що створить більш зручні умови для погашення заборгованості та надасть можливість ретельно ознайомившись з умовами викупу кредиту, обрати для себе найбільш економічно вигідний варіант, в чому також нададуть  правову допомогу адвокати нашого Бюро.

Перекредитуватися в іншому банку – хороший спосіб, якщо Ви берете кредит під відсоток нижче, ніж попередній. Також це буде зручно для тих, хто очікує фінансове надходження в найближчому майбутньому (наприклад, продаж нерухомого, рухомого майна тощо). Для того аби здійснити перекредитування, необхідно отримати схвалення банку, який видав Вам кредит.

ЗМЕНШЕННЯ,СПИСАННЯ БАНКІВСЬКИХ ШТРАФІВ ЗА КРЕДИТАМИ ЧЕРЕЗ СУД

В разі, якщо банк подасть на Вас в суд, не потрібно вважати, що це кінець. Наприклад, в українському законодавстві передбачено можливість звільнення від штрафів за рішенням суду.

Відповідно до ч.3 ст.551 Цивільного кодексу України – розмір неустойки може бути зменшений за рішенням суду, якщо він значно перевищує розмір збитків, та за наявності інших обставин, які мають істотне значення. 

Відповідне клопотання можливо подати під час судового процесу за позовом банку до Вас про стягнення боргу по кредиту.

Слід звернути увагу, що на практиці банкам досить важко довести шкоду, тобто збитки, які могли бути завдані несплатою Вашого кредиту. Хоча доведення ненавмисності не звільняє Вас від сплатити суми тіла кредиту та основних відсотків, але якщо буде підтверджено причина (звільнення з роботи та інші причини виникнення заборгованості) можливе звільнення від певної частини штрафу.

Досягнення позитивного результату щодо перерахунку суми боргу, зменшення або взагалі відмови у задоволенні позову  фінансової установи можливе при представництві Ваших інтересів у суді професійним адвокатом.

РОЗСТРОЧКА, ВІДСТРОЧКА ВИПЛАТИ БОРГУ НА СТАДІЇ ВИКОНАВЧОГО ПРОВАДЖЕННЯ

Якщо  справа буде вирішуватися в судовому порядку і буде прийнято рішення про стягнення коштів, то все одно слід пам’ятати: за наявності обставин, що ускладнюють виконання рішення (хвороба боржника, стихійне лихо тощо), за заявою сторони виконавчого провадження суд, який видав виконавчий документ, у десятиденний строк розглядає питання про відстрочку або розстрочку виконання рішення, зміну чи встановлення способу й порядку його виконання  в судовому засіданні з викликом сторін і у виняткових випадках може таке клопотання задовольнити.

Однак, задоволення заяви про розстрочку виконання рішення суду можливе лише у виняткових випадках, визначених судом, виходячи з особливого характеру обставин, що ускладнюють або виключають виконання рішення суду.Рішення суду щодо розстрочки може бути оскаржене в апеляційному порядку.

Крім того,  при відмові суду задовольнити Вашу заяву Ви не обмежені у праві повторно звертатися із аналогічною заявою, але вже у зв’язку з іншими обставинами. Ви можете звертатись з такою заявою, будь – коли, поки не буде повністю виконане судове рішення, а підотовути таку обгрунтовану заяву допоможе юрист.

Таким чином, безвихідних ситуацій не буває і адвокати АБ «Ткачук і партнери» допоможуть Вам у межах правового поля вийти із скрутної ситуації щодо виникнення заборгованості по кредиту, та знайти найбільш оптимальні варіанти, з урахуванням Вашої  особистої склавшоїся ситуації, вирішення питання перерахунку боргу по кредиту. 

Адвокат по спорам з мфо (по мікрокредитам та онлайн кредитам)