Перейти до вмісту
Главная страница » СПОРИ ЩОДО ОФОРМЛЕННЯ ПЕНСІЇ ПО ІНВАЛІДНОСТІ

СПОРИ ЩОДО ОФОРМЛЕННЯ ПЕНСІЇ ПО ІНВАЛІДНОСТІ

Одним із видів пенсії, призначення якої передбачено Законом Про загальнообов’язкове страхування, є пенсія по інвалідності. ЇЇ особливістю є то, що вона призначається особам до досягнення пенсійного віку на підставі висновку Медико-соціальної експертної комісії про встановлення групи інвалідності.

Як правило, при оформленні пенсії люди стикаються з порушенням своїх прав Пенсійним фондом у вигляді безпідставної відмови в призначенні пенсії, вимагання непотрібних документів, неврахування стажу з надуманих та формальних міркувань, неприйняття документів для призначення пенсії, надавання неправильного середнього показника, нарахування пенсії по інвалідності в меншому розмірі, ніж особа має право згідно її стажу та заробітної плати.

Пенсія по інвалідності розраховується 100 % пенсії за віком для І групи, 90 % для другої групи та 50 % для ІІІ групи. Однак при досягненні пенсійного віку, при наявності достатнього стажу для призначення пенсії за віком. Однак дуже часто, при досягненні пенсійного віку особою, Пенсійний фонд не надає особі 100 % пенсії, пояснюючі це тім, що у особи не вистачає стажу. Однак, в подальшому з’ясовується, що особа має необхідний стаж згідно записів у трудовій книжці, але Пенсійний фонд такі записи свавільно «забракував». В подальшому, після судових розглядів, Пенсійний фонд буде вимушений повернути всі грошові кошти, які він незаконно не нараховував та виплатити компенсацію.

Також слід пам’ятати, якщо Ви після виходу на пенсію по інвалідності пропрацювали не менш 24 місяця та досягли пенсійного віку, при виході на пенсію за віком, ваша пенсія має бути розрахована з новим середнім показником заробітної плати. Але якщо Ви досягли пенсійного віку але не пропрацювали 24 місяця, не потрібно поспішати та подавати документи для переведення на пенсію за віком, адже Ви можете отримувати пенсію в розмірі 100 %, але назавжди втратите право на застосування нового середнього показника середньої заробітної плати ! Ви можете допрацювати 24 місяця та отримати новий середній показник середньої заробітної плати !

По бракуванню Пенсійним фондом записів в трудовій книжці при оформленні пенсії по інвалідності необхідно зазначити, що головним є сам факт зайнятості, а всі недоліки записів не можуть слугувати підставою для неврахування стажу роботи.

Якщо людина отримувала пенсію по інвалідності тимчасово та яка згодом була припинена, при оформленні пенсії нової пенсії Пенсійний фонд застосовує середній показник заробітної плати, який був при оформленні попередньої пенсії. Але такі дії Пенсійного фонду незаконні ! Адже це нова пенсія і мають братися нові складові для призначення пенсії ! І пенсія розрахована з новими показниками може бути на 50 % бути більшою, ніж це робить Пенсійний фонд.