Перейти до вмісту
Главная страница » АДВОКАТ ПО РОЗБОЯМ

АДВОКАТ ПО РОЗБОЯМ

У кримінальному законодавстві розбій є найтяжчим злочином проти власності, оскільки при його вчиненні відбувається посягання не тільки на майнові цінності, але і на життя та здоров’я людини.

Однак, перш ніж визнати винною особу у скоєнні розбійного нападу та притягнути до відповідальності слід довести у відповідності до вимог Кримінального процесуального кодексу України  її вину та інші складові цього злочину.

У будь-якому разі підозрюваний (обвинувачений) у такому тяжкому злочині потребує юридичної допомоги адвоката по розбоям, який захистить  від порушення його прав при проведенні досудового та судового слідства. У кримінальному провадженні не менше ніж підозрюваний (обвинувачений), потребує захисту також і потерпілий.

Досвідчений та професійний адвокат по розбоям АБ «Ткачук і партнери» буде захищати права та інтереси підозрюваної (обвинуваченої) у розбої особи, а також потерпілого шляхом надання наступних юридичних послуг: 

 • Консультація по застосуванню чинного законодавства, регулюючого питання, пов’язані зі скоєнням  розбійного нападу;
 • Захист прав підозрюваної (обвинуваченої) у розбої особи на стадії досудового слідства;
 • Захист прав обвинуваченого у розбої у судах всіх інстанцій;
 • Зібрання доказів по кримінальній справі на спростування обвинувачення особи або пом’якшення його покарання та підготовка необхідних процесуальних документів у кримінальному провадженні- адвокатського запиту, клопотань, скарг тощо;
 • Оскарження незаконних вироків по кримінальних справах в апеляційному та касаційному порядку;
 • Захист інтересів потерпілого  у кримінальному провадженні щодо злочину по розбою, у тому числі підготовка та підтримання цивільного позову. 

ЩО ТАКЕ РОЗБІЙ ТА ЙОГО ОЗНАКИ

Згідно Кримінального кодексу України за вчинення розбою може бути притягнута особа при досягненні нею 14 років.

Ключовою кваліфікуючою ознакою, що відрізняє розбій від інших злочинів проти власності є напад на людину з корисливою метою негайного викрадення чужих матеріальних цінностей із застосуванням психічного чи фізичного насильства, небезпечного для здоров’я та життя останнього. Саме з моменту нападу розбій вважається закінченим злочином, незалежно від того чи заволодів злочинець майном чи ні.

Однією з ознак, що характеризують розбій, є саме насильство, мета якого – намір одразу подолати опір потерпілого й попередити його можливу протидію.  При розмежуванні грабежу та розбою визначальним є не тільки наслідки, що настали в результаті застосування насильства до потерпілого, але й сам спосіб дії винної особи (висновки Верховного Суду у справі №753/2814/15-к).

Верховний Суд у справі № 629/7158/18 підкреслив, що під насильством, небезпечним для життя чи здоров’я особи, яка зазнала нападу, слід розуміти заподіяння їй легкого тілесного ушкодження, що спричинило короткочасний розлад здоров’я або незначну втрату працездатності, середньої тяжкості або тяжкого тілесного ушкодження, а також інші насильницькі дії, які не призвели до вказаних наслідків, але були небезпечними для життя чи здоров’я в момент їх вчинення. Ознакою об’єктивної сторони вказаного складу злочину є також насильство, яке реально не спричинило шкоду здоров’ю, але було небезпечним для життя в момент заподіяння, тобто створювало реальну загрозу для життя потерпілого. 

Отже з боку обвинувачення головне довести несподіванку, раптовість і небезпеку нападу для життя та здоров’я потерпілого, а також  короткочасність і агресивність з боку винної особи.

Водночас, адвокат по кримінальних справах нашого Бюро будує свій захист підозрюваного (обвинуваченого) на доведенні зворотного зазначеному, що надасть можливість, наприклад, перекваліфікувати злочин на менш тяжкий або взагалі виправдати свого підзахисного. 

ЯКЕ ПОКАРАННЯ ЗА РОЗБІЙНИЙ НАПАД

Покарання, яке може бути призначено судом за вчинення особою розбою установлено ст. 187 КК України в залежності від кваліфікуючих ознак: вчинений за попередньою змовою групою осіб або особою, яка раніше притягувалась до відповідальності за цей злочин або бандитизм; поєднаний з проникненням у приміщення; спрямований на заволодіння майном у великих чи особливо великих розмірах, організованою групою осіб, в умовах воєнного чи надзвичайного стану або в поєднанні із заподіянням тяжких тілесних ушкоджень. 

Небезпека для суспільства розбійного нападу настільки велика, що за вчинення цього злочину передбачено покарання лише у вигляді позбавлення волі з найвищою межею, в залежності від обставин справи, до 15 років.

Адвокат по розбоям нашого Бюро допоможе вірно кваліфікувати вчиненні особою дії, від чого залежить міра покарання. Наприклад, для кваліфікації дій особи за ч.4 ст. 187 КК України (яка передбачає від 8 до 15 років позбавлення волі) необхідно, щоб мета нападу була спрямована на заволодіння майном у великих чи особливо великих розмірах. Така сума повинна в 600 раз перевищувати неоподатковуваний мінімум доходів громадян на момент вчинення злочину, яка у 2023 році для кваліфікації кримінальних злочинів обчислюється  із розміру 1342 грн.

ЧИ МОЖЛИВО ПОМ’ЯКШИТИ ПОКАРАННЯ ЗА ВЧИНЕННЯ РОЗБОЮ

Пом’якшуюючими покарання обставинами можуть бути:

 • вчинення злочину неповнолітнім або жінкою у стані вагітності;
 • кримінальне правопорушення вчинено в результаті збігу тяжких сімейних, особистих та інших обставин або під впливом сильного душевного хвилювання, викликаного поведінкою потерпілого;
 • злочин вчинено під примусом, погрозами або через матеріальну та службову залежність;
 • відбулося перевищення меж крайньої необхідності;
 • усунення наслідків заподіяної злочином шкоди або  відшкодування у добровільному порядку завданного збитку; 
 • надання медичної, іншої допомоги потерпілому відразу  після вчинення злочину;
 • щире каяття, з’явлення із зізнанням або активне сприяння розкриттю кримінального правопорушення.

Вказаний перелік обставин, які пом’якшують покарання винної особи не є вичерпним.

Адвокат по разбоям нашого Бюро детально проаналізує обставини справи, збере необхідні докази та доведе наявність підстав для пом’якшення покарання обвинуваченої у розбійному нападі особи.

Допомога адвоката по кримінальним справам  потрібна також і при захисті прав потерпілого від розбійного нападу, зокрема, у підготовці та підтриманні цивільного позову до винної особи про відшкодування матеріальної та моральної шкоди.

Таким чином, якщо у Вашому житті так трапилось, що Вас звинувачують у розбійному нападі або цей злочин вчинили проти Вас, не приймайте необдуманих рішень, які можуть лише зашкодити, а зверніться за юридичною допомогою до адвоката по розбоям АБ «Ткачук і партнери».