Перейти до вмісту
Главная страница » АДВОКАТ ПО КРАДІЖКАХ

АДВОКАТ ПО КРАДІЖКАХ

В нашому суспільстві громадяни можуть зіткнутися із крадіжками будь-де: на вулиці, в офісному приміщенні, в магазині, в суспільному транспорті і навіть у себе вдома. 

Звісно особа, яка вчинила такий злочин повинна бути покарана, але мають місце випадки безпідставного звинувачення людини у вчиненні крадіжки. Також при проведенні досудового слідства і судового розгляду кримінальної справи в багатьох випадках порушуються права обвинувачених у крадіжках осіб. Потребує також захисту своїх прав і потерпіла через крадіжку особа.

Незалежно від того який статус має особа у кримінальному провадженні-обвинувачений чи потерпілий, у захисті їх прав необхідна допомога адвоката по крадіжках.

Адвокат по крадіжках АБ «Ткачук і партнери» захистить права підозрюваного (обвинуваченого) у кримінальному провадженні, а також потерпілого, надавши наступні юридичні послуги:

 • Консультація з усіх питань по злочинам, пов’язаних із крадіжками;
 • Захист прав підозрюваної (обвинуваченої) у крадіжці особи на стадії досудового розслідування;
 • Участь у судах всіх інстанцій на захист прав підозрюваного, обвинуваченого у справах про крадіжки;
 • Зібрання доказів по кримінальній справі на спростування обвинувачення особи та підготовка необхідних процесуальних документів- адвокатського запиту, клопотань, скарг тощо;
 • Оскарження незаконних вироків по кримінальних справах в апеляційному та касаційному порядку;
 • Захист інтересів потерпілого у кримінальному провадженні щодо злочину по крадіжці, у тому числі підготовка та підтримка цивільного позову. 

ПОНЯТТЯ ТА ОЗНАКИ КРАДІЖКИ

У Кримінальному кодексі України наводиться поняття крадіжки, яка відноситься до злочинів проти власності і є таємним викраденням  майна, матеріальних цінностей, що не належать на праві власності винній особі.

Не може бути об’єктом злочину крадіжки: транспортні засоби; вогнепальна, крім мисливської, зброя, вибухові речовини, боєприпаси; психотропні речовини та наркотичні засоби; природні багатства у їх природному середовищі (дерева та звірі у лісі, риба в водоймах, надра тощо); документація (приватна чи офіційна), яка немає грошової оцінки.  

Особа, яку можливо притягти до відповідальності у скоєнні крадіжки повинна бути осудною і досягти 14 років. 

Винна у такому злочині особа діє свідомо, з корисливих мотивів та таємно, тобто здійснює це непомітно для інших осіб або думає, що цього ніхто не бачить. Крадіжкою будуть вважатися дії і у випадку, коли інші особи не розуміють, що відбувається викрадення майна (наприклад, перебувають у стані сп’яніння).

На органи досудового слідства покладено обов’язок у відповідності до вимог кримінально-процесуального законодавства довести наявність у діях особи складу злочину, передбаченого ст. 185 КК України, а кваліфікований адвокат по крадіжках нашого Бюро буде захищати Ваші права на стадіях досудового розслідування та судового розгляду від протиправних дій службових осіб та вживати усіх необхідних заходів для доведення Вашої невинуватості.

ЯКЕ ПОКАРАННЯ ЧЕКАЄ ОСОБУ ЗА КРАДІЖКУ

У разі доведення у відповідності до вимог кримінально-процесуального законодавства винності особи у вчиненні таємного викрадення майна (крадіжки) їй  може бути призначене покарання,  зазначене у ст. 185 КК України, яка має п’ять частин і їх інкримінація залежить від тяжкості злочину, кількості осіб, які його вчинили, а також розміру (вартості) викраденого.

Зокрема, за вчинення крадіжки без кваліфікуючих ознак суд може призначити покарання у вигляді штрафу, виправних робіт, арешту або позбавлення волі.

Водночас, якщо крадіжка пов’язана із проникнення у житло, то в цьому разі передбачено покарання у вигляді позбавлення волі від 3 до 6 років, а вчинена у особливо великих розмірах (сума, яка в 600 і більше раз перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян ( у 2023 році для кваліфікації кримінальних та адміністративних злочинів обчислюється  із суми 1342 грн.)) або організованою групою, то покарання може досягти 12 років з конфіскацією майна.

У зв’язку із цим має велике значення вірна кваліфікація дій обвинуваченого, зокрема, притягнення його до відповідальності за відповідною частиною ст. 185 КК України, в чому допоможе адвокат по кримінальних справах нашого Бюро.

При цьому, слід звернути увагу, що за викрадення чужого майна, вартість якого не перевищує 0,2 неоподаткованого мінімуму доходів громадян (у 2023 році-268 грн.) наступає адміністративна за ст. 51 КУпАП, а не кримінальна відповідальність. 

Допомога спеціалізованого юриста має значення і тоді, коли можлива перекваліфікація на крадіжку із більш тяжкого злочину, зокрема  грабіжу, що являє собою не таємне викрадення, поєднане з насильством (його погрозою) і відповідальність за його вчинення  може вже бути позбавлення воли до 13 років. 

ЧИ Є ПІДСТАВИ ДЛЯ ЗВІЛЬНЕННЯ ВІД КРИМІНАЛЬНОЇ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ ЗА ВЧИНЕННЯ КРАДІЖКИ

Як на стадії досудового розслідування, так і в процесі судового розгляду можуть бути встановлені обставини для звільнення особи від кримінальної відповідальності за вчинення крадіжки.

Такими підставами для звільнення особи від кримінальної відповідальності можуть бути:

 • дійове каяття;
 • примирення потерпілого із винним;
 • зміна певних обставин (наприклад, після вчинення злочину особа суттєво змінила умови свого життя, які позитивно вплинули на неї і можливо зробити висновок, що вона не вчинятиме у подальшому противоправних діянь);
 • передача особи на поруки або застосування до неповнолітнього заходів виховного характеру;
 • за актом помилування чи закону про амністію;
 • закінчення строків давності.  

Позитивний результат при розгляді судом клопотання про звільнення від кримінальної відповідальності можливо досягти за допомогою адвоката по крадіжках нашого Бюро, який проконсультує що необхідно зробити, допоможе зібрати відповідні докази, підготує клопотання та буде відстоювати позицію обвинуваченого у суді.  

Допомога адвоката по кримінальним справам  потрібна також і при захисті потерпілого, зокрема, у підготовці та підтриманні цивільного позову до винної особи про повернення (відшкодування вартості) вкраденого майна, а також іншої нанесеної неправомірними діями шкоди.

Таким чином, якщо в Вашому житті так трапилось, що Вас звинувачують у крадіжці або проти Вас вчинили злочинне діяння у вигляді викрадення майна, не панікуйте і не приймайте необдуманих рішень, що лише Вам зашкодить, а оберіть собі якісні юридичні послуги в особі адвоката по крадіжках АБ «Ткачук і партнери».