Перейти до вмісту
Главная страница » Припинення обтяжень на нерухоме майно

Припинення обтяжень на нерухоме майно

  • від
прекращение обременений на недвижимое имущество
Якщо іпотекодавець виконав свої зобов’язання за кредитним договором, але іпотекодержатель не поспішає подати державному реєстратору заяву про зняття обтяжень і внесення запису про припинення обтяжень на нерухоме майно, порушене право іпотекодавця підлягає захисту в суді
 
При належному виконанні кредитного договору, виконання якого забезпечене іпотекою, позичальники нерідко зустрічаються з проблемою, коли банк (або інша фінансова установа), з різних причин відмовляється погоджуватися з закінченням кредитних зобов’язань позичальника і навмисне затягує процедуру надсилання заяви уповноваженому реєстратору для проведення зняття обтяження і внесення запису про припинення обтяжень на нерухоме майно.
Ця процедура може затягнутися якщо запис на обтяження вносив приватний нотаріус і його діяльність припинена або державна нотаріальна контора ліквідована і документи передані в нотаріальний архів. Також затягнути цю процедуру може перебування Банку в процесі тимчасової адміністрації або ліквідації, тобто під управлінням Фонду Гарантування Вкладів Фізичних Осіб, в якому як правило, налаштовані максимально затягнути процедуру прощання з позичальником.
Як випливає з норм Конституції України та Цивільного Кодексу, Закону України «Про іпотеки» кожній особі гарантуєте право на вільне володіння, розпорядження та користування його майном.
Одним з видів забезпечення є застава. А іпотека являеться одним з видів застави, при якому кредитору в якості забезпечення кредиту передаеться нерухоме майно та кредитор має право удолетворіть свої претензії за рахунок заставленого майна.
Але іпотека прекращаеться при виконанні основного зобов’язання. Інформація про припинення іпотечних зобов’язань підлягає реєстрації.
Як передбачає Порядок соверенів нотаріальних дій нотаріусами України, зняття іпотеки здійснюється при отриманні інформації від кредитора про виплату позики, а також про припинення іпотеки, в т.ч. визнання в судовому порядку іпотеки недійсною.
Таким чином, якщо кредитні відносини припинені, але Банк відмовляється подавати повідомлення про зняття обмеження на нерухоме майно, іпотекодавець має право пред’явити позов про зобов’язання в обов’язок іпотекодержателя подати заяву про припинення іпотеки.