Перейти до вмісту
Главная страница » ДОПОМОГА АНТИКОЛЕКТОРА У БОРОТЬБІ З НЕЗАКОННИМИ ДІЯМИ «КОЛЕКТОРНА КОМПАНІЯ «ВЕРДИКТ»

ДОПОМОГА АНТИКОЛЕКТОРА У БОРОТЬБІ З НЕЗАКОННИМИ ДІЯМИ «КОЛЕКТОРНА КОМПАНІЯ «ВЕРДИКТ»

Одна із самих старійших компаній, що практикує стягнення простроченої заборгованості як в досудовому так і в судовому порядку  є товариство з обмеженою відповідальністю «Колекторна компанія «Вердикт», яке зареєстровано 24.09.2009 в м. Києві, але діє по всій території України.

Зареєстровані виді діяльності: консультування з питань комерційної діяльності й керування; діяльність зі стягнення платежів і бюро кредитних історій; інша діяльність у сфері електрозв’язку; надання інших інформаційних послуг. Однак основною діяльністю ТОВ «КК «Вердикт» є стягнення заборгованостей по кредитам.  Колектора компанія співпрацює з ПАТ «Альфа Банк», ПАТ «Дельта Банк», за дорученням яких здійснюють заходи щодо стягнення заборгованості за кредитними договорами. Є випадки викупу ТОВ «КК «Вердикт» боргів у АТ «Укртелеком» за договорами про надання послуг, наприклад, за користування Інтернетом.

Що можливо очікувати боржникам від ТОВ «КК «Вердикт»

-регулярні телефонні дзвінки з обвинуваченнями в порушенні зобов’язань та вимогами термінового повернення боргу;

-автоматичні голосові повідомлення (при чому, цілодобово) з описом наслідків несплати кредиту (штрафи, подання позову до суду із судовими витратами, покладеними на боржника тощо);

-повідомлення в месенджерах, а також СМС повідомлення. При цьому колектори інформують, що у разі не повернення боргу будуть прийняті дієві заходи, наприклад, розшук позичальника та опис його майна; звернення до правоохоронних органів, знову ж такі, судові спори, стягнення за виконавчим написом нотаріуса, тощо. Іноді пропонують при швидкому погашені заборгованості «скидку» до 20%, яка з  часом збільшується.

-телефонні дзвінки родичам, знайомим, сусідам, колегам по роботі з вимогами передати інформацію позичальнику про заборгованість по кредитам і, навіть, звернення до людей із найближчого оточення боржника про фінансову йому допомогу для погашення боргового зобов’язання.

Слід розуміти, що контакти, які були передані кредитору при оформленні кредита не обмежують коло спілкування колекторів, оскільки останні знаходять список телефонів, з якими боржник підтримує зв’язок.

Крім наведених «гуманних методів вибивання боргів», у колекторів є маса заходів до боржника, щоб зробити його життя дискомфортним.  Вони можуть вдаватися до «вкрай абсурдних» методів, наприклад, відверті погрози, що приїде по місцю боржника так звана «виїздна команда»; опишуть майно;  різні методи психологічного тиску та інше.

Чим допоможе у боротьбі з ТОВ «Колекторна компанія «Вердикт» антиколекторна компанія

19 березня 2021 року  Верховна Рада України ухвалила Закон № 1349-ІХ, який встановив правила поведінки колекторських компаній. Згідно Закону кожен колектор повинен був до 14 жовтня зареєструватися в Реєстрі колекторських компаній Національного банку України, в протилежному випадку (якщо не включений або виключений з Реєстру) така компанія опиняється поза законом.

         Також колектори отримали чіткий регламент щодо етичної роботи і відтепер їм заборонено: використовувати погрози і шантаж; вчиняти психологічний і фізичний тиск; повідомляти третіх осіб про наявність заборгованості; шкодити репутації позичальника; зустрічатися з ним без повідомлення та погодження цієї зустрічі; взаємодіяти понад два рази на добу та інше.

         Крім зазначеного, боржникам, які попали в «боргову яму» слід знати також наступне:

  • колектори не мають права примушувати повертати борги- ні фізично, ні юридично і боржник може взагалі не розмовляти з колектором;
  • борг можуть продати без згоди боржника, але не мають право міняти

умови договору кредитування (збільшувати проценти та тіло кредиту), якщо сам договір не передбачає штрафні санкції. Иноді кредитори не продають борг колекторам повністю і колектори виконують за премію лише функцію «інформування». Однак найчастіше колекторам передають (продають) «старий» борг, який залишився і якщо пройшов трирічний строк давності (для штрафних санкцій -1 рік) – закон на  боці  боржника;

         – стягувати борги може лише виконавча служба у відповідності до Закону України «Про виконавче провадження» і тільки на підставі рішення суду;

         -колектори не мають право входити до приміщення, розповсюджувати недостовірну інформацію про боржника. Зокрема їх дії зводять лише до телефонних дзвінків з інформаційним повідомленням або звернення до суду.

         Боржник повинен знати, що сильніше колекторів є антиколектори, суди, поліція.

         Коли можна скаржитись на колектора – відразу ж якщо він: не представився і не надав свої документи; розголошує конфиденціальні дані;погрожує, шантажує, вимагає гроші; звонить і надсилає повідомлення цілий день та інше.     

Антиколектор (досвідчений адвокат по кредитам) допоможе боржнику розробити в залежності від ситуації правову схему позбавитись від таких неправомірних «посягань» колектора, зокрема:

  • в розмові з колектором з’ясувати ПІП боржника (у разі коли борг

вимагають у особи, яка не брала позику), суму боргу, назву факторингової компанії, яка займається поверненням боргу;

  • написати заяву в МФО про відзив згоди на обробку/зберігання

персональних даних;

         -написати заяву в поліцію. Іноді колектори здійснюють дії, за які наступає відповідальність за статями КК України, наприклад-за ст. 162 «Порушення недоторканості житла», ст. 182 «Порушення недоторканості приватного життя», ст.182 «Вимагання», ст. 231 «Розголошення банківської таємниці», ст. 355 «Примушення до виконання цивільно-правових зобов’язань» тощо;

         – подати заяву в Національний банк України (з 1 липня 2020) з проханням відізвати ліцензію факторингової компанії, працівники якої використвовують незаконні методи повернення боргу;

         – скласти лист безпосередньо в колекторну компанію (додавши заяви в поліцію та Нацбанк України);

         – зібрати необхідні докази у разі звернення колекторів до суду;

         -представляти інтереси боржника в суді.

         Звичайно до судів із позовами про стягнення боргу колекторам зертатись вкрай невигідно, оскільки це зайві судові витрати, а суди не завжди задовольняють позов у повному обсязі на користь колекторів; тривалий судовий розгляд та інше. За 3  останні роки у судах різних інстанцій  розглядалось лише  близько десятка справ за участю ТОВ «КК Вердикт» і то останнє брало в них участь як представники  ПАТ «Дельта Банк» та ПАТ «Альфа Банк», яку наймали суто для виконання доручень по стягненню кредитної заборгованості або звернення стягнення на предмет застави. Однак, і тут разом з банками колекторна компанія застосовувала неправомірні методи стягнення з боржників непомірно великих сум коштів. Разом з тим, такі дії при грамотній допомозі  адвоката по кредитах можливо припинити  як колекторної компанії, так і банків. Наприклад, у справі № 752/17573/18 суд задовольнив позов особи про зменшення суми заборгованості на вартість заставленого та проданого автомобіля. Сума кредиту складала 47 тис. доларів під заставу автомобіля, який продано, а кредитна заборгованість у розмірі 87 тис. грн. не була зменшена ПАТ «Дельта Банк» на вартість проданого заставленого майна і передано за договором надання послуги по стягненню цього боргу ТОВ «КК «Вердикт».  

         Отже у разі застосування до Вас ТОВ «КК «Вердикт» неправомірних дій по стягненню заборгованості звертайтесь до антиколектора – адвоката по кредитам, який допоможе вирішити дане питання  у межах правового поля.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *