Численне страхування майна ( страхування авто, нерухомого майна) що актуально для правовідносин нанесення шкоди та ризику настання страхової події (неналежного виконання договору поставки) Страховими компаніями іноді виливається в недуже неприємну ситуацію, коли Ви виявитесь винуватцем і до Вас будуть заявлятися в суді грошові вимоги.
Наприклад, після скоєння ДТП при наявності договору страхування, після виплати страхового відшкодування до Вас буде заявлений позов в порядку регресу про стягнення з Вас виплаченої суми.
Однак, такі виплати не завжди є прозорими а обсяг здійсненого відшкодування відповідати дійсному розміру шкоди.
На практиці під час оформлення ДТП на зворотньому боці схеми ДТП –Додаток 9 до Інструкції з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушенняу сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксованіне не в автоматичному режимі, обов’язково зазначається пошкодження транспортного засобу (видимих, зовнішніх) здійснених в наслідок ДТП. Однак, при дослідженні експертами, що працюють при страхових компаніях, виявляються ще пошкодження, які об’єктивно не могли бути заподіяні в наслідок ДТП. І Вас звісно на цю експертизу не викликають !
Слід зазначити, відповідні документи видаються при пожежі Акт про пожежу– додаток № 1 до Порядку обліку пожеж та їх наслідків та Акт про залиття – додаток 4 до Правил утримання будинків.
Однак, при ретельному судовому розгляді з’ясовується, що дійсний розмір шкоди в кілька разів менше, ніж заявлено у позові страхової компанії ! Заміна деталей авто, в дійсності які не замінювались, завищенні ціни на запчастини та роботи, кілька разів додавання ПДВ – це не повний перелік хитрощів, до яких вдаються Страхові компанії при обгрунтувані розміру заявлених вимог.
Послуги адвоката при заявлені регресного позову Страхової компанії:
– Надання консультації відносно регресного позову Страхової компанії;
– Підготування відзиву на позов регресного позову Страхової компанії;
– Представництво інтересів в суді по справам регресного позову Страхової компанії;
– Складання апеляційних та касаційних скарг по справам регресного позову Страхової компанії.
Також слід окремо зазначити про регресні вимоги страхових компаній за полісами обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів.
При правильному застосуванні підпункту 33.1.4 пункту 33.1 статті 33, підпункту “ґ” 38.1.1 пункту 38.1 статті 38 Закону України “Про обов`язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів» можно дійти до висновку, що при здійсненні страхової виплати Страхова компанія сама самостійно погоджує страхову виплату, тому такі регресні вимоги Страхової компанії є незаконними.
Як вказано у постанові Великої палати Верховного Суду від 04.07.2018 року, заявлення регресного позову Страховою компанією до особи, яка застрахувала свою цивільну відповідальність як володілець транспортного засобу, суперечить сутності інституту страхування цивільно-правової відповідальності.