Перейти до вмісту
Главная страница » ЮРИСТ ПО ЧОРНОБИЛЬСЬКИМ ПЕНСІЯМ

ЮРИСТ ПО ЧОРНОБИЛЬСЬКИМ ПЕНСІЯМ

Відголоски наймасштабнішої техногенної катастрофи на Чорнобильській АЕС і досі залишаються у нашому суспільстві, оскільки вона потягла серйозні наслідки для великої кількості людей- втрата близьких, нанесення шкоди здоров’ю, а багатьом із них необхідна допомога в оформленні або в перерахунку пенсії, яку може надати професійний юрист по Чорнобильським пенсіям.

Досвідчені пенсійні адвокати АБ «Ткачук і партнери» роз’яснять чинне законодавство, що регулює питання призначення (перерахунку) Чорнобильських пенсій та захистять Ваші порушені права, надавши наступні юридичні послуги:  

  • Консультація з усіх питань, пов’язаних з призначенням (перерахунком) Чорнобильських пенсій;
  • Допомога в зібранні  необхідних документів та оформленні (перерахунку) Чорнобильських пенсій;                                          
  • Підготовка необхідних процесуальних документів-адвокатського запиту, скарги, позовної заяви, клопотань, пояснень, заперечень тощо;
  • Участь у судових засіданнях судів всіх інстанцій на захист інтересів клієнта у спорах, пов’язаних з призначенням (перерахунком) Чорнобильських пенсій;
  • Юридичний супровід  при виконанні судових рішень, прийнятих  на користь  клієнта.

ОСОБИ, ЯКІ МАЮТЬ ПРАВО НА ПРИЗНАЧЕННЯ ЧОРНОБИЛЬСКИХ ПЕНСІЙ

Основним законодавчими актами, що регулюють питання пенсійного забезпечення даної категорії громадян є Закони України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» від 09.07. 2003 року №1058-IV та «Про статус і соціальний захист громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28.02.1991 року № 796-XII.

До осіб, які мають право на одержання такого виду пенсій належать:

  • Учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, до яких віднесені особи, визначені у ст. 10 Закону № 796-XII.
  • Потерпілі від Чорнобильської катастрофи, перелік яких наведено у ст. 9 цього Закону.

Окрім того, статтею 14 Закону встановлено 4 категорії осіб, що постраждали від Чорнобильської катастрофи, які мають право на відповідні   пільги та компенсації. Від того, до якої із даної категорії віднесено особу залежить також і які пенсійні виплати вона має право отримувати.

НА ЯКІ ВИДИ ПЕНСІЙ МАЮТЬ ПРАВО ОСОБИ, ЯКІ ПОСТРАЖДАЛИ ВНАСЛІДОК ЧОРНОБИЛЬСЬКОЇ АВАРІЇ

Громадяни, які мають даний статус мають право на:

  1. Державну пенсію.
  2. Додаткову пенсію. Дана пенсія призначається за шкоду, заподіяну 

здоров’ю після того, як у особи виникло право на державну пенсію. До таких пенсій віднесено –по інвалідності, що настала внаслідок захворювання чи каліцтва та у зв’язку із втратою годувальника в результаті Чорнобильської катастрофи.

УМОВИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ, МЕХАНІЗМ ОБЧИСЛЕННЯ ТА РОЗМІР ЧОРНОБИЛЬСКИХ ПЕНСІЙ

Право на пенсію в повному розмірі мають особи, за умови наявності у них стажу роботи не менш як: чоловіки – 20 років, жінки – 15 років.

За кожний рік роботи понад установлений стаж розмір пенсії збільшується на 1 % заробітку, але не вище 75 %.

Громадянам, які відпрацювали  на роботах за Списком № 1 (затвердженим постановою КМУ № 461 від 24.06.2016)  необхідно мати стаж для чоловіків – 10 років, жінкам – 7 років 6 місяців і збільшення розміру на 1 % відбувається за кожен рік роботи понад цей стаж, але не більше 85 відсотків заробітку.

Механізм обчислення додаткових пенсій,  а також визначення заробітної плати (доходу) для їх обчислення передбачено Порядком обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженим постановою КМУ №  1210 від 23.11.2011.

Мінімальний розмір пенсій для учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС для осіб з інвалідністю I групи становить – 180 відсотків; II групи – 160 відсотків; III групи – 145 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Адвокати по Чорнобильським пенсіям нашого Бюро допоможуть розрахувати наявний для отримання пенсії стаж, а також розмір пенсійних виплат.

ПОРЯДОК ОФОРМЛЕННЯ ЧОРНОБИЛЬСЬКОЇ ПЕНСІЇ

Як і всі інші види пенсій Чорнобильська оформляється відповідно до Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України № 22-1 від 25.11.2005. 

Особа повинна звернутися до пенсійних органів із заявою про оформлення даного виду пенсії та додати, окрім  передбачених вказаним Порядком загальних, обов’язково документ, який дає право на певний вид Чорнобильської пенсії, а саме – на підтвердження статусу громадянина, який постраждав внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Для визначення статусу громадян, які постраждали внаслідок  Чорнобильської катастрофи необхідні взяти відповідні документи -довідки, а саме для визначення особи:

  • учасником ліквідації наслідків аварії- довідку про період роботи у зоні відчуження;
  • евакуйованої із зони відчуження, відселеною або такою, що самостійно переселилась-довідку про евакуацію, відселення, самостійне переселення;
  • потерпілої від Чорнобильської катастрофи, яка проживає або працює на забруднених територіях- довідку про проживання (роботу) в такій місцевості.

Органи місцевого самоврядування видають відповідні довідки на підтвердження про період проживання на територіях радіоактивного забруднення, відселення, евакуацію, самостійне переселення. Підприємствами, установами та організаціями (військкоматами) видаються довідки  про період роботи (служби) по ліквідації наслідків аварії, а також на територіях радіоактивного забруднення, у тому числі  про заробітну плату за цей період. 

На підтвердження статусу громадянам видаються відповідні посвідчення – “Потерпілий від Чорнобильської катастрофи” , «Учасник ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС”, які підтверджують певний статус та дають право на відповідні пільги, пенсію.

Чинним законодавством установлено також перелік умов для визначення статусу дитини, що належить до потерпілої від Чорнобильської катастрофи. Таким особам також видаються посвідчення, а тим, які не досягли повноліття вони вручаються батькам.

Юристи по Чорнобильським пенсіям нашого Бюро допоможуть отримати необхідні документи та підготують заяву про призначення (перерахунок) такого виду пенсії.

Чинним законодавством не передбачено вичерпний перелік підстав для  відмови в оформленні (перерахунку) Чорнобильської пенсії, однак у разі неправомірної відмови її можна протягом 6 місяців оскаржити до адміністративного суду, а підготує необхідні документи та позовну заяву, а також буде представляти інтереси клієнта у суді пенсійний юрист нашого Бюро.

Якщо у Вас виникнуть конфліктні ситуації з пенсійними органами щодо призначення (перерахунку) Чорнобильської пенсії звертайтесь до досвідчених і професійних пенсійних юристів адвокатського бюро «Ткачук і партнери», які захистять Ваші порушені права у судовому порядку.