Часто неоднозначним є питання тлумачення виникнення дати на податковий кредит, внаслідок чого при здійсненні податкової перевірки, зокрема щодо формування податкового кредиту на податок на додану вартість, Податковими органами робиться тлумачення про неправильне формування податкового кредиту, застосовуються донарахування податку на додану вартість та штрафні санкції.
Податковим органом було проведено перевірку діяльності ТОВ, складено Акт, на підставі чого було прийняте податкове повідомленні-рішення про донарахування податку на додану вартість та штрафні санкції.
Рішення Податкового органу мотивовано штучного заниження Платником податків позитивного значення різниці між сумою податкового зобов’язання та сумою податкового кредиту за звітний період.
Однак при розгляді справи в суді, суди зробили висновок, що якщо платник податків формує податковий кредит за касовим методом, сума податку на додану вартість зазначена в податковій накладній та включена до складу податкової накладної того податкового періоду, в якому здійснена оплата товару.
Верховний Суд своєю постановою від 10.07.2024 року рішення місцевого та апеляційного суду залишив без змін.
Таким чином, для платника податку, що застосовує касовий метод, датою виникнення права на податковий кредит за отриманий товар (роботи, послуги) буде дата списання коштів з рахунку незалежно від дати подання податкової накладної.