Перейти до вмісту
Главная страница » ЯК ОТРИМАТИ ПЕНСІЮ ПО ВТРАТІ ГОДУВАЛЬНИКА

ЯК ОТРИМАТИ ПЕНСІЮ ПО ВТРАТІ ГОДУВАЛЬНИКА

Багато людей втрачають не лише найближчих людей, а й будь-які можливості для повноцінного життя, оскільки втрачають своїх годувальників.

Пенсійний адвокат АБ «Ткачук і партнери» наддасть консультацію та роз’яснить чинне законодавство щодо оформлення (переходу) пенсії по втраті годувальника, допоможе зібрати необхідні документи, вирішить суперечки із Пенсійним фондом України, а також захистить Ваші права у судовому порядку.

Хто має право на пенсію по втраті годувальника.

Пенсія по втраті годувальника призначається непрацездатним членам сім’ї померлого годувальника, які були на його утриманні. При цьому дітям (рідним або усиновленим) пенсія по втраті годувальника призначається незалежно від того, чи були вони на утриманні годувальника.

Членами сім’ї, які були на утриманні померлого годувальника, вважаються особи, які:

  1. Були на повному утриманні померлого годувальника;
  2. Одержували від померлого годувальника допомогу, що була для них постійним і основним джерелом коштів для існування.
  3. Члени сім’ї померлого годувальника, для яких його допомога була постійним і основним джерелом коштів для існування, але які й самі одержували пенсію, за бажанням мають право перейти на пенсію по втраті годувальника.

Призначення пенсії про втраті годувальника.

Обов’язковою умовою для призначення пенсій по втраті годувальника є наявність страхового стажу померлого годувальника від одного до п’ятнадцяти років залежно від віку на момент смерті. Кількість необхідного страхового стажу померлого годувальника має бути таким, яке було б йому необхідно для призначення пенсії по третій групі інвалідності. Якщо годувальник помер:

для осіб з інвалідністю I групи:

до досягнення особою 25 років включно – 1 рік;від 26 років до 28 року-2 роки;від 29 до 31- 3 роки , від 32до 34- 4 роки; від 35 до 37-5 років; від 38 до 40-6 років; від 41 до 43-7 років; від 44 до 48-8 років; від 49 до 53 -9 років; від 54 до 59-10 років.

для осіб з інвалідністю II та III груп:

до досягнення особою 23 років включно – 1 рік; від 24 до 26-2 роки; від 27 до 28-3 роки; від 29 до 31-4 роки; від 32 до 33 -5 років; від 34 до 35-6 років; від 36 до 37-7 років; від 38 до 39-8 років; від 40-42-9 років; від 43 до 45-10 років; від 46 до 48-11 років; від 49 до 51 -12 років; від 52 до 55-13 років; від 56 до 59-14 років.

Звертаю увагу! Якщо інвалідність настала в період проходження строкової військової служби або внаслідок поранення, каліцтва, контузії чи інших ушкоджень здоров’я, одержаних під час участі у масових акціях громадського протесту в Україні з 21 листопада 2013 року по 21 лютого 2014 року, у особи, яка звернулася за медичною допомогою у період з 21 листопада 2013 року по 30 квітня 2014 року, то пенсія по інвалідності призначається особі незалежно від наявності страхового стажу.

Пенсія по втраті годувальника залежно від кількості утриманців призначається в таких розмірах:

  • на одного непрацездатного члена – 50% від пенсії за віком померлого годувальника;
  • на двох і більше непрацездатних членів сім’ї – 100% від пенсії за віком, померлого годувальника, що розподіляється між ними рівними частинами.

При цьому до страхового стажу для обчислення розміру пенсії по втраті годувальника, з якого обчислюється його розмір пенсії за віком, крім наявного страхового стажу, зараховується так само період з дня смерті до встановленого Законом пенсійного віку померлого.

Даний вид пенсії призначається на весь період, протягом якого член сім’ї померлого вважається непрацездатним, а членам сім’ї, які досягли пенсійного віку – довічно.

Після досягнення повноліття право на отримання пенсії по втраті годувальника мають діти померлого годувальника при дотриманні певних умов, а саме:

  • якщо вони навчаються на денній формі навчання у загальноосвітніх навчальних закладах системи загальної середньої освіти (школа, ліцей і т.д.);
  • якщо вони навчаються на денній формі навчання у професійно-технічних або вищих навчальних закладах до закінчення таких навчальних закладів, але не більше ніж до досягнення ними 23 років;
  • діти-сироти, тобто у яких померли обоє батьків, до досягнення ними 23 років незалежно від факту навчання, роботи і т.д.

ВАЖЛИВО ! Виділення частки пенсії: на всіх членів сім’ї, які мають право на пенсію по втраті годувальника, призначається одна спільна пенсія. На вимогу члена сім’ї із загальної суми пенсії виділяється його частина, яка виплачується окремо. Виділення частини пенсії провадиться з першого числа місяця, який настає за місяцем, в якому надійшла заява про виділення частини пенсії. Діти, яким виповнилося 18 років і вони продовжують вчитися (дивись вище), повинні з’явитися до органу ПФУ з копією паспорта, ідентифікаційного коду та довідкою з місця навчання для подачі заяви на виділення їх частки пенсії.

Звертайтесь до пенсійного адвоката АБ «Ткачук і партнери», який допоможе отримати пенсію по втраті годувальника та при необхідності захистить порушені права клієнта у судовому порядку.