Перейти до вмісту
Главная страница » ВИЗНАННЯ УГОДИ ПО НЕРУХОМОСТІ НЕДІЙСНОЮ

ВИЗНАННЯ УГОДИ ПО НЕРУХОМОСТІ НЕДІЙСНОЮ

Останнім часом все актуальнішими стають суперечки, які пов’язані зі скасуванням правових наслідків угод, що здійснені із нерухомим майном – договори купівлі-продажу, дарування, оренди та інші. Почастішали випадки процесів про визнання договорів недійсними, застосування наслідків нікчемних правочинів та витребування майна. Це трапляється з різних причин. Зазвичай тут присутня низька юридична грамотність громадян, а також зростання кількості шахраїв і «чорних ріелтерів». Громадяни, які здійснюють подібні операції без юридичної підтримки досвідчених адвокатів, стають їх «здобиччю». 

У багатьох випадках визнати недійсними договори по нерухомості  дуже важко, так як юридичні формальності при укладенні договору як правило дотримуються. Визнати угоду недійсною в такій ситуації можливо тільки при правильно обраній позиції, яка буде підкріплена необхідними доказами.

Адвокати по нерухомості АБ «Ткачук і партнери» допоможуть розібратися із нюансами чинного законодавства та визнати недійсною угоду, пов’язану з нерухомістю та поновити Ваші законні права та інтереси, порушені внаслідок укладення такої незаконної угоди надавши  наступні юридичні послуги:

  • Консультація з усіх питань, пов’язаних з визнанням угоди з нерухомістю недійсною, у тому числі допоможуть розібратися із наявністю підстав та можливих правових наслідків;
  • Зібрання матеріалів та підготовка процесуальних документів- адвокатського запиту, позову, клопотань, пояснень, заперечень тощо;
  • Представництво інтересів клієнта у всіх судових інстанціях;
  • Оскарження незаконних судових рішень в апеляційному та касаційному порядку, складання заяв за нововиявленими та виключними обставинам;
  • Юридичний супровід клієнта на стадії виконання  судового рішення.

У ЯКИХ ВИПАДКАХ МОЖЛИВЕ ВИЗНАННЯ УГОДИ ПО  НЕРУХОМОСТІ НЕДІЙСНОЮ:

  • суперечність законодавчим нормам, а також моральним принципам  положень правочину;
  • порушення вимог, що стосуються форми правочину;
  • угода здійснена особою за межами дієздатності;
  • реальна воля особи та її зовні виражене волевиявлення не відповідають один одному;
  • операція здійснена під впливом помилки;
  • угода зроблена під впливом обману;
  • угода укладена внаслідок застосування насильства;
  • вчинення правочину при вступі до зловмисної домовленості;
  • укладання угоди внаслідок важкої обставини, а також на умовах, які є невигідними;
  • угода суперечить інтересам малолітніх чи неповнолітніх дітей, здійснена батьками, опікунами, усиновлювачами;
  • вчинення удаваної або фіктивної угоди та інші.

Досвід адвокатів нашого Бюро свідчить, що найчастіше в процесі укладання договору купівлі-продажу нерухомості,  кожен покупець може зіткнутись із неприємною ситуацією або шахрайством: 

  • приховування факту, що об’єкт нерухомості перебуває в іпотеці, заставі, під арештом; 
  • приховування прав третіх осіб ( право малолітніх, неповнолітніх дітей на нерухомість, права подружжя, співвласників); 
  • розроблені свідомі схеми не завершення будівництва новобудови та ін.

Усі укладені угоди із зазначеними порушеннями вимог чинного законодавства можливо визнати недійсними, в чому Вам допоможуть професійні юристи нашого Адвокатського Бюро.

РІЗНИЦЯ МІЖ НЕДІЙСНОЮ ТА НІКЧЕМНОЮ УГОДОЮ ПО НЕРУХОМОСТІ.

За ступенем недійсності правочини поділяються на нікчемні та оспорювані. Нікчемні – абсолютно недійсні правочини за законом. Оспорювані – такі, що можуть бути недійсними лише за певних умов.

Нікчемний правочин є недійсним через невідповідність його вимогам закону та не потребує визнання його таким судом. Вимога про встановлення нікчемності правочину підлягає розгляду в разі наявності відповідного спору. Такий позов може пред’являтися окремо, без застосування наслідків недійсності нікчемного правочину. У цьому разі в резолютивній частині судового рішення суд вказує про нікчемність правочину або відмову в цьому.

Наприклад, у справі № 761/9449/17 суд визнав договір купівлі-продажу квартири нікчемним, оскільки він укладений на підставі підроблених документів про начебто придбання покупцем цього нерухомого майна на прилюдних торгах, які насправді не проводились.

Оспорюваний правочин може бути визнаний недійсним лише за рішенням суду.

МОМЕНТ НЕДІЙСНОСТІ УГОДИ ПО НЕРУХОМОСТІ.

Оспорюваний або будь-який інший правочин, що визнаний судом недійсним, є недійсним з моменту його вчинення. Якщо за недійсним правочином права та обов’язки передбачалися лише на майбутнє, можливість настання їх у майбутньому припиняється.

НАСЛІДКИ НЕДІЙСНОСТІ УГОДИ ПО НЕРУХОМОСТІ.

Недійсний правочин не створює юридичних наслідків, крім тих, що пов’язані з його недійсністю. У разі недійсності правочину кожна із сторін зобов’язана повернути другій стороні у натурі все, що вона одержала на виконання цього правочину, а в разі неможливості такого повернення — відшкодувати вартість того, що одержано. Якщо у зв’язку із вчиненням недійсного правочину другій стороні або третій особі завдано збитків та моральної шкоди, вони підлягають відшкодуванню винною стороною.

Недійсність окремої частини правочину не має наслідком недійсності інших його частин і правочину в цілому, якщо можна припустити, що правочин був би вчинений і без включення до нього недійсної частини.

Важливо ! До позовних вимог про визнання угод недійсними застосовуються правила про позовну давність. Перебіг позовної давності щодо вимог про визнання правочинів недійсними обчислюється не з моменту вчинення правочину, а відповідно до частини першої статті 261 ЦК України – від дня, коли особа довідалася або могла довідатися про порушення свого права або про особу, яка його порушила. 

Отже, у разі виникнення у Вас неприємної ситуації, пов’язаної з укладенням угоди з нерухомості, яка порушує Ваші законні права, не вагайтесь довго із зверненням до досвідчених та професійних адвокатів  АБ «Ткачук і партнери», які захистять інтереси клієнта та допоможуть визнати таку угоду недійсною у судовому порядку.