Перейти до вмісту
Главная страница » СПОРИ З ФІНАНСОВИМИ КОМПАНІЯМИ

СПОРИ З ФІНАНСОВИМИ КОМПАНІЯМИ

Фінансова компанія – це небанківська юридична особа, основна діяльність якої полягає у видачі кредитів та інших операціях на ринку капіталу. Хоча їх діяльність схожа на роботу банків, вони не однакові. Зокрема, фінансові компанії пропонують свої послуги як організаціям, так і приватним особам за відсотковою ставкою, як правило,  вищою, ніж у банків.

Однак, спір с фінансовою компанією є наслідком не тільки несплати кредиту, який Ви отримали в цій компанії, але і заборгованості перед одним із банків.Банк міг переуступити право вимоги по кредитній заборгованості на користь фінансової компанії, яка в свою чергу подала на Вас до суду.

Адвокати по спорам з фінансовими компаніями АБ «Ткачук і партнери» мають великий досвід у вирішенні конфліктних ситуацій у даній сфері та нададуть Вам наступні юридичні послуги:

  • Консультація з усіх питань, пов’язаних з погашенням кредиту перед фінансовими компаніями, а також з наданням останніми інших фінансових послуг;
  • Зібрання доказів та підготовка необхідних процесуальних документів-адвокатського запиту, позову, клопотань, пояснень, тощо;
  • Представництво інтересів клієнта у всіх судових інстанціях у спорах з фінансовими компаніями, у тому числі за позовами останніх;
  • Оскарження незаконних судових рішень в апеляційному та касаційному порядку;
  • Юридичний супровід клієнта у виконавчому провадженні.

Кваліфікована правова допомога адвокатів нашого Бюро Вам буде необхідна у таких спорах з фінансовими компаніями:

  • стягнення заборгованості по кредиту, відсотків, пені та інших штрафних санкцій;
  • перерахунок, зменшення розміру заборгованості, відсотків та інших штрафних санкцій;
  • визнання виконавчого напису нотаріуса про стягнення кредитної заборгованості такою, що не підлягає виконанню;
  • реструктуризація (відмова в реструктуризації) фінансовою компанією заборгованості по кредиту;
  • визнання недійсним договору (його частини) кредиту (позики), застави  (іпотеки);
  • визнання недійсним договору факторингу;
  • визнання кредитного зобов’язання та договору застави (іпотеки) припиненим;
  • визнання припиненим договору поруки;
  • повернення депозитів;
  • повернення неправомірно списаних з рахунку коштів;
  • оскарження дій (бездіяльності) державних та приватних виконавців при виконанні судових рішень про стягнення заборгованості по кредиту ( у тому числі накладення арешту на розрахункові рахунки, майно; заниження оцінки майна; незаконний продаж майна тощо). 

Отже є безліч спорів, що випливають із правовідносин фізичних та юридичних осіб  і фінансових компаній по наданню послуг останніми, вирішити які з позитивним результатом для клієнта Вам допоможуть кваліфіковані юристи нашого Бюро.

ЗАКОНОДАВЧІ НЮАНСИ ТА ПРАВОВІ СУДОВІ ПОЗИЦІЇ У СПОРАХ З ФІНАНСОВИМИ КОМПАНІЯМИ

Ураховуючи досвід адвокатів АБ «Ткачук і партнери» можливо навести основні правові позиції судів при розгляді спорів із фінансовими компаніями.

  1. Подписание позичальником при отриманні кредиту лише заяви про приєднання до  умов і правил розміщених на сайті фінансової компанії (які постійно змінюються) і відсутність підпису на них боржника свідчить про те, що особа не була ознайомлена із їх змістом і не погодилась із ними, а тому на неї не можуть бути накладені передбачені ними штрафні санкції.  Такі висновки зазначені у постановах Верховного Суду у справах № 205/2825/18, № 342/180/17. 
  2. Відсотки, які встановлюють фінансові компанії, поширюються на випадки дії кредитного договору, а не після його закінчення, оскільки згідно положень Цивільного Кодексу відсотки за договором позики та відсотки за порушення грошового зобов’язання не можуть застосовуватись одночасно. Про те, що нарахування кредитором передбачених договором відсотків до повного погашення заборгованості за кредитом суперечить ч. 2 ст. 1050 ЦК України, згідно якої право кредитора нараховувати передбачені договором відсотки за кредитом припиняється після спливу строку кредитування зазначено Великою Палатою Верховного Суду  по справі № 444/9519/12.
  3. Дуже часто фінансові компанії з метою уникнення судового розгляду спору про стягнення заборгованості звертаються до нотаріусів для вчинення ними виконавчих написів, що дає можливість для передачі цього документа державним чи приватним виконавцям для примусового стягнення заборгованості. При цьому, здійснюючи виконавчий напис нотаріуси не перевіряють дійсний розмір заборгованості за кредитом.

З цього приводу слід зазначити, що вчинення нотаріусом виконавчого напису – це нотаріальна дія, яка полягає в посвідченні права стягувача на стягнення грошових сум або витребування від боржника майна. Тому вчинений нотаріусом виконавчий напис не породжує права стягувача на стягнення грошових сум або витребування від боржника майна, а підтверджує, що таке право виникло у кредитора раніше.  При цьому, безспірність заборгованості чи іншої відповідальності боржника – це обов`язкова умова вчинення нотаріусом виконавчого напису.

З урахуванням приписів ст. ст. 151618 ЦК України, ст. ст. 508788 Закону України «Про нотаріат», можливо дійти висновку, що стягнення заборгованості (основного боргу, відсотків, пені тощо) за договорами кредиту не може відбуватися на підставі виконавчого напису нотаріуса (правові висновки суду у справі № 577/711/22).

Отже, вчасно звертайтесь до адвокатів нашого Бюро, які допоможуть Вам оскаржити виконавчий напис нотаріуса, на підставі якого з Вас намагаються неправомірно стягнути заборгованість по кредиту.

Окрім того, в результаті своєчасно наданої правової допомоги адвокатами по спорам з фінансовими компаніями нашого Бюро:

  • вимоги фінансової компанії можуть бути визнані недійсними, відповідно Ви отримаєте рішення суду, що Ви не винні кредитору;
  • вимоги фінансової компанії можуть бути оскаржені, в результаті сума, яку пред’явлено, буде істотно знижена;
  • зобов’язання поручителя можуть бути припинені;
  • Вам буде повернуто залучені фінансовою установою кошти (депозит) разом з  відповідними відсотками.

Таким чином, за допомогою адвокатів АБ «Ткачук і партнери» можливо знайти вихід із самих складних ситуацій, що виникли у правовідносинах із фінансовою компанією та вирішити будь-які спори у судовому порядку на користь клієнта.