Перейти до вмісту
Главная страница » АДВОКАТ ПО СПОРАМ З ПОЛІЦІЄЮ

АДВОКАТ ПО СПОРАМ З ПОЛІЦІЄЮ

Для забезпечення охорони прав і свобод людини, підтримання публічної безпеки і порядку, а також протидії злочинності у нашій державі створено такий центральний орган виконавчої влади як Національна поліція України. 

Майже кожний громадянин у різних життєвих ситуаціях зіткнувся із співробітниками поліції: чи у якості потенційного правопорушника або, навпаки, як особа, яка потребує захисту поліцейського.

Нажаль, рішення та дії працівників поліції не завжди бувають законними, зокрема, про це свідчить велика кількість випадків притягнення осіб до адміністративної відповідальності, які в переважній більшості є незаконними та необґрунтованими, а іноді  і взагалі безпідставними.

Незаконні дії, рішення окремих працівників поліції призводять не лише до  нанесення громадянам матеріальних збитків  у вигляді стягнення неправомірно накладених сум штрафів, а також  призводять до нанесення особі моральної шкоди, що дискредитує роботу правоохоронних органах в очах суспільства.

У цих випадках вкрай необхідна допомога досвідченого та професійного  адвоката по спорам з поліцією  АБ «Ткачук і партнери», який захистить Вас від неправомірних дій та рішень працівників поліції, надавши наступні юридичні послуги:

  • Надання консультації та розробка стратегії можливих варіантів вирішення суперечки із поліцією;
  • Допомога у зібранні доказів та підготовка необхідних процесуальних документів- адвокатського запиту, скарг, позовів, клопотань, заперечень тощо;
  • Оскарження незаконних постанов поліції про притягнення осіб до адміністративної відповідальності, а також неправомірних дій поліцейських;
  • Участь у судових засіданнях при розгляді справ про притягнення клієнта до адміністративної відповідальності, а також інших, пов’язаних з оскарженням неправомірних дій працівників поліції; 
  • Оскарження незаконних судових рішень.

ЗА ЯКІ ПРАВОПОРУШЕННЯ ОСОБА МОЖЕ БУТИ ПРИТЯГНУТА ОРГАНАМИ ПОЛИЦІЇ ДО АДМІНІСТРАТИВНОЇ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ

Одним із основних завдань поліції є вжиття заходів з метою виявлення та припинення адміністративних правопорушень.

Перелік адміністративних правопорушень, за які особа може бути притягнута поліцейським або за його складеним протоколом судом  до адміністративної відповідальності досить широкий, але ураховуючи практику адвокатів по спорам з поліцією нашого Бюро можливо визначити найбільш поширені із них:

  1. Порушення правил дорожнього руху:
  • порушення водієм правил керування транспортним засобом та його експлуатації;
  • перевищення встановлених обмежень швидкості руху, проїзд на заборонний сигнал регулювання руху на дорозі;
  • керування транспортним засобом без відповідних документів на право керування або відносно особи існують обмеження у керуванні, або якщо такі документи не було пред’явлено поліцейському;
  • керування або допуск до керування інших осіб транспортним засобом у стані алкогольного сп’яніння або під впливом наркотичних чи лікарських засобів, що знижують увагу особи та інші порушення правил дорожнього руху.
  1. Правопорушення у сфері громадської безпеки:
  • дрібне хуліганство;
  • куріння або розпивання спиртних напоїв у заборонених місцях;
  • доведення неповнолітнього до стану сп’яніння; 
  • ворожіння, азартні ігри в громадських місцях;
  • невиконання батьками обов’язків по вихованню дітей;
  • несплата аліментів;
  • домашнє насильство;
  • виготовлення та реалізація фальсифікованих алкогольних напоїв та тютюнових виробів та інші правопорушення, що посягають на відносини у сфері громадського порядку.
  1. Дрібне викрадення чужого майна, якщо його вартість не перевищує 0,2 неоподатковуваного мінімуму доходів громадян. 

Отже, існує велика кількість статей, передбачених Кодексом України про адміністративні правопорушення, за якими можуть бути притягнуті громадяни до адміністративної відповідальності. В той же час існує неймовірна кількість випадків, коли невинні особа страждають завдяки неправомірному притягненню працівниками поліції їх до адміністративної відповідальності.

Звертайтесь до адвокатів нашого Бюро, які допоможуть вирішити виниклу конфлікту ситуацію у судовому порядку на користь клієнта.

ЯК ОСКАРЖИТИ НЕПРАВОМІРНІ РІШЕННЯ ОРГАНІВ ПОЛІЦІЇ

Постанову уповноваженої особи органу поліції про застосування до особи адміністративного стягнення можливо оскаржити в суд протягом 10-днів з дня її прийняття в порядку, передбаченому Кодексом адміністративного судочинства України.

Якщо таку постанову прийняв суд (за результати розгляду справи за протоколам, складеним працівниками поліції), то її можливо оскаржити в апеляційному порядку. 

Слід пам’ятати, що в суді всі неточності та помилки в документах, складених поліцією, будуть тлумачитися на користь громадянина.

Підготувати адміністративний позов або скаргу, а також відстоювати позицію клієнта щодо відсутність у його діях адміністративного правопорушення, за яке його намагаються притягнути до відповідальності органи поліції допоможуть адвокати нашого Бюро. 

Звертаю увагу, що скасування постанови про адміністративне правопорушення тягне за собою повернення стягнених грошових сум, оплатно вилучених і конфіскованих предметів (або їх вартості), а також скасування інших обмежень, зв’язаних з цією постановою. Також можливо відшкодувати шкоду, заподіяної громадянинові незаконним накладенням адміністративного стягнення у вигляді адміністративного арешту або виправних робіт.

ОСКАРЖЕННЯ НЕПРАВОМІРНИХ ДІЙ ПРАЦІВНИКІВ ПОЛІЦІЇ

Законодавством передбачена також можливість оскарження в судовому порядку неправомірних дій працівників поліції, таких яких відсторонення водія від керування, огляд водія на стан алкогольного чи наркотичного  сп’яніння, вилучення посвідчення водія або транспортного засобу тощо. Перелік таких можливих дій з боку працівників поліції, як заходів забезпечення провадження у справах про адміністративні правопорушення передбачено ст. 267 КУпАП. 

Аналогічно можливо оскаржити і інші неправомірні дії або бездіяльність вчинені працівниками поліції відносно громадян  в судовому порядку. 

Оскарження неправомірних дій працівників поліції тягне за собою можливість звернення до суду із вимогами про стягнення завданої у зв’язку із цим особі збитків або  моральної шкоди.

При цьому, слід пам’ятати, що збитки завдані особі неправомірними діями (бездіяльністю), рішеннями працівників поліції відшкодовуються за рахунок держави. Таким чином, якщо Ви потрапили в неприємну конфліктну ситуацію з працівниками поліції, звертайтесь до професійних та досвідчених адвокатів АБ «Ткачук і партнер