Перейти до вмісту
Главная страница » АДВОКАТ ПО ПОСАДОВИМ ЗЛОЧИНАМ

АДВОКАТ ПО ПОСАДОВИМ ЗЛОЧИНАМ

Кожного дня можливо побачити гучні  повідомлення в новинах про присікання  та розкриття правоохоронцями злочинних дій службових осіб. Також у подальшому розслідування таких кримінальних справ та судовий розгляд проходять під пильним спостереженням та висвітленням в медіа.

Для показу суспільству своєї успішної роботи у сфері протидії корупції, посадові злочини органами досудового розслідування та судами фактично завжди доводяться до обвинувального вироку.

Отже, посадові злочини являють собою одні із найскладніших кримінальних правопорушень, а тому у разі, коли Вас підозрюють у такій справі необхідно негайно звернутися за кваліфікованою юридичною допомогою до досвідченого адвоката.

Професійний адвокат по посадовим злочинам АБ «Ткачук і партнери» захистить права підозрюваного (обвинуваченого) у кримінальному провадженні,  надавши наступні юридичні послуги:

 • Консультація з усіх питань по посадовим злочинам та вироблення стратегії захисту клієнта у кримінальному провадженні;
 • Захист прав підозрюваної (обвинуваченої) у  вчиненні посадового злочину особи на стадії досудового розслідування;
 • Участь у судах всіх інстанцій на захист прав обвинуваченого у справах про вчинення посадових злочинів;
 • Зібрання доказів по кримінальній справі на спростування обвинувачення особи та підготовка необхідних процесуальних документів- адвокатського запиту, клопотань, скарг тощо;
 • Оскарження незаконних вироків по кримінальних справах в апеляційному та касаційному порядку.

ЯКІ ЗЛОЧИНИ ВІДНОСЯТЬСЯ ДО КАТЕГОРІЇ ПОСАДОВИХ 

Злочини у сфері службової діяльності зазначені у розділі XVII Кримінального кодексу України. Переважна більшість із них відноситься до корупційних кримінальних правопорушень, перелік яких наведено у примітці до ст. 45 КК України.

Суб’єктами цих злочинів є службові особи, визначення яких наводиться у примітці до ст. 364 КК України. 

Обов’язковою ознакою об’єктивної сторони більшості з цих злочинів є наявність безпосереднього зв’язку між діяннями особи та її службовою діяльністю, оскільки вони завжди зумовлені службовим чи професійним становищем суб’єкта і вчиняються всупереч інтересам служби.

Як засвідчила практика адвокатів по кримінальним справам нашого Бюро найбільш частими злочинами, що вчиняються посадовими (службовими) особами є:

 • Передбачений статтею 364 КК України-зловживання владою або службовим становищем. Для цього злочину головною метою є отримання вигоди. При цьому особа діє усупереч інтересам служби або із заподіянням шкоди державним чи суспільним інтересам. Відповідальність за аналогічні діяння службової особи юридичних осіб різних організаційно-правових форм передбачена ст. 364-1 КК України.
 • Статтею 365 КК України передбачена можливість притягнення до кримінальної відповідальності працівників правоохоронних органів за перевищення повноважень або влади.
 • Притягнення співробітників правоохоронних органів за бездіяльність щодо проведення азартних ігор, лотерей передбачена ст. 365-3 КК України. За цією статтею притягуються службові особи, які з корисливих мотивів покривають або замовчують про таку діяльність.
 • Внесення завідомо неправдивої інформації в офіційні документи – службове підроблення, відповідальність за яке передбачена ст. 366 КК України.  Окремо за ст. 366-2  КК України підлягає відповідальності державна  службова особа за внесення  недостовірної інформації в декларацію (яку вона зобов’язана подавати відповідно до законодавства щодо протидії корупції), а відповідальність за умисне неподання такої декларації передбачена ст. 366-3 КК України.
 • Отримання службовою особою неправомірної вигоди (хабар)  (ст. 368 КК України).
 • Набуття особою, уповноваженою на виконання функцій держави або місцевого самоврядування активів, вартість яких перевищує її законні доходи на суму більше ніж 6 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян– незаконне збагачення (ст. 368-5 КК України).
 • Статтею 367 КК України передбачена відповідальність за недбале ставлення до своїх обов’язків (службова недбалість), що здійснюється несвідомо, але призвело до певних наслідків у вигляді завдання істотної шкоди інтересам держави або громадян.

Кожен із зазначених злочинів має свій склад, наявність якого у діях службової особи повинні довести органі досудового слідства. 

В той же час, специфіка роботи адвоката по посадових злочинах нашого Бюро полягає у доведенні ще на стадії досудового слідства відсутності в діях особи складу посадового злочину, в якому її підозрюють або обвинувачують і, як наслідок, закриття кримінальної справи, не доводячи її до судового розгляду.

ОСОБЛИВОСТІ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ ЗА ВЧИНЕННЯ ПОСАДОВОГО ЗЛОЧИНУ

При доведенні вчинення службовою особою посадового злочину кримінальним законодавством майже виключається можливість  її звільнення від кримінальної відповідальності. Зокрема, в таких випадках фактично не може йти мова про звільнення службової особи від кримінальної відповідальності у зв’язку із дійовим каяттям, передачею на поруки, зміни обстановки  або примирення з потерпілим.

Ураховуючи, що посадові злочини в переважній більшості відносяться до корупційних, не можна також сподіватись обвинуваченій службовій особі на звільнення від відбування покарання з випробуванням, тобто отримати так зване «умовне покарання», особливо за зловживання владою або службовим становищем, або за хабарництво.

Звичайно при захисті прав підозрюваного, обвинуваченого у вчиненні  посадового злочину адвокат нашого Бюро перш за все спрямовує свої дії на спростування доказів обвинувачення та доведення кримінальної справи до її закриття або винесення судом виправдувального вироку. 

Однак, можливе застосування і іншої стратегії захисту обвинуваченого. Наприклад, адвокат нашого Бюро обере тактику захисту для перекваліфікації дій обвинуваченого, зокрема, на не корупційний злочин, що дозволить уникнути усіх вказаних обмежень. Зокрема, службова особа може отримати більш м’яке покарання, а адвокат, у свою чергу, допоможе зібрати усі необхідні документи, які доведуть наявність підстав не застосувати до винної особи суворе покарання. 

Таким чином, захист службової особи від звинувачень у вчиненні посадових злочинів є складним, проте цілком реальним, і досвідчений та професійний адвокат АБ «Ткачук і партнери» розробить правильну стратегію захисту, а також буде якомога більше  використовувати усі можливості для відстоювання інтересів клієнта.