Перейти до вмісту
Главная страница » ВІДСУТНІСТЬ ВИНИ ПЛАТНИКА ПОДАТКУ У НЕСВОЄЧАСНІЙ РЕЄСТРАЦІЇ ПОДАТКОВОЇ НАКЛАДНОЇ ВИКЛЮЧАЄ НАКЛАДЕННЯ НА НЬОГО ШТРАФУ

ВІДСУТНІСТЬ ВИНИ ПЛАТНИКА ПОДАТКУ У НЕСВОЄЧАСНІЙ РЕЄСТРАЦІЇ ПОДАТКОВОЇ НАКЛАДНОЇ ВИКЛЮЧАЄ НАКЛАДЕННЯ НА НЬОГО ШТРАФУ

  • від
photo

Накладаючи на платника податку штраф за несвоєчасну реєстрацію податкової накладної, податкові органи не досліджують причини такого порушення.

         Натомість Верховний Суд у постанові від 14.02.2024 звернув увагу, що саме наявність вини платника податку у несвоєчасній реєстрації податкової накладної є підставою для накладення податковим органом на нього штрафу.

Вказаною постановою Верховним Судом 14.02.2024 залишено без змін постанову апеляційного суду про скасування податкового повідомлення-рішення про накладення на ТОВ штрафу в розмірі 19 501 грн. за порушення граничних термінів реєстрації податкових накладних.

         ВС звернув увагу, що платник податку може зареєструвати податкові накладні у ЄРПН за умови наявності достатньої суми коштів на його електронному рахунку в системі електронного адміністрування ПДВ, яка б відповідала загальній сумі податку за податковими накладними.

Водночас, незважаючи на поповнення електронного рахунку податку на додану вартість 29.04.2016, у тому числі сплаченого платником в цей же день ПДВ при ввезенні товарів на митну територію України , станом на цю дату на електронному рахунку платника в системі електронного адміністрування  ПДВ не обліковувалася сума, на яку Позивач мав право зареєструвати ПН.

Це сталося через те, що сплачений ПДВ митним органам на рахунку було відображено лише 30.04.2016 і в цей же день були зареєстровані податкові накладні, але вже із порушенням строку на 1 день.

З огляду на зазначене, ВС дійшов висновку, що порушення Позивачем строку реєстрації податкової накладної на 1 день відбулося не з його вини, оскільки останнім були вчинені усі необхідні дії щодо зарахування коштів на спеціальний рахунок з ПДВ, а тому підстави для застосування до ТОВ штрафних санкцій відсутні, а оскаржуване податкове повідомлення-рішення підлягає скасуванню.