Якщо орган Пенсійного фонду прийняв рішення про призначення пенсії, подальша зміна законодавства не може вплинути на таке рішення, в разі прийняття органом Пенсійного фонду рішення про припинення виплати пенсії, таке рішення буде скасовано рішенням суду
Якщо особі було призначено пенсію, то подальші зміни законодавства (в тому числі встановлення більш жорстких умов виходу на пенсію) не є підставою для прийняття рішення про припинення виплати пенсії.
Як передбачено Положенням про управління Пенсійного фонду, управлінням керує начальник і несе особисту відповідальність за виконання завдань Пенсійного фонду. Тобто, начальник уособлює відповідного територіального управління Пенсійного фонду.
П. 4.3 Порядку оформлення пенсії регулює питання призначення пенсії, перерахунку, відновлення раніше припиненої пенсії, переведення з виду на вид.
Такі рішення візує фахівцями які його готують і перевіряють і затверджується начальником управління та печаткою.
Таким чином, заяви Пенсійного фонду про необхідність припинення пенсії, у зв’язку з тим, що вона була призначена незаконно, юридично безглузді, так як саме на орган Пенсійного фонду покладено обов’язок здійснювати юридичну ревізію щодо пенсійного питання.
За правовим і загальноприйнятим принципам нормативні акти (в т. Ч Закони) не можуть мати зворотної дії в часі. Цей принцип закріплений у статті 58 Конституції України, тобто нормативно-правовий акт починає діяти з часу вступу в силу і перестає діяти в зв’язку зі скасуванням.
Таким чином, органи Пенсійного фонду повинні застосовувати норми законів в тій редакції, в якій вони діяли на момент вчинення певних правових дій (наприклад призначення пенсії). Наступна зміна законів не може застосовуватися на дії і рішення, які відбулися до ухвалення відповідних законодавчих змін.