Перейти до вмісту
Главная страница » ПРАВО СВОЄЧАСНО ОТРИМУВАТИ ДИВІДЕНДИ

ПРАВО СВОЄЧАСНО ОТРИМУВАТИ ДИВІДЕНДИ

  • від
право на дивиденды
ЯКЩО В РЕЄСТРІ ВЛАСНИКІВ ЦІННИХ ПАПЕРІВ ВІДСУТНЯ ІНФОРМАЦІЯ ПРО АКЦІОНЕРА (НЕ З ЙОГО ВИНИ), ВІН НЕ ВТРАЧАЄ ПРАВО СВОЄЧАСНО ОТРИМУВАТИ ДИВІДЕНДИ.
На жаль, порушення прав акціонерів зустрічається так само, як і порушення у будь-якій галузі права. Трапляється так, що акціонера забувають покликати або неправильно інформують про дату, місце та час зборів акціонерів, приймаючи важливі рішення без нього. Трапляється так, що виплату дивідендів затримують. А трапляється і так, що їх зовсім не виплачують.
Так, позивач подав до суду позов про стягнення дивідендів до акціонерного товариства, членом якого був з 1998 року. Невиплату дивідендів відповідач обґрунтував відсутністю позивача у Реєстрі власників іменних цінних паперів на дату прийняття рішення про виплату дивідендів.
Відповідно до ст. 8 ЗУ «Про депозитарну систему України», право на дивіденди виникає у акціонера лише у разі, якщо його включено до переліку осіб, які мають право на отримання дивідендів.
Однак із матеріалів справи стало відомо, що попередній реєстроутримувач товариства припинив свою діяльність і не передав систему реєстру власників цінних паперів, у зв’язку з чим акціонерне товариство відновлювало цю інформацію самостійно, а відомості про позивача було відновлено після ухвалення рішення про виплату дивідендів.
Відповідно до роз’яснень ВСУ у справі 922/677/18 , невідновлення товариством інформації про власників іменних цінних паперів та невключення їх до Реєстру власників не позбавляє акціонера права на отримання дивідендів, оскільки станом на момент прийняття рішення про виплату дивідендів та під час їх виплат позивач був акціонером.
Таким чином, втрати відомостей про акціонера не з його вини не є підставою для невиплати йому дивідендів.