Перейти до вмісту
Главная страница » ПЕНСІЙНИЙ ФОНД НЕ МАЄ ПРАВА ВІДМОВЛЯТИ У ПРИЗНАЧЕННІ ПЕНСІЇ

ПЕНСІЙНИЙ ФОНД НЕ МАЄ ПРАВА ВІДМОВЛЯТИ У ПРИЗНАЧЕННІ ПЕНСІЇ

  • від
ОТКАЗЫВАТЬ В НАЗНАЧЕНИИ ПЕНСИИ
ПЕНСІЙНИЙ ФОНД НЕ МАЄ ПРАВА ВІДМОВЛЯТИ У ПРИЗНАЧЕННІ ПЕНСІЇ, НЕ ЗАПРОСИВШИ ДОДАТКОВІ ВІДОМОСТІ.
 
З недбалістю працівників Пенсійного фонду та їх нерідко протиправними діями, на жаль, стикається чи не кожен пенсіонер.
І так само, на жаль, існують випадки, коли Пенсійний фонд незаконно відмовляє у призначенні пенсії, не враховує певний стаж або робить неправильні нарахування.
 
Чи є лише трудова книжка та записи у ній єдиною підставою для призначення пенсії, а її відсутність – підставою для відмови?
 
Виявляється, що ні.
 
Відповідно до п. 1 “Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній”, за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній трудовий стаж встановлюється на підставі інших документів, виданих за місцем роботи, служби, навчання, а також архівними установами.
 
Верховний Суд зазначив, що у тих випадках, коли у трудовій книжці відсутні відомості, що визначають право на пенсію на пільгових умовах або за вислугу років, встановлені для окремих категорій працівників, для підтвердження спеціального трудового стажу приймаються уточнюючі довідки підприємств, установ, організацій або їх правонаступників .
Будь-які сумніви Пенсійного фонду щодо стажу, назв підприємств, заробітної плати та інших деталей мають бути розвіяні шляхом їхнього запиту щодо додаткових документів, проте ніяк не відмовою нараховувати пенсію, враховувати певний стаж та певні суми.
 
Так, 30.09.2019 Верховний Суд України ухвалив ухвалу у справі № 638/18467/15-а, задовольнивши позовні вимоги позивачки, яка звернулася до суду із проханням призначити їй пенсію за віком. Причиною цього звернення стала відмова Пенсійного фонду у призначенні пенсії, яка була аргументована тим, що в трудовій книжці позивачки знаходяться неточні дані щодо назви підприємства, на якому вона працювала. Проте Пенсійний фонд не здійснив жодних додаткових дій і не запитав жодних додаткових документів із метою усунути неточні дані та розібратися у питанні.
 
Таким чином, перебуваючи у процесі призначення пенсії, необхідно володіти особливою увагою та юридичною компетенцією, що майже неможливо для простої людини без юридичної освіти та успішного досвіду. Проте немає нічого неможливого і, довіривши своє питання професійному юристу, можливо пройти цей нелегкий шлях успішно, отримавши довгоочікуване пенсійне посвідчення та розуміння того, що досягнення пенсійного віку – це тільки початок життя.