Перейти до вмісту
Главная страница » Суд зобов’язав газову компанію перерахувати оплату

Суд зобов’язав газову компанію перерахувати оплату

Адвокат по газу
ГАЗОВА КОМПАНІЯ НЕ ПОВИННА ЗАРАХОВУВАТИ ОПЛАТУ ЗА СПОЖИТИЙ ФАКТИЧНО ГАЗ ДО ОПЛАТИ ЗА МАЙБУТНІ ПОСТАЧАННЯ ГАЗУ, А ПРИ ВИЯВЛЕННІ ТАКИХ ВИПАДКІВ, ЗОБОВ’ЯЗАНА ЗРОБИТИ ПЕРЕРАХУНОК
 
Постачальники газу не завжди ставлять законні та справедливі умови споживачеві, а споживач не завжди зобов’язаний їх виконувати. Нерідкими були і є випадки, коли оплата за послуги «втрачається», якось неправильно розподіляється або перерахунок коштів здійснюється не відповідно до того, яка сума і за що сплачувалася.
 
Розбиратися в усіх цих помилках і щось доводити комунальній службі в досудовому порядку досить затратно за часом та силами, а іноді і зовсім неможливо.
 
Так, споживач звернувся до суду із позовом до газової компанії (постачальника газу) та проханням здійснити перерахунок.
Суть справи полягала в тому, що у січні 2014 року споживач уклав договір із газовою компанією на постачання газу, а показання лічильника зафіксували як 8110 м3.
У лютому 2018 року показання лічильника склали 17414 м3, а також доводять те, що споживач розрахувався за спожитий газ повністю. Проте у вересні 2016 року газова компанія повідомила споживачу про наявність заборгованості. Як з’ясував позивач, оплату, яку він здійснив у березні 2015 року за січень-березень 2015 року та за тарифами, що діяли до 31.03.15 р., зарахували частково, пояснюючи це тим, що частину газу споживач використав до кінця березня, а частину – порахували вже за новими тарифами, які набрали чинності з квітня 2015 року. Після надання позивачем доказів, що в березні він сплатив газ за період споживання січень-березень 2015 року, та заборгованості немає, газова компанія зробила перерахунок. Однак незабаром знову заявила споживачеві про наявність цієї заборгованості. У свою чергу, позивач запросив у газової компанії акт звірки, проте натомість отримав повідомлення про відключення від послуг газопостачання у зв’язку із заборгованістю.
 
Суд встановив, що матеріали справи підтверджують наступне: з моменту укладання договору із газовою компанією та до моменту спірної оплати у березні 2015 р. позивач використав 8090 м3 газу, за які розрахувався повністю здійснюючи цей спірний платіж у березні 2015р. Про що також свідчать надані квитанції про оплату послуг та відповідно до зазначеного споживання газу. А з боку газової компанії не було надано доказів того, що спірний платіж позивач здійснював за майбутні постачання газу наперед. Відповідно, суд зобов’язав газову компанію перерахувати оплату, здійснену у березні 2015р. на оплату послуг споживання газу за період січень-березень 2015 р. А також зробити перерахунок та перерахувати цю оплату із розрахунку 1,089 грн./м3 (тариф, що діяв до 31.03.15 р.), а не з розрахунку 7,188 грн. за 1 м3 (новий тариф із 1 квітня 2015 р.), як це зробила газова компанія.
 
Таким чином, заборгованість має бути доведена актами звірки та показаннями лічильника, а при заборгованості за фактичне споживання газу, оплата, що надходить, повинна розподілятися на закриття даної заборгованості, а не на нові поставки газу за новим тарифом.