Перейти до вмісту
Главная страница » РОЗІРВАННЯ ШЛЮБУ ЧЕРЕЗ ДРАЦС

РОЗІРВАННЯ ШЛЮБУ ЧЕРЕЗ ДРАЦС

В залежності від ініціаторів розірвання шлюбу у органах ДРАЦС можливо кількома варіантами:

– За спільною заявою подружжя в органі ДРАЦС за місцем проживання подружжя або одного з них за умови спільної згоди та відсутності неповнолітніх дітей. Шлюб розривається незалежно від наявності між подружжям майнового спору. Якщо один із подружжя через поважну причину не може особисто подати заяву про розірвання шлюбу, нотаріально засвідчену або прирівняну до неї заяву від його імені може подати другий з подружжя. У випадку перебування одного з подружжя в установі виконання покарань, засвідчення справжності підпису на документах здійснюється начальником установи виконання покарань, що прирівнюється до нотаріального засвідчення справжності підпису.
– За заявою одного з подружжя (нотаріально засвідчена або прирівняна до неї): проводиться відповідним органом державної реєстрації актів цивільного стану за місцем проживання подружжя або одного з них, якщо:
– другий із подружжя: визнаний безвісно відсутнім;
– визнаний недієздатним.

До заяви про розірвання шлюбу необхідно додати:

-свідоцтво про шлюб;
-копія рішення суду (витяг з рішення суду) про визнання другого з подружжя безвісно відсутнім чи недієздатним (у випадку розірвання шлюбу за заявою одного з подружжя).

Той із подружжя, який бажає відновити своє дошлюбне прізвище, повинен письмово заявити про це у відділі державної реєстрації актів цивільного стану під час державної реєстрації розірвання шлюбу.За реєстрацію розірвання шлюбу справляється державне мито у розмірі, встановленому підпунктом “б” пункту 5 статті 3 Декрету Кабінету Міністрів України від 21 січня 1993 року № 7-93 “Про державне мито”.Після сплину одного місяця від дня подання заяви, якщо вона не була відкликана, проводиться державна реєстрація розірвання шлюбу.Доцільно знати, у разі якщо подружжя через поважну причину не може з’явитися до органу державної реєстрації актів цивільного стану для державної реєстрації розірвання шлюбу у встановлений для них день, можливо написати заяву про перенесення строку реєстрації на інший день, який не повинен бути пізніше одного року з дня подання заяви.

Якщо один з подружжя через поважну причину не може з’явитися для державної реєстрації розірвання шлюбу – під час подачі заяви про реєстрацію розірвання шлюбу ним може бути додана також заява про згоду на реєстрацію розірвання шлюбу за його відсутності та повідомлено орган ДРАЦС та його адресу місцезнаходження, куди необхідно направити свідоцтво про розірвання шлюбу. Аналогічно можна надіслати нотаріально засвідчену заяву протягом місяця після подачі заяви про реєстрацію розірвання шлюбу.
Законодавством передбачено подання заяв про розірвання шлюбу до органів ДРАЦС онлайн через мережу Інтернет. Проте, наразі ця послуга фактично не доступна.