Нажаль у нашому суспільстві вкрай гостро стоїть питання щодо невиконання працівниками Пенсійного фонду України судових рішень, постановлених на користь пенсіонерів.
В даному випадку мова йде про справу № 640/14382/21 по якій рішенням від 26.10.2021, серед задоволених інших позовних вимог пенсіонера зобов`язано територіальний орган ПФУ здійснити з 01 січня 2018 року перерахунок та виплату пенсії, виходячи з відсоткового значення основного розміру пенсії – 74% сум грошового забезпечення, та здійснити виплату різниці з вирахуванням раніше проведених виплат.
Перерахувавши на виконання рішення суду з 01.01.2018 позивачу пенсію у розмірі 74% грошового забезпечення територіальний орган ПФУ з 01.04.2019 року перерахував пенсію на свій розсуд – у розмірі 70% сум грошового забезпечення.
Ці обставини змусили пенсіонера звернутися до суду за роз`ясненням рішення суду.
Розглянувши заяву суд в ухвалі від 16.09.2022 зазначив, що у рішенні суду від 26.10.2021 зрозумілою та доступною мовою, що не потребує надмірного інтелектуального навантаження з боку ГУ ПФУ, визначено, що з 01.01.2018 пенсія позивачу має нараховуватись та виплачуватись у розмірі 74% від сум грошового забезпечення, у тому числі з 01.04.2019 при перерахунку на підставі довідки, що є зрозумілим навіть для стороннього спостерігача, не обтяженого тонкощами профільного законодавства.
При цьому суд в ухвалі наголосив, що нерозуміння цього ставить під сумнів як професійний рівень працівників ГУ ПФУ, у зв`язку з чим він потребує підвищення кваліфікації, так і свідчить про низький рівень моральних цінностей, який проецирується на відносини з особами похилого віку, пенсіонерами, що виходить на рівень знущання над цими особами з боку осіб, які представляють Державу, які маніпулюють термінами та розсудами задля невиконання рішення суду на користь пенсіонера.
У резулютивній частині ухвали суд звернути увагу ГУ ПФУ, що у разі продовження системного свавільного трактування рішень суду, що вочевидь здійснюється усвідомлено та для цілей невиконання рішень суду на користь пенсіонерів, вказані відомості будуть систематизовані судом для представлення профільним правоохоронним органам для вирішення питань кримінально-правового характеру, що буде мати свою оцінку і з боку суду в частині відповідальності в рамках контролю за виконанням рішення суду.
Слід зазначити, що таке невиконання, а саме: начебто виконання, але на свій розсуд судових рішень органами ПФУ останнім часом набули катастрофічних розмірів, що порушує права пенсіонерів.
Пенсіонери мало того, що вимушені судитися с Пенсійним фондом України щодо неправомірних дій службових осіб останнього, але в наступному вони змушені добиватися виконання судових рішень, постановлених на їх користь.
Це породжує не лише, як наприклад, звернення до суду за роз`ясненням судового рішення, але пенсіонери змушені захищати свої права шляхом звернення до суду фактично з «повторним позовом», а саме про зобов`язання органів ПФУ виконати судове рішення.
Як приклад можливо навести такі «повторні справи»-№ 360/5296/21, №200/12397/21, 360/1257/22 та багато інших. Однак, суди відмовляють у задовленні таких позовів мотивуючи це тим, що особами вже реалізовано можливість судового захисту свого права від порушень з боку органів ПФУ шляхом звернення з адміністративними позовами, по яких прийняті позитивні для них рішення і повторно розглядати один і той же спір не передбачено чинним законодавством.
Якщо Ви потрапили у таку конфліктну ситуацію звертайтесь до професійних та досвідчених адвокатів, які захистять Вас від непромірних дій посадових осіб ораганів Пенсійного фонду України та допоможуть вирішити питання щодо швидкого та належного виконання судового рішення в межах правового поля.