Перейти до вмісту
Главная страница » Неточності в документах пенсіонерів.

Неточності в документах пенсіонерів.

Неточности в документах пенсионеров
Якщо при призначенні пенсії у трудовій книжці виявлено неточний чи неправильний запис, керівник (ліквідатор) підприємства повинен це виправити.
Неточності в документах пенсіонерів можуть мати місце, що, на жаль, тягне за собою протиправні дії Пенсійного фонду, непроведення перевірок та додаткових запитів, недотримання вимог законодавства та, як наслідок – відмова у нарахуванні пенсії або нарахування у меншому розмірі.
Так, пенсіонерка звернулася до суду із позовом до Пенсійного фонду України з проханням визнати протиправним та скасувати рішення Пенсійного фонду щодо припинення виплати їй пенсії за віком на пільгових умовах.
Свою відмову Пенсійний фонд мотивував відсутністю документів, які б підтверджували характер роботи позивача. – У ході перевірки документів позивачки у матеріалах справи містився наказ про внесення змін до трудової книжки позивача, виданий арбітражним керуючим, однак такий наказ оцінили як прийнятий з перевищенням повноважень та всупереч вимогам законодавства. У зв’язку з чим працівниками Пенсійного фонду було враховано ті відомості, які містила трудова книжка позивача.
Проте, згідно з роз’ясненнями ВСУ, арбітражний керуючий (ліквідатор) підприємства, який зробив неправильний або неточний запис у трудовій книжці працівника, має право вносити виправлені відомості у порядку, передбаченому Інструкцією про порядок ведення трудових книг працівників, затвердженим загальним наказом Міністерства юстиції України, Міністерства праці України та Міністерства соціального захисту населення від 29 липня 1993 р. № 58
Відповідно до цієї ж Інструкції, виправлення виявлених помилок має бути виконане відповідним посадовцем підприємства, де було зроблено неправильний або неточний запис. У разі ліквідації підприємства – правонаступником цього підприємства та засвідчене печаткою і підписом, а у разі, якщо немає правонаступника – вища організація, якій було підпорядковано підприємство, а у разі її відсутності – обласний архів або державний архів
Таким чином, неточність чи неправильність запису у трудовій книжці не є підставою для відмови у нарахуванні пенсії або нарахування у меншому розмірі.