Главная страница » Адвокат у кримінальних справах

Адвокат у кримінальних справах

АДВОКАТ ПО КРИМІНАЛЬНИХ СПРАВАХ
 
Щорічно слідчими органами України відкриваються сотні тисяч кримінальних проваджень, які можуть зачіпати інтереси сотні тисяч людей, зачіпати їх майнові інтереси, обмежувати права а також загрожувати позбавленням волі. Також кримінальні виробництва можуть загрожувати інтересам юридичних осіб, доставляти великі неприємності посадовим особам, їхньої документації шляхом її вилучення, рухомого і нерухомого майна через його арешт в рамках кримінального провадження.
Кримінальне провадження починається з внесення слідчим або прокурором до Єдиного реєстру досудового розслідування відомостей про кримінальне провадження. Якщо заява подавалася заявником, йому протягом 24 годин зобов’язані надати відповідну виписку з реєстру досудового розслідування. Здійснення слідчих дій без внесення Сведін до Єдиного реєстру досудового розслідування не допускається. У невідкладних випадках допускаеться огляд місця події до внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудового розслідування.
 
Досудове розслідування мають право проводити такі слідчі органи:
1. Слідчі Національної поліції;
2. Слідчі Служби Безпеки України;
3. Слідчі органу, який здійснює контроль за дотриманням податкового законодавства;
4. Слідчі Державного Бюро Розслідувань;
5. Детективи Національного Антикорупційного Бюро України;
6. Слідчі Державної кримінально-виконавчої служби України;
7. Новостворене Бюро Економічної Безпеки.
 
Одним, з найбільш важливих етапів кримінального провадження, є повідомлення слідчого органу про підозру особі.
Підозра головним чином має містити наступну інформацію:
 ● Інформацію про особу, яка здійснює повідомлення про підозру;
 ● Інформацію про особу, якій пред’являеться підозра;
 ● Номер кримінального провадження;
 ● Кваліфікація кримінального правопорушення згідно зі статтею Кримінального Кодексу України;
 ● Короткий опис обставин вчинення кримінального правопорушення;
 ● Підпис особи, яка здійснила вручення про підозру.
 
 
Це Важливо знати! Якщо Вам не вручено повідомлення про підозру після 24 годин з моменту затримання, Вас зобов’язані негайно звільнити! Якщо повідомлення про підозру Вам було вручено прокурором, нове повідомлення про підозру або зміна підозри має право вручати виключно прокурор!
 
Незабаром після вашого затримання або вручення підозри до Вас можуть застосовуватися такі міри запобіжного заходу:
1. Особисте зобов’язання;
2. Особиста порука;
3. Застава;
4. Домашній арешт;
5. Утримання під вартою.
 
Якщо Вам було обрано надто суворий запобіжний захід (судом першої інстанції постановлено взяти Вас під варту або визначена занадто висока сума застави), який явно не відповідає тяжкості скоєного, рішення суду про застосування запобіжних заходів можливо оскаржити в апеляційній інстанції.
 
У процесі здійснення досудового розслідування, слідчим органом можливе проведення наступних слідчих дій: Допит, допит свідка і потерпілого, пред’явлення для впізнання особи, верей, трупа; обшук; Огляд місцевості, приміщень, предметів, документів; Огляд трупа; Слідчий екперімент; Огляд особи; Проведення експертизи на стадії досудового розслідування.
Проведення кожної слідчої дії має свої особливості, і з метою уникнення порушення Ваших прав, присутність адвоката у кримінальних справах може бути просто необхідно!
 
Буде корисним також пам’ятати:
 
Якщо під час проведення обшуку у исполения ухвали суду органами досудового слідства не буде допущено адвоката, зібрані з таким порушенням докази будуть вважатися неприпустимими. А визначення слідчого судді про проведеденія обшуку може виконувати виключно тільки слідчий або прокурор.
 
Якщо відомості про злочин і особа, яка його вчинила, неможливо отримати жодним іншим способом, органи слідства уповноважені проводити так звані негласні слідчі (розшукові дії). Такі дії проводяться виключно з дозволу слідчого судді (крім випадків порятунку життя або запобігання тяжкого або особливо тяжкого злочину з інформуванням про це прокурора).
Такі негласні слідчі дії, як обстеження публічно недоступного місця, житла чи іншого володіння особи, стеження за особою, речами, або місцем; моніторинг банківських операцій; аудіо- відеоконтроль місця (аудіослежка або прослушка), контроь за вчиненням злочину, виконання спеціального завдання з розкритію злочинної діяльності організоанной групи або злочинної організації можуть проводитися виключно в кримінальному провадженні щодо тяжких або особливо тяжких злочинів.
 
Окремими слідчими діями є втручання в приватне спілкування, яке може проводитися тільки на підставі визначення слідчого судді.
 
Це можуть бути такі дії –
1. Аудіо-Відео контроль особи;
2. Арешт, огляд і виїмка корреспоенденіі;
3. Снятин информаии з теллекомунікаціонних та інформаційних систем.
 
Після закінчення досудового розслідування прокурор зобов’язаний здійснити наступні дії:
 
1. Закрити кримінальне провадження
2. Звернутися до суду з клопотання про звільнення особи від кримінальної відповідальності;
3. Звернутися до суду з обвинувальним актом або клопотання про приминение примусових заходів медецинского характеру.
З цього моменти Ви маєте право знайомиться з матеріалами кримінальної справи.
Якщо справа передається до суду, там вона розглядається по суті, з винесенням вироку (обвинувального або виправдувального), який може бути оскаржений в апеляційному та касаційному порядку.
 
Допомога адвоката у кримінальних справах може полягати в наступному:
 
1.Консультації адвоката у кримінальних справах щодо застосування статей кримінального закону відповідно до Кримінального Кодексу України;
2. Консультації адвоката у кримінальних справах щодо застосування Кримінально-процесуального Кодексу України;
3. Оцінка адвокатом у кримінальних справах можливих наслідків для сторони внаслідок можливих кримінальних процесах;
4. Підбірка адвокатом у кримінальних справах необхідної судової практики для Клієнта як сторони кримінального провадження;
5. Допомога адвокатом у кримінальних справах в складанні необхідних процесуальних документів як на стадії досудового слідства так судового розгляду кримінальної справи;
6. Захист адвокатом по кримінальних справах від кримінального переслідування клієнта з моменту затримання і (або) вручення підозри на стадії досудового розслідування так і судового розгляду у всіх інстанціях, включаючи заходи примусового медецинского характеру, включаючи захист клієнта під час слідчих дій і судових засідань; 
7. Захист адвокатом по кримінальних справах клієнта під час розгляду судом питання про застосуванн запобіжних заходів, включаючи заставу, домашній арешт, утримання під вартою;
8. Захисту адвокатом у кримінальних справах законних інтересів свідка;
9. Представництво інтересів адвокатом по кримінальним справах потерпілого, подання і підтримання цивільного позову, вжиття заходів щодо арешту майна для забезпечення цивільного позову;
10. Представництво інтересів адвокатом у кримінальних справах цивільного відповідача;
11. Оскарження адвокатом у кримінальних справах постанов, незаконних дій і бездіяльності слідчого прокурору і в суді;
12. Допомога адвокатом у кримінальних справах клієнта щодо перегляду вироків у кримінальних справах за нововиявленими обставинами.