Перейти до вмісту
Главная страница » АДВОКАТ З РОЗЛУЧЕНЬ У КИЄВІ

АДВОКАТ З РОЗЛУЧЕНЬ У КИЄВІ

 

На сьогоднішній день припинення шлюбу внаслідок розірвання можливо різними шляхами. Законодавством передбачено різні варіанти в залежності від обставин, в яких опинилося конкретне подружжя.

  • за спільною заявою подружжя в органах ДРАЦС (цей спосіб можливий лише за відсутності неповнолітніх дітей та за відсутності спору між подружжям щодо його розірвання при якому обоє з подружжя готові підписати заяву в органах ДРАЦС);
  • за заявою одного з подружжя в органах ДРАЦС (можливо в випадку якщо інший з подружжя визнаний безвісно відсутнім або визнаний судом недієздатним);
  • на підставі рішення суду (шляхом звернення до суду із позовною заявою про розірвання шлюбу одним з подружжя або за спільною заявою подружжя).

Заява про розірвання шлюбу може бути подана в паперовій формі або направлена через Електронний суд, особисто або через уповноваженого представника.

Подружжя, що перебуває за межами України, також має можливість звернутися із відповідною заявою у закордонні дипломатичні установи – посольства або консульства (за відсутності спільних неповнолітніх дітей) або один із подружжя, яке не має спільних неповнолітніх дітей, може надати нотаріально засвідчену заяву про розірвання шлюбу, яка подається другим із подружжя до органів ДРАЦС із власною заявою.

Судовий розгляд також можливий декількома шляхами:

  • В порядку окремого провадження – за спільною заявою подружжя, яке має спільних дітей, та якими укладено письмовий нотаріально посвідчений договір про визначення місця проживання дитини, участь у забезпеченні умов її життя та здійснення права на особисте виховання тим із батьків, хто буде проживати окремо.
  • В порядку позовного провадження – в разі наявності заперечень одного з подружжя про розірвання шлюбу або ухилення від подання спільної заяви подружжя до органів РАЦС чи суду.
  • В порядку спрощеного позовного провадження – в разі направлення відповідного клопотання до суду.

Документом, що підтверджує факт розірвання шлюбу може бути свідоцтво про розірвання шлюбу (якщо розлучення відбулось через органи ДРАЦС), судове рішення (в разі судового розгляду), або на порталі «Дія» можна отримати онлайн-свідоцтво про розлучення, який має таку ж саму юридичну силу, як і той паперовий документ, що видають у РАЦСІ.

У всіх випадках адвокат з розлучень може надати кваліфіковану правничу допомогу аби клієнти не занурювалися у шлюборозлучний процес.

Більш детально про кожний варіант розлучення та їх тонкощі поговоримо в наступних публікаціях.