Безкоштовні консультації не надаються 9: 00-18: 00 без обіду
+380 67 503 05 30    +380 50 406 65 36

Суд з банком по кредиту

ПОВНИЙ СПЕКТР ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ

Юридична компанія "Юридичні партнери"

 
Ми надаємо, високоякісну юридичну допомогу у вирішенні правових питань будь-якої складності.
Замовити
 
 
Надаємо правові послуги з цивільних питань і по кримінальним справам (в тому числі по економічним злочинам), а також спеціалізуємося на операціях з нерухомістю.
Замовити
 
 
Аналіз ситуації, експертна оцінка, пошук оптимального рішення - і позитивний результат
Замовити
 
Запис на консультацію
+380 67 503 05 30
 
Замовити

Що робити якщо банк подає до суду за несплату кредиту?

Останнім часом загострилася ситуація з заборгованістю сплати кредитів банкам. В першу чергу, це пов'язано з економічною кризою в Україні. Безумовно, узяті на себе зобов'язання з погашення кредиту необхідно виконувати, але іноді навіть сумлінні позичальники опиняються в скрутному матеріальному становищі та не здатні сплатити заборгованість банку.

Криза у банківській сфері привела до того, що зараз банки подають до суду на стягнення заборгованості незалежно від суми. Сьогодні в штаті банківських установ працюють грамотні юристи, але як показує практика при наданні кредитів населенню, самі банки часто порушують законодавство. Судовий процес з банком - складний, тяжкий, але суди з банками можна та треба вигравати.

Досудовий розгляд

У зв'язку з великою заборгованістю позичальників, банки вимагають повернення коштів усіма доступними методами як правовими, так і неправовими. У кредитних договорах є дуже багато нюансів, які надалі можуть негативно відбитися на позичальнику. При виникненні заборгованості банк не поспішає відразу готувати документи до суду. Як правило, документи подаються після закінчення 4-5 місяців затримки, за цей час нараховуються штрафні санкції за прострочення кредиту.

Банк нагадує позичальникові про його прострочену заборгованість по телефону, письмово. Як варіант, пропонується реструктуризувати заборгованість шляхом розстрочки, відстрочення платежу, списання частини простроченої заборгованості та пені за умови відновлення платежів. Якщо домовитися не вдалося, то слід чекати подання позову з банку до суду.

Судовий розгляд

Якщо банк передав вашу справу до суду, головне не зневіряйтеся. Не все так погано, як може здатися на перший погляд.

Під час судового процесу необхідно звернути увагу на:

  • умови договору;
  • перевірити розрахунок заборгованості, нарахування відсотків, пені, штрафів;
  • звірити суму боргу.

Необхідно звернути увагу на термін позовної давності. Якщо банк пропустив термін позовної давності, справу можна виграти на підставі реальних аргументів в суді. Існує постанова Верховного Суду (справа № 6-16цс15), де прописано, що на стягнення основної суми боргу у банку є 3 роки, а на штрафи - 1 рік. І це означає, що до усіх спірних справ позичальника з кредитором застосовуватиметься такий термін позовної давності.

Якщо банк подав до суду, не слід ігнорувати судові засідання, оскільки це ще більше погіршує положення позичальника та дає шанс задовольнити позов кредитора. Як правило судова справа по заборгованості проходить за місцем проживання позичальника, тому слід звернутися до суду за місцем проживання з паспортом і ознайомитися з позовною заявою. На стадії судового процесу в обов'язковому порядку необхідно являтися на усі засідання суду, уважно стежити за діями судового виконавця, щоб надалі, при необхідності, можна було оскаржити їх.

Послуги компанiї

Кожен проблемний кредит індивідуальний. Для сприятливого вирішення цього питання потрібна кваліфікована допомога юриста. Адвокати компанії "Юридичні партнери", користуючись своїми знаннями знайдуть оптимальні шляхи вирішення проблеми і нерозв'язна ситуація може закінчитися на вашу користь.

Наша компанія пропонує:

  • вивчення умов договору про надання банківської послуги;
  • представництво інтересів у банку;
  • складання заяви з реструктуризації боргу;
  • захист інтересів позичальника в суді, складання усіх необхідних документів.

Наша оценка 4.5 на основе 8 отзывов Google