Безкоштовні консультації не надаються 9: 00-18: 00 без обіду
+380 67 503 05 30    +380 50 406 65 36

Cпори по інвестиціям

Інвестиційні спори - це особлива категорія суперечок, яка зачіпає інтереси між державними органами і іноземними приватними особами по іноземним інвестиційним проектам. Поняття іноземні спори введене в науковий обіг разом з підписанням Конвенції по врегулюванню інвестиційних спорів між державою і юридичними та фізичними особами інших держав.

Як правило, це спори з приводу націоналізації іноземної приватної власності або одностороннього припинення договорів, в яких однією із сторін була держава або державна організація, наділена функціями органу влади, а інша - іноземне приватне підприємство.

Необхідно відмітити, що на сучасному етапі розвитку економічних стосунків законодавство про інвестиції і інвестиційну діяльність дуже багатогранне. Неминуче також входження в українську систему правового регулювання міжнародних правових норм, які мають перевагу в правозастосовній практиці. Частенько при розробці національного інвестиційного законодавства переймається передовий досвід правового регулювання аналогічних стосунків в інших державах. Подібна практика обумовлена розширенням інвестицій за участю іноземного елементу. Національне і міжнародне правове регулювання інвестиційних стосунків, яке представляється, дуже специфічно, оскільки носить характер одночасно публічний і приватноправовий та змішаний.

Активізація інвестиційної діяльності, збільшення обсягів інвестування та їх ефективне використання є головною передумовою економічного зростання України, одним із вирішальних факторів успішного реформування її народного господарства. Здійснення іноземних капіталовкладень на території України, отриманий правозастосовчий досвід виявляють недоліки, прогалини і колізії в інвестиційному законодавстві України, що є підґрунтям для виникнення інвестиційних спорів.

Коли партнери укладають договори, вони найчастіше виходять із того, що договірні відносини складатимуться сприятливо, і між ними не виникатиме проблем, пов’язаних з виконанням тих чи інших зобов’язань за умовами договору.

При укладенні контрактів між сторонами – резидентами України дане питання постає дуже рідко, оскільки чинне процесуальне законодавство України містить досить чіткі норми, що встановлюють, який саме суд є компетентним для вирішення тієї чи іншої суперечки і яким саме чином здійснюється розгляд справи, оскарження рішення нижчої судової інстанції, виконання рішення тощо.

За винятком декількох випадків виключної підсудності, в господарському процесі всі позови подаються за місцезнаходженням відповідача до компетентного господарського суду України (територіальна підсудність).

Основним принципом міжнародної підсудності є те, що позови подаються за місцем знаходження відповідача. Таким чином, у випадку невиконання зобов’язання іноземним суб’єктом господарської діяльності український контрагент змушений захищати свої права у судовому порядку та подавати позов, керуючись зазначеним вище правилом. А якщо йдеться про випадок невиконання зобов’язання українським партнером, іноземний контрагент змушений подавати позов до українського господарського суду.

З урахуванням існуючих „особливостей” української системи права іноземний позивач може досить довго „шукати правду” і, врешті-решт, так і не знайти її.

Таким чином, найважливішим чинником створення сприятливих інвестиційних умов в Україні слід вважати, правовий захист інвесторів кваліфікованими адвокатами, юристами, фахівцями нашої компанії. Механізм такого правового захисту включає ефективну нормативну і судову систему, покликану забезпечити реалізацію прав інвесторів в Україні.

Виняткового значення набуває в цих умовах судова практика, що склалася, яка безпосередньо застосовується представниками нашої компанії в різних категоріях інвестиційних суперечок.

Не відкладайте, звертайтесь і отримайте гарантовану кваліфіковану юридичну допомогу.

Ми будемо раді допомогти Вам у вирішенні Ваших питань!


Наша оценка 4.5 на основе 8 отзывов Google