Безкоштовні консультації не надаються 9: 00-18: 00 без обіду
+380 67 503 05 30    +380 50 406 65 36

Звільнення від сплати судового збору

18.09.2018 року «Юридична компанія Юридичні партнери» звернулась з позовною заявою до Іванківського районного суду Київської області за захистом прав свого клієнта ОСОБА-1 до фізичної особи-підприємець ОСОБА-2 про стягнення безпідставних отриманих коштів у сумі 6900грн. з ОСОБА-2.

Звертаючись до Іванківського районного суду Київської області «Юридична компанія Юридичні партнери» посилалась на п. 13 ч. 1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір» вказала, що ОСОБА-1 звільняється від сплати судового збору.

Відповідно до Ухвали Іванківського районного суду Київської області позовну заяву ОСОБА-1 до ОСОБА-2 про стягення безпідставно отриманих коштів вважати неподаною та повернути ОСОБА-1 у зв’язку з тим, що суд послався відповідно до п.13 ч.1 ст.5 ЗУ «Про судовий збір» від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються учасники бойових дій, постраждалі учасники, Герої України - у справах, повязаних з порушенням їхніх прав.

Тобто учасники бойових дій звільнені від сплати судового збору лише у справах, пов'язаних з порушенням їхніх прав, як учасників бойових дій, а саме порушенням гарантій їх соціального захисту, передбаченихЗаконом України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту".

Однак у даній справі спір не пов'язаний із порушенням прав ОСОБА_1, саме як учасника бойових дій.

На підставі вищевикладеного «Юридична компанія Юридичні партнери» звернулись з апеляційною скаргою на ухвалу Іванківського районного суду Київської області від 11.12.2018 року до Київського Апеляційного Суду та просила скасувати ухвалу Іванківського районного суду Київської області та вирішити питання, щодо відкриття провадження.

На підставі вищевказаної апеляційної скарги було винесено постанову Київським апеляційним Судом апеляційну скаргу ОСОБА-1 задовольнити вказавши, що перша інстанція помилково відмовила ОСОБА-1 у задоволенні заяви про звільнення його, як учасника бойових дій, від сплати судового збору на підставі п.13 ч.1 ст.5 ЗУ «Про судовий збір» так як висновки першої інстанції не ґрунтується на законі.

Таким чином якщо судом було порушено ваше законне право на користування пільгами яке гарантувала вам держава з приводу звільнення від сплати судового збору наша фірма може допомогти в вирішенні даного питання.


Наша оценка 4.5 на основе 8 отзывов Google