Безкоштовні консультації не надаються 9: 00-18: 00 без обіду
+380 67 503 05 30    +380 50 406 65 36

Чому вилучаються водійські права при ДТП і пошкодженні тільки свого автотранспортного засобу

Розглянемо наступну ситуацію ви на своєму автомобілі заїжджаючи на свою стоянку пошкодили бампер об бетону бровку, ваш автомобіль має КАСКО для того, щоб ваш автомобіль отри монтували необхідно звернутись до поліції, щоб вона в свою чергу склала протокол та видала вам всі необхідні документи для страхової компанії, однак при приїзду поліції вони складають протокол про адміністративне правопорушення, а також вилучають ваші права та надають тимчасові посилаючись на ст. 124 КУпАП де зазначено порушення учасниками дорожнього руху правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна, -тягне за собою накладення штрафу в розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавлення права керування транспортними засобами на строк від шести місяців до одного року, а також з вказівкою на п. 2.3.б  для забезпечення безпеки дорожнього руху водій зобов'язаний бути уважним, стежити за дорожньою обстановкою, відповідно реагувати на її зміну, стежити за правильністю розміщення та кріплення вантажу, технічним станом транспортного засобу і не відволікатися від керування цим засобом у дорозі.

Відповідно до пунктів 3-5 постанови Кабінету Міністрів України № 1086 від 17.12.2008 року «Про затвердження Порядку тимчасового вилучення посвідчення водія на транспортний засіб та його повернення» Посвідчення водія тимчасово вилучається за наявності підстав вважати, що водієм вчинено правопорушення, передбачене Кодексом України про адміністративні правопорушення , за яке може бути накладено адміністративне стягнення у вигляді позбавлення права керування транспортним засобом. У разі вчинення правопорушення, за яке передбачено накладення адміністративного стягнення у вигляді позбавлення права керування транспортним засобом, складається протокол про адміністративне правопорушення у двох примірниках і тимчасово вилучається посвідчення водія, про що робиться запис у протоколі. До винесення судом постанови у справі про адміністративне правопорушення та набрання нею законної сили поліцейський видає водієві тимчасовий дозвіл на право керування транспортним засобом строком не більше ніж на три місяці з дати вилучення посвідчення. Форма зазначеного тимчасового дозволу затверджується МВС.

Виходячи з вищевказаних норм права вбачається, що навіть при пошкоджені тільки свого автомобіля для відшкодування збитків зі страхової для ремонту свого автомобіля необхідно складати протокол про адміністративне правопорушення чим потягне за собою вилучення ваших прав та накладення штрафу у розмірі 20 неоподаткованих мінімумів або позбавлення прав на строк 6 місяців.

Однак є багата судова практика з приводу оскарження протоколу про адміністративного правопорушення в таких випадках де ви можете виграти суд та не платити штраф.

Наша Юридична компанія зможе вам надати юридичну консультацію з приводу вашого захисту в судовому порядку, а також може надати судовий супровід у разі необхідності.


Наша оценка 4.5 на основе 8 отзывов Google