Безкоштовні консультації не надаються 9: 00-18: 00 без обіду
+380 67 503 05 30    +380 50 406 65 36

ОСКАРЖЕННЯ ПРИЛЮДНИХ ТОРГІВ

Прилюдні торги - це продаж майна, на яке звернено стягнення і яке підлягає реалізації.

Правила проведення прилюдних торгів визначені Тимчасовим положенням, за яким прилюдні торги є спеціальною процедурою продажу майна, за результатами якої власником майна стає покупець, який у ході торгів запропонував за нього найвищу ціну (п. 2.2 Тимчасового положення).

Під час проведення прилюдних торгів укладається угода про передачу майна у власність, сторонами якої, з одного боку, є покупець - учасник прилюдних торгів, котрим може бути фізична чи юридична особа, а з другого - продавець - відділ державної виконавчої служби, в особі спеціалізованої організації, яка організовує та провадить ці прилюдні торги за договором з Державною виконавчою службою. Власником цього майна стає покупець, котрий запропонував за нього у ході торгів найвищу ціну.

Відповідно до вимог ч. 1 ст. 62 Закону України «Про виконавче провадження» Реалізація арештованого майна, крім майна, вилученого з обігу згідно із законом, та майна, зазначеного в частині восьмій статті 57 цього Закону, здійснюється шляхом його продажу на прилюдних торгах, аукціонах або на комісійних умовах.

Відчуження майна з прилюдних торгів відноситься до угод купівлі-продажу, така угода може визнаватись недійсною у судовому порядку з підстав недодержання у момент її вчинення вимог, які встановлені ч. ч. 1-3 та 6 ст. 203 ЦК України (ч. 1 ст. 215 цього Кодексу).

Оскарження прилюдних торгів залежить від порушень, які вчинили державний виконавець та торгуюча організація при проведенні торгів. Порушення частково зустрічаються майже в кожній справі.

Тільки комплексний підхід до проблеми, коли публічні торги вже відбулися, може дати результат. Потрібно шукати помилки, допущені при організації публічних торгів, вивчаючи всі матеріали і оскаржити все те, що раніше Ви пропустили:

оскаржити оцінку майна;

замовити рецензію оцінки майна;

оскаржувати дії чи бездіяльність державного виконавця;

домогтися перегляду заочного рішення суду (однієї зі сторін по кредиту, іпотеки, або поручителям);

домогтися перегляду рішення суду за нововиявленими обставинами (це передбачено за законом);

та інші дії в залежності від ситуації.

Тільки комплексний і грамотний підхід до проблеми може дати позитивний результат, наприклад:

1) якщо оскаржувати дії чи бездіяльність державного виконавця та довести, що він щось зробив не за інструкцією (а це завжди є) і порушення Ваших прав - це привід визнати публічні торги недійсними;

2) якщо добитися перегляду рішення суду за нововиявленими обставинами, а це цілком реально і законним способом (деталі при зустрічі) або добитися перегляду рішення суду, і тоді сума зміниться до стягнення, тому що завжди в розрахунках банку є помилки і це можна довести через судово бухгалтерську експертизу. В результаті буде інше рішення суду і це привід визнати публічні торги недійсними.


Наша оценка 4.5 на основе 8 отзывов Google