Безкоштовні консультації не надаються 9: 00-18: 00 без обіду
+380 67 503 05 30    +380 50 406 65 36

Все про довіреність на автомобіль

Довіреність – це письмове повноваження, що видається однією особою іншій для представництва перед третіми особами. Довіреність може діяти не більше трьох років. Також кількість осіб, яким видається довіреність, не обмежена. Видається довіреність нотаріусом.

Довіреності бувають різними:

• Генеральна - уповноважує на управління та розпорядження майном довірителя, тобто на право зняття та постановки на облік, на право продажу та здачі в оренду.

• Спеціальна - на здійснення юридичних дій у певній сфері, наприклад, на право керування автомобілем.

• Разова - видається на вчинення однієї дії, наприклад, на проходження державного техогляду.

У довіреності на автомобіль повинні бути прописані:

• Серія, номер та дата видачі ПТЗ та реєстраційного документу, а також найменування організації, що його видала,

• Марка, реєстраційний знак, ідентифікаційний номер, рік випуску, номер двигуна та кузова, колір кузова автомобіля.

Також автолюбителям потрібно пам'ятати, що при управлінні автомобілем за дорученням вони повинні мати при собі ще й тимчасовий реєстраційний талон. За його відсутності водій притягується до адміністративної відповідальності (талон необхідно оформити протягом 10 днів після отримання доручення та діє він тільки за наявності техпаспорту автомобіля).

Ризики, які підстерігають автолюбителя, який купив авто за дорученням:

• Стаття 248 Цивільного Кодексу України передбачає право довірителя в будь-який час скасувати видане доручення і передоручити автомобіль іншій особі. Тобто ця інша особа має право забрати ваш автомобіль.

• Якщо юридичний власник машини помер, доручення стає недійсним, а автомобіль переходить до його спадкоємців.

• Якщо щось трапилося з вами, довіреність теж автоматично анулюється.

• У випадку ДТП адміністративну або кримінальну відповідальність несе водій, який перебував за кермом автомашини. Але заяву до суду про відшкодування збитків може бути пред'явлено як винному водієві, так і господареві авто (тому що він є власником джерела підвищеної небезпеки).

• Якщо ви захочете продати автомобіль за дорученням, то видати нове доручення ви маєте право тільки на термін, що залишився до закінчення первинного доручення.

Ще один нюанс: постанова та штраф приходить до людини, яка "довірила" свою машину, тобюто власнику транспортного засобу.

І, звичайно ж, якщо машина крадена, то ви навряд чи знайдете людину, яка продала її вам за дорученням. Але нервів витратите багато, поки доведете, що не ви вкрали автомобіль.

Отже, перш ніж «купувати» авто за довіреністю, шановні автолюбителі, тричі подумайте, чи варті зекономлені гроші ваших нервів.


Наша оценка 4.5 на основе 8 отзывов Google