Безкоштовні консультації не надаються 9: 00-18: 00 без обіду
+380 67 503 05 30    +380 50 406 65 36

Розірвання кредитного договору

Професійні юридичні послуги юристів ЮК "Юридичні партнери" по спорах з банками

Що робити якщо банк подає до суду за несплату кредиту?
Як повернути депозит з банку, у якого почалися проблеми з виплатою по зобов'язаннях
Судові спори з банками, кредитні спори, захист позичальників

ПОВНИЙ СПЕКТР ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ

Юридична компанія "Юридичні партнери"

 
Ми надаємо, високоякісну юридичну допомогу у вирішенні правових питань будь-якої складності.
Замовити
 
 
Надаємо правові послуги з цивільних питань і по кримінальним справам (в тому числі по економічним злочинам), а також спеціалізуємося на операціях з нерухомістю.
Замовити
 
 
Аналіз ситуації, експертна оцінка, пошук оптимального рішення - і позитивний результат
Замовити
 
Запис на консультацію
+380 67 503 05 30
 
Замовити

Правовою основою щодо звернення до суду з позовом про розірвання кредитного договору з банком є ст.ст. 11, ч.2 651, ст.526, ст.509, ст. 1054 ЦК України, ч.2 ст. 64 ЦПК України, ч.2. ст.109 ЦПК України.

Позови до юридичних осіб пред'являються в суд за їхнім місцезнаходженням (згідно ч.2. ст. 109 ЦПК України).

Субєктами даних правовідносин є позивач – позичальник та відповідач – кредитодавець.

Предмет доказування є невиконання кредитодавцем свого зобов'язання та приблизний перелік необхідних доказів:

 1. кредитний договір;
 2. заяву про видачу чергового траншу з відповідним штемпелем, який підтверджує отримання банком цієї заяви;
 3. відповідь банку на вимоги позичальника.

Позивач може додати копії документів, але обов'язково повинен пред'явити суду оригінали цих документів для перевірки їх належності за клопотанням осіб, які беруть участь у справі (ч.2 ст. 64 ЦПК України).

Згідно з ст. 509 ЦК України зобов’язання виникають з підстав, установлених ст. 11 Цивільного кодексу, зокрема, з правочинів. Зобов’язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов’язана вчинити на користь другої (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов’язку.

Відповідно до ст. 526 ЦК України, зобов’язання повинні виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту.

Ст. 1054 ЦК України передбачено, що за кредитним договором банк зобов’язується надати кредит позичальникові в розмірі та на умовах, установлених договором, а позичальник зобов’язується повернути кредит та сплатити проценти.

Невиконання або виконання зобов’язання з порушенням умов, визначених його змістом (неналежне виконання) є порушенням зобов’язання (ст. 610 ЦК України). У випадку порушення зобов’язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом, зокрема розірвання договору (. 1 п.1 ст. 611 ЦК України).

Частиною 2 ст. 651 ЦК України встановлено, що договір може бути змінено або розірвано за рішенням суду на вимогу однієї зі сторін у разі істотного порушення договору другою стороною та в інших випадках, установлених договором або законом; істотним є таке порушення стороною договору, коли внаслідок завданої цим шкоди друга сторона значною мірою позбавляється того, на що вона розраховувала при укладенні договору.

Також законодавством України передбачено право позичальника відкликати свою згоду на укладення споживчого кредиту, якщо з моменту підписання кредитного договору ще не пройшло 14 календарних днів.

Слід здійснити такі дії :

 • Подати письмову заяву  особисто або відправити її поштою протягом 14 днів після підписання кредитного договору. Дати написання й відправлення заяви мають співпадати. 
 • Якщо дата підписання та отримання договору відрізняються, потрібно вимагати у співробітника банку вказати дату отримання кредитного договору, бо саме з цього дня починається відлік 14 днів, протягом яких можна відмовитися від договору.
 • Одночасно із заявою повернути кредитодавцю гроші або товар, одержані згідно з договором, потрібно подбати про документальне підтвердження цього факту.
 • Оплатити відсотки за період фактичного користування грошовими коштами за ставкою, зазначеною в договорі.
 • Позичальник не зобов'язаний виплачувати штраф банку за відмову від кредитного договору.

Кредитор зобов'язаний повернути позичальнику кошти, сплачені ним згідно з договором про надання споживчого кредиту (одноразову комісію, інші платежі, пов'язані з наданням кредиту) протягом 7 днів або здійснити відповідне коригування боргу позичальника. За кожний день затримки повернення позичальникові коштів банк зобов'язаний виплатити неустойку у розмірі 1% від суми, що підлягає поверненню.

Право відкликання згоди на укладення кредитного договору не застосовується до:

 • кредитів, забезпечених іпотекою (кредити під заставу нерухомості);
 • кредитів на купівлю нерухомості;
 • споживчих кредитів, виданих на оплату послуги, яку виконали до закінчення строку відкликання згоди (наприклад, встановлення пластикових вікон).

Наша оценка 4.5 на основе 8 отзывов Google