Безкоштовні консультації не надаються 9: 00-18: 00 без обіду
+380 67 503 05 30    +380 50 406 65 36

Порядок оскарження тарифів за житлово-комунальні послуги до органів антимонопольного комітету України

ПОВНИЙ СПЕКТР ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ

Юридична компанія "Юридичні партнери"

 
Ми надаємо, високоякісну юридичну допомогу у вирішенні правових питань будь-якої складності.
Замовити
 
 
Надаємо правові послуги з цивільних питань і по кримінальним справам (в тому числі по економічним злочинам), а також спеціалізуємося на операціях з нерухомістю.
Замовити
 
 
Аналіз ситуації, експертна оцінка, пошук оптимального рішення - і позитивний результат
Замовити
 
Запис на консультацію
+380 67 503 05 30
 
Замовити

У сьогоднішньому світі бізнесу потрібен здоровий конкурентний ринок з рівними умовами, а людям - продукти за адекватними цінами та якістю. Функція Антимонопольного комітету в Україні полягає в захисті здорової економічної конкуренції.

Основним документом, що регулює правові стосунки у сфері захисту економічної конкуренції є Закон України від 11.01.2001 р. № 2210 - III "Про захист економічної конкуренції", а також Закон України від 07.06.1996 р. № 236/96-ВР "Про захист несумлінної конкуренції". Захист здійснюється через розгляд заяв у справі про порушення та через адвокатирування конкуренції (рекомендації, обов'язкові приписи суб'єктам господарювання, що необхідно виправити).

В Україні приватні компанії, наприклад Киевводоканал, Київенерго, Укртрансгаз, КП "Полтава сервіс" є природними монополістами на ринку. Їх роботу контролює Антимонопольний комітет України. Антимонопольний комітет виносить певні ухвали з питань ЖКГ, енергетики, підключення.

Зі скаргою на послуги таких організацій можна звертатися в органи місцевого самоврядування або безпосередньо в антимонопольний комітет. Порядок розгляду заяв, справ про порушення законодавства про захист економічної конкуренції регулюються Правилами розгляду заяв та справ про порушення законодавства про захист економічної конкуренції, затверджених розпорядженням Антимонопольного комітету України від 19.04.1994 р. № 5 (зі змінами та доповненнями).

Заяви подаються у відділення АМКУ за місцем здійснення порушення або за місцем знаходження відповідача, або за місцем настання наслідків порушення у письмовій формі та повинні містити:

 • найменування органу, в який подається заява;
 • найменування (для юридичних осіб) або ПІБ (для фізичних осіб) сторін (заявника і відповідача), їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання (для фізичних осіб), поштова адреса, а також телефон, факс, адреса електронної пошти;
 • виклад обставин, якими заявник обгрунтовує свої вимоги, обгрунтування того, яким чином права заявника порушуються внаслідок дій або бездіяльності відповідача, визначених законом, як порушення законодавства про захист економічної конкуренції;
 • інформацію відносно звернення до будь-якого іншого органу державної влади, зокрема до суду, з питань, визначених в заяві;
 • перелік документів ітаінших матеріалів, які додаються до заяви.

Заява підписується уповноваженим посадовцем заявника - юридичної особи або його представником, заявником - фізичною особою або його представником.

При встановленні порушень у справі може бути прийняті одно або декілька рішень відповідно до ст. 48 Закону України № 2210:

 • визнанні здійснення порушення;
 • припиненні порушення;
 • примусовому розділенні суб'єкта господарювання, який займає монопольне (домінуюче) положення на ринку;
 • визнанні суб'єкта господарювання таким, який займає монопольне (домінуюче) положення на ринку;
 • накладенні штрафу;
 • усуненні наслідків порушень;
 • закритті провадження у справі.

АМКУ не обмежені повноваженнями певного регіону, а також максимальному розмірі штрафу.

Варто звернути увагу, що процедура розгляду справ в Антимонопольному комітеті України відрізняється від розгляду судових справ.

Будь-яке порушення конкуренції на ринку відбивається на ціні, яку платить споживач.

Для того, щоб убезпечити себе від негативних наслідків, які пов'язані з порушенням антимонопольного законодавства, скористайтеся послугами антимонопольного адвоката компанії "Юридичні партнери".

 
Індивідуальне рішення юридичних проблем. Захистимо ваші інтереси і права, зробимо все заради вашого спокійного і світлого майбутнього.
Один для будь-якого питання +380 67 503 05 30

Ми здійснюємо захист суб'єктів господарювання при порушенні антиконкурентних дій, захист від звинувачень у зловживанні монопольним положенням на ринку, займаємось підготовкою пакету документів на погоджені дії, представляємо інтереси клієнта в органах Антимонопольного комітету України, в судах та надаємо інші консультації.


Наша оценка 4.5 на основе 8 отзывов Google