Безкоштовні консультації не надаються 9: 00-18: 00 без обіду
+380 67 503 05 30    +380 50 406 65 36

НЕЗАКОННІСТЬ БАНКІВСЬКОЇ КОМІСІЇ З ПЛАТЕЖІВ ПРИ ОПЛАТІ ЗА КОМУНАЛЬНІ ПОСЛУГИ

Професійні юридичні послуги юристів ЮК "Юридичні партнери" по спорах з банками

Що робити якщо банк подає до суду за несплату кредиту?
Як повернути депозит з банку, у якого почалися проблеми з виплатою по зобов'язаннях
Судові спори з банками, кредитні спори, захист позичальників

ПОВНИЙ СПЕКТР ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ

Юридична компанія "Юридичні партнери"

 
Ми надаємо, високоякісну юридичну допомогу у вирішенні правових питань будь-якої складності.
Замовити
 
 
Надаємо правові послуги з цивільних питань і по кримінальним справам (в тому числі по економічним злочинам), а також спеціалізуємося на операціях з нерухомістю.
Замовити
 
 
Аналіз ситуації, експертна оцінка, пошук оптимального рішення - і позитивний результат
Замовити
 
Запис на консультацію
+380 67 503 05 30
 
Замовити

 НЕЗАКОННІСТЬ БАНКІВСЬКОЇ КОМІСІЇ З ПЛАТЕЖІВ ПРИ ОПЛАТІ ЗА КОМУНАЛЬНІ ПОСЛУГИ

За підсумками 2015 року комісійні доходи українських банків склали 28,4 млрд грн (14,3% в структурі доходів). За січень-лютий нинішнього року їх частка підвищилася вже до 18,3% (4,5 млрд грн).
Згідно ст. 3 Закону України «Про Антимонопольний комітет України» основним завданням Антимонопольного комітету України є участь у формуванні та реалізації конкурентної політики в частині:
- здійснення державного контролю за дотриманням законодавства про захист економічної конкуренції на засадах рівності суб'єктів господарювання перед законом та пріоритету прав споживачів, запобігання, виявлення і припинення порушень законодавства про захист економічної конкуренції;
- контролю за концентрацією, узгодженими діями суб’єктів господарювання та дотриманням вимог законодавства про захист економічної конкуренції під час регулювання цін (тарифів) на товари, що виробляються (реалізуються) суб’єктами природних монополій;
- сприяння розвитку добросовісної конкуренції;
- методичного забезпечення застосування законодавства про захист економічної конкуренції;
- здійснення контролю щодо створення конкурентного середовища та захисту конкуренції у сфері державних закупівель.
Відповідно до повноважень, визначених законом, Антимонопольний комітет України нещодавно провів дослідження ринку сплати клієнтами (споживачами) банків комісійних послуг при оплаті платежів в тому числі й за комунальні послуги.
Антимонопольним комітетом України було встановлено, що споживач платить комісійну винагороду за прийом платежів двічі - закладене в тариф за послугу ЖКГ, а також за послуги банку або Укрпошти відповідно до встановлених ними тарифів.
За даними Антимонопольного комітету України споживачам доводиться платити комісію банкам і на пошті, навіть якщо постачальник комунальних послуг уклав договір і оплачує банку або Укрпошті витрати за прийом цих платежів.
У зв’язку з цим, Антимонопольний комітет України визнав незаконним стягнення комісії в банку або в поштовому відділенні при оплаті послуг ЖКГ, оскільки дані витрати вже закладені в тарифи, повідомляється в підсумковому дослідженні комітетом даного ринку платежів.
За підсумками дослідження Антимонопольний комітет України з’ясував, що за відсутності договору з банком постачальник послуг не сплачує їм винагороду за прийом платежів, при цьому споживач сплачує комісію двічі - закладену в тариф на послугу і банку відповідно до встановлених тарифів. Дослідження ринку послуг з прийому готівкових платежів від фізичних осіб (населення) за житлово-комунальні послуги (послуги з постачання холодної та гарячої води, водовідведення, газу, електроенергії та централізованого опалення на користь постачальників цих послуг) містить аналіз стану конкурентного середовища на регіональних ринках в обласних центрах.
З огляду на вищезазначені обставини, Антимонопольний комітет України дійшов висновку про неправомірність сплати громадянами комісії в банку або поштовому відділенні при оплаті житлово-комунальних послуг, оскільки дані витрати закладені в тарифи.


Наша оценка 4.5 на основе 8 отзывов Google