Безкоштовні консультації не надаються 9: 00-18: 00 без обіду
+380 67 503 05 30    +380 50 406 65 36

Спори з питань постачання, використання і плати за електроенергію

Судові спори з обленерго. Оскарження дій обленерго

Судові спори з обленерго. Оскарження дій обленерго

Адвокат з електроенергії компанії "Юридичні партнери" зможе надати консультацію споживачам електроенергії з захисту своїх прав у суді: скласти грамотно претензію, позовні заяви до суду, надати консультацію з питань законодавства.

Замовити

Окремої уваги заслуговує розгляд ситуації з питання постачання, використання та сплати за електричну енергію. Постановою Кабінету Міністрів України від 26 липня 1999 року N 1357 "Про затвердження Правил користування електричною енергією для населення" затверджені правила користування електричною енергією.

Основним документом, що регулює правові стосунки між електропостачальником та споживачем є укладення договору з енергопостачання. У договорі прописані умови постачання електроенергії споживачем, умови сплати за постачання енергії, порядок відключення електроенергії, нарахування пені та штрафів.

Між споживачем електроенергії та компаніями, які постачають електроенергію виникають суперечливі ситуації зі сплати спожитої електроенергії.

Розрахунки за спожиту електроенергію здійснюються згідно діючих тарифів для населення на підставі показників лічильників. Розрахунковим періодом вважається календарний місяць. Оплата робиться не пізніше 10-го числа наступного місяця. Споживач щомісяця робить зняття показників лічильника, при цьому постачальник енергії має право проконтролювати правильність зняття показників приладів обліку (лічильника). Порядок та форма сплати прописані в умовах договору. У разі несвоєчасної сплати за електроенергію впродовж 10-ти днів після терміну, вказаного у договорі або платіжному документі, та неотримання енергопостачальником повідомлення про сплату на 20-й день, споживачеві присилається попередження про відключення електричної енергії. У разі несплати за спожиту енергію на 30-й день після отримання споживачем попередження, енергопостачальник має право відключити споживача від електричної мережі.

Згідно п.27 Правила забороняється відключення споживачів перед вихідними та святами.

 
Індивідуальне рішення юридичних проблем. Захистимо ваші інтереси і права, зробимо все заради вашого спокійного і світлого майбутнього.
Один для будь-якого питання +380 67 503 05 30

У разі відсутності у споживача коштів на оплату заборгованості він повинен звернутися до енергопостачальника з заявою про складання графіку погашення заборгованості або відстрочення терміну сплати. При цьому необхідно надати документи, які підтверджують його неплатоспроможність (довідку з роботи про затримку зарплати, копію трудової книжки з записом про звільнення, лікарняні листи та інші документи).

Суперечливим питанням залишається постачання електроенергії та низька напруга. Енергокомпанії зобов'язані безперебійно постачати електроенергію та своєчасно справлятися з усіма технічними проблемами, але часто збій у постачанні електроенергії призводить до псування та займання електричних приладів та устаткування. У цій ситуації необхідно оформляти претензію на постачальника електроенергії, а у разі ігнорування або отримання негативної відповіді необхідно готувати позовні заяви до суду. Енергопостачальна компанія зобов'язана відшкодувати збитки, а також моральний збиток.

Як правило, суперечливі питання виникають у разі не обґрунтованого завищення об'ємів споживання при заміні лічильників, коли обленерго завищує об'єм споживання в десятки разів.

Усі факти порушень енергокомпанії необхідно фіксувати, не бійтеся відстоювати свої права та інтереси.


Наша оценка 4.5 на основе 8 отзывов Google