Перейти до вмісту
Главная страница » ПЕНСІЙНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЛЬОТЧИКІВ

ПЕНСІЙНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЛЬОТЧИКІВ

Пенсійне забезпечення осіб, які працювали в льотній авіації має свої особливості щодо підстав для виходу на пенсію, зокрема наявності необхідного стажу для оформлення пенсії за вислугу років, а також інших необхідних умов, розібратися в чому допоможуть кваліфіковані пенсійні адвокати АБ «Ткачук і партнери».

Досвідчені пенсійні адвокати АБ «Ткачук і партнери» роз’яснять  нюанси та  тонкощі законодавства, що регулює пенсійне забезпечення працівників льотної авіації та захистять права цих осіб надавши наступні юридичні послуги:

  • Консультація з усіх питань, пов’язаних з призначенням пенсії працівникам льотного та льотно –випробного складу;
  • Юридична допомога в оформленні пенсії, її перерахунку та в інших питаннях, пов’язаних з пенсійним забезпеченням льотчиків;
  • Підготовка необхідних процесуальних документів-адвокатського запиту, скарги, позовної заяви, клопотань, пояснень, заперечень тощо;
  • Участь у всіх судових інстанціях на захист інтересів клієнта у справах зі спорів з органами Пенсійного фонду України;
  • Оскарження незаконних судових рішень в апеляційному та касаційному порядку;
  • Юридичний супровід клієнта при виконання судових рішень, постановлених на його користь.

ПРАВО НА ПЕНСІЮ ЛЬОТЧІКІВ ЗА ВИСЛУГУ РОКІВ

Статтею 54 Закону України «Про пенсійне забезпечення» установлено умови  при яких робітники і службовці авіації, а також льотно-випробного складу, незалежно від відомчої підпорядкованості підприємств, організацій та установ мають право вийти на пенсію за вислугу років.

Так, працівники льотного і льотно – випробного складу можуть звернутись за оформленням пенсії за вислугу років незалежно від віку за наявності стажу роботи на цих посадах станом на 1.04.2015 – 25 років для чоловіків и 20 років для жінок.

 Також в п. «а» ст.54 Закону наведений перелік необхідного  стажу для виходу на пенсію цих осіб  після указаної дати. При виході на пенсію за вислугу років після 01.04.2024 року і в подальшому необхідний стаж роботи на посадах льотного і льотно-випробного складу для чоловік становить не менше 30 років, а для жінок -25 років.

Строки вислуги років для призначення пенсії працівникам льотного складу обчислюються відповідно до Порядку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 418 від 21.07.1992 року.

Розмір пенсії для осіб льотних екіпажів повітряних суден цивільної авіації (у тому числі пілотів, бортмеханіків, штурманів, бортінженерів та інших) становить 75 % заробітку.

Призначення і виплати пенсій за вислугу років працівникам льотно-випробного складу цивільної авіації визначено у Порядку, затвердженого вказаною постановою КМУ.

Пенсії  за  вислугу  років  працівникам  льотно-випробного
складу  призначаються  у  розмірі  55 процентів заробітку  і  за  кожний рік вислуги понад установлений строк  пенсія збільшується на 1 процент
заробітку, але не менш як на 1 процент мінімального розміру пенсії
за  віком.  

Після досягнення пенсійного віку працівники льотного і льотно-випробувального складу можуть перейти на пенсію за віком.

Юристи нашого Бюро допоможуть розрахувати наявний стаж, який дає право на пенсію за вислугу років та, при необхідності, проведуть розрахунок розміру такої пенсії.

ПОРЯДОК ПРИЗНАЧЕННЯ ПЕНСІЇ ЗА ВИСЛУГУ РОКІВ ЛЬОТЧИКАМ

Призначення пенсії за вислугу років проводиться у відповідності до  Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 № 22-1.

Особа повинна звернутися до пенсійний органів із заявою та додати відповідні документи на підтвердження підстав для призначення пенсії за вислугу років.

Слід звернути увагу, що пенсія за вислугу років призначається при залишені роботи, яка дає право на цю пенсію.

Відмова пенсійних органів у призначенні  (перерахунку) пенсії льотчикам за вислугу років може бути оскаржена до органів Пенсійного фонду України вищого рівня або до суду, а скласти належні процесуальні документи-скаргу, позовну заяву Вам допоможуть адвокати нашого Бюро.

Пенсійні адвокати АБ «Ткачук і партнери» допоможуть оформити (зробити перерахунок) пенсію, у тому числі за вислугу років працівникам льотного та льотно-випробного складу та захистять порушені права клієнта як в досудовому, так і в судовому порядку.