Перейти до вмісту
Главная страница » ОСКАРЖЕННЯ ШТРАФІВ, НАКЛАДЕНИХ УКРТРАНСБЕЗПЕКОЮ

ОСКАРЖЕННЯ ШТРАФІВ, НАКЛАДЕНИХ УКРТРАНСБЕЗПЕКОЮ

Державна служба України з безпеки на транспорті (Укртрансбезпека),  як орган центральної виконавчої влади проводить численні перевірки наземного транспорту, який здійснює вантажні та пасажирські перевезення. 

Верховною Радою України прийнято величезну кількість Законів та нормативних актів в сфері вантажного та пасажирського перевезення, яких перевізники з різних підстав можуть не дотримуватися, за що Укртрансбезпекою на перевізників накладаються адміністративно-господарські  штрафи.  Однак, іноді такі штрафи накладаються не зовсім законно та обґрунтовано і виникає необхідність у їх оскарженні.

Адвокати по оскарженню штрафів Укртрансбезпеки АБ «Ткачук і партнери»  допоможуть розібратися в тонкощах транспортного законодавства, проконсультують щодо можливих шляхів вирішення конфліктної ситуації та захистять Вас від неправомірного накладення адміністративно-господарського штрафу.

Адвокати нашого Бюро  у разі виникнення конфліктних ситуацій із   Укртрансбезпекою нададуть наступні юридичні послуги:

  • Консультація з питань правомірності накладення адміністративно-господарських штрафів Укртрансбезпекою;
  • Оцінка ситуації, розробка стратегії та шляхів вирішення виниклої суперечки з Укртрансбезпекою;
  • Проведення, за необхідності, досудової підготовки, у тому числі зібрання доказів, складання адвокатського запиту тощо;
  • Оскарження адміністративно-господарських штрафів в позасудовому порядку;
  • Складання процесуальних документів – позову, апеляційної та касаційної скарг, клопотань, пояснень тощо;
  • Представництво інтересів клієнта у судах всіх інстанцій.

Адміністративно-господарські штрафи Укртрансбезпеки, які допоможуть оскаржити адвокати нашого Бюро:

  • накладення штрафу на компанію-перевізника за перевищення габаритно-вагових норм транспортного засобу;
  • накладення штрафу на компанію-перевізника щодо перевезення небезпечних вантажів;
  • накладення штрафу на компанію-пасажирського перевізника;
  • інші  адміністративно – господарські штрафи, накладені Укртрансбезпекою.

Порядок виявлення, оформлення та оскарження адміністративно-господарських штрафів Укртрансбезпеки застосованих до перевізника здійснюється у відповідності до Порядку проведення рейдових перевірок (перевірок на дорозі), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 № 1567 та Кодексу адміністративного судочинства України.

ОФОРМЛЕННЯ РЕЗУЛЬТАТІВ ПЕРЕВІРКИ НА ДОРОЗІ ТА НАКЛАДЕННЯ АДМІНІСТРАТИВНО-ГОСПОДАРСЬКОГО ШТРАФУ

Виявлені під час перевірки на дорозі порушення вимог законодавства та норм і стандартів щодо організації перевезень автомобільним транспортом зазначаються в акті з посиланням на порушену норму.

У разі відмови водія від підписання акта рейдової перевірки транспортного засобу посадова особа, що провела перевірку, вносить про це запис.

Справа про порушення розглядається в територіальному органі Укртрансбезпеки не пізніше ніж протягом двох місяців з дня його виявлення.

За результатами розгляду, керівник територіального органу Укртрансбезпеки або його заступник, за наявності підстав, виносить постанову про застосування адміністративно-господарського штрафу.

 Копія постанови видається не пізніше ніж протягом трьох днів після її винесення уповноваженій особі автомобільного перевізника під розписку чи надсилається рекомендованим листом із повідомленням.

ОСКАРЖЕННЯ АДМІНІСТРАТИВНО-ГОСПОДАРСЬКИХ ШТРАФІВ  УКРТРАНСБЕЗПЕКИ

Оскаржити штрафи Укртрансбезпеки можливо у двох інстанціях: безпосередньо до Державної служби України з безпеки на транспорті або до суду. 

Досудовий порядок оскарження

Постанова про накладення штрафу може бути оскаржена до Укртрансбезпеки протягом 10-днів з часу її отримання, який (строк) також може бути поновлено. 

У 10-денний термін Укртрансбезпека розглядає справу про виявлені порушення у присутності уповноваженої особи перевізника (у тому числі адвоката)  та приймає одне із таких рішень:

  • постанова залишається без зміни, а скарга без задоволення;
  • постанова скасовується і матеріали подаються на повторний розгляд;
  • змінюється розмір стягнення в межах, передбачених Законом, проте не в бік збільшення.

Судовий порядок оскарження

Найбільш дієвий спосіб відмінити незаконні адміністративно-господарські штрафи Укртрансбезпеки – це судовий.

Зазначені справи відповідно до КАСУ є незначної складності, а тому, як правило, розглядаються у спрощеному провадженні без виклику сторін. 

У зв’язку із цим, для відміни судом незаконно накладеного штрафу, слід ретельно обґрунтувати позовну заяву та підкріпити, викладену у ній позицію належними доказами, в чому Вам допоможуть кваліфіковані юристи з оскарження штрафів  Укртрансбезпеки нашого Бюро.

Як засвідчила практика адвокатів нашого Бюро, найбільше спірних питань виникає при накладенні штрафів на перевізника за  перевищення габаритно-вагових норм вантажів. 

Можливо визначити найпоширеніші порушення порядку проведення габаритно-вагового контролю, у зв’язку із чим суди скасовують накладені Укртрансбезпекою штрафи: 

  • Перевищення габаритно-вагових обмежень не було відображено посадовими особами Укртрансбезпеки в акті про перевищення транспортним засобом нормативних габаритних/вагових параметрів, оскільки відповідний акт не скадався;
  • Перевізнику не вручалась довідка про результати здійснення габаритно-вагового контролю;
  • Перевізнику не надавалися інші докази виміру або зважування транспортного засобу де б зазначалися результати здійснення габаритно-вагового контролю, та що було перевищено встановлені законодавством габаритно-вагові норми;
  • В акті про проведення перевірки вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень немає посилання на вимірювальне або зважувальне обладнання, яке було використано посадовими особами Укртрансбезпеки при проведенні габаритно-вагового контролю;
  • Жодним документом не підтверджується проведення посадовими особами Укртрансбезпеки вимірювання або зважування;
  • В документах взагалі відсутні відомості про справність обладнання, яким могло бути проведено перевірку габаритно-вагового контролю, оскільки за відсутності відомостей про справність вимірювальних приладів здійснення габаритно-вагового контролю не допускається;
  • Посадові особи Укртрансбезпеки при фіксації факту перевищення вагового нормативного параметру дозволило подальший рух, що не дозволяється;
  • Постанова про накладення штрафу не відповідає установленій формі або в ній відсутні передбачені чинним законодавством реквізити.

Окрім того, є непоодинокі випадки накладення адміністративно-господарських штрафів на власника вантажу, транспорту або інших осіб, в той час як відповідальність за порушення вимог законодавства у сфері автомобільного транспорту під час перевезення вантажів та пасажирів застосовується саме до перевізників.

Так, Верховний Суд  у справі № 540/383/21 скасував рішення попередніх інстанцій про відмову у задоволенні позову про скасування постанови про накладення штрафу  на власника транспортного засобу  за перевезення вантажів з перевищенням вагових норм на одиночну вісь.

Скасовуючи судові рішення ВС зазначив, що матеріали справи не містять відомостей про відповідні заміри відстаней між осями належного позивачу транспортного засобу, зокрема, в акті перевірки графа «відстань між осями»-не заповнена. Отже, за відсутності замірів відстаней між осями не можливо встановити, що осі транспортного засобу є саме одиночними та як наслідок встановити факт перевантаження на вісь.

Крім того, штраф накладено на власника транспортного засобу, а суди повинні при розгляді такої категорії справ з’ясовувати правильність визначення суб’єкта адміністративної відповідальності за такі правопорушення, яким є, зокрема, перевізник.  

Довести ці та інші порушення, допущені посадовими особами Укртрансбезпеки при проведенні перевірки допоможе спеціалізований фахівець-юрист зі спорів з Укртрансбезпекою нашого Бюро.

Також, перевізнику можуть нарахувати плату за проїзд великогабаритного транспортного засобу автомобільними дорогами загального користування, зокрема, вагові параметри якого перевищують нормативні. 

Звертаю увагу, що сама плата за проїзд у судовому порядку  в адміністративному суді не оскаржується. Така плата може бути стягнута Укртрансбезпекою з перевізника через господарський суд в порядку господарсько-процесуального законодавства. Проте, якщо адміністративний суд визнає процедуру зважування неправомірною, господарський суд повинен врахувати дані висновки при вирішенні питання про стягнення плати за проїзд.

Професійні та досвідчені адвокати АБ «Ткачук і партнери» допоможуть відмінити неправомірно накладені Укртрансбезпекою штрафи, як у позасудовому, так і в судовому порядку.