Перейти до вмісту
Главная страница » Допомога антиколектора у боротьбі з незаконними діями колекторської компанії — ТОВ «Фінфорс»

Допомога антиколектора у боротьбі з незаконними діями колекторської компанії – ТОВ «Фінфорс»

  • від

Однією із  колекторських компаній є ТОВ «Фінфорс»», зареєстроване 08.11.2017 року в м. Києві, але здійснює свою діяльність по всій території  України. Зареєстрований вид діяльності: надання фінасових послуг (крім страхування та пенсійного забезпечення).

Зокрема,  ТОВ «Фінфорс» виконує колекторські функції (на підставі відповідної ліцензіі про надання факторингових послуг (виданої у 2017 році)) по стягненню заборгованості  за онлайн-кредитами, придбаними  у ТОВ «СС Лоун».

Що можливо очікувати боржникам від ТОВ «Фінфорс»

  • постійні телефонні дзвінки із номерів віртуальної АТС, які не

можливо відслідкувати із залякуванням позичальників в грубій формі, які поступають цілодобово;

  • дзвінки родичам  за номерами телефонів, які позичальник не

передавав кредитору. Даний метод впливу колектори товариства застосовують дуже активно, оскільки так чи інакше такі дії створюють психологичний вплив  на боржника, як з боку нового кредитора так і від близького оточення. Родичі  ж дізнавшись про фінансові проблеми панічно намагаються як можливо швидше вирішити це питання;

         – надсилають образливі та грубі повідомлення по вайберу як боржнику так і людям, які його оточюють.

         -розповсюджують в соціальних мережах інформацію серед друзів та знайомих щодо збору коштів на закриття простроченого кредиту.

         Головний метод роботи цієї колекторської компанії-дуже сильний цілодобовий психологічний тиск. Під таким тиском не тільки боржник намагається знайти кошти для швидкого погашення боргу,але і родичі, і навіть знайомі починають йому активно допомагати для закінчення цього безперервного натиску.

         При цьому, на реструктуризацію боргу ТОВ «Фінфорс» погоджується не часто і на невигідних для боржника умовах.

         Якщо психологічний тиск не дав результатів ТОВ «Фінфорс»  стягує борги через виконавчі написи нотаріуса, що робиться без відома боржника. До речі, цей метод стягнення з боржників коштів застосовується дуже активно колекторами ТОВ «Фінфорсу». В наступному цей документ направляється як правило приватному виконавцю, який в межах виконавчого провадження блокує усі активи боржника, накладає арешт на його банківські рахунки, в тому числі зарплатні, соціальні та пенсійні, з яких стягуються кошти на погашення боргу.

         Разом з тим, як засвідчило вивчення судових справ, розглянутих за участю ТОВ «Фінфорс» суди задовольняють позови боржників про визнання зазначених виконавчих написів нотаріусів такими, що не підлягають виконанню, а також повертають позивачам кошти, які вже до суда встигли стягнути за таким виконавчим документом.

         Наприклад лише у 2022 році судами прийнято 664 рішення на користь боржників у справах із вказаного спору з ТОВ «Фінфорс».

         Слід звернути увагу, що ТОВ «Фінфорс» фактично не стягує заборгованість по кредитах в судовому порядку, але і та невелика кількість позовів до боржників пред’являється на невеликі суми (в межах основного боргу та відсотків за користування кредитом, як правило без вимог стягнення штрафних санкцій (пені).

Чим допоможе у боротьбі з ТОВ «Фінфорс» антиколекторна компанія

19 березня 2021 року  Верховна Рада України ухвалила Закон № 1349-ІХ, який встановив правила поведінки колекторських компаній. Згідно Закону кожен колектор повинен зареєструватися в Реєстрі колекторських компаній Національного банку України, в протилежному випадку (якщо не включений або виключений з Реєстру) така компанія опиняється поза законом.

         Також колектори отримали чіткий регламент щодо етичної роботи і відтепер їм заборонено: використовувати погрози і шантаж; вчиняти психологічний і фізичний тиск; повідомляти третіх осіб про наявність заборгованості; шкодити репутації позичальника; зустрічатися з ним без повідомлення та погодження цієї зустрічі; взаємодіяти понад два рази на добу та інше.

         Крім зазначеного, боржникам, які попали в «боргову яму» слід знати також настпне:

  • колектори не мають права примушувати повертати борги- ні фізично,

ні юридично і боржник може взагалі не розмовляти з колектором, заблокувати незнайомі номери;

  • борг можуть продати без згоди боржника, але не мають право міняти

умови договору кредитування (збільшувати проценти та тіло кредиту), якщо сам договір не передбачає штрафні санкції. Найчастіше колекторам передають (продають) «старий» борг, який залишився і якщо пройшов трирічний строк давності (для штрафних санкцій -1 рік) – закон на  боці  боржника;

         – стягувати борги може лише виконавча служба у відповідності до Закону України «Про виконавче провадження» і тільки на підставі рішення суду;

         -колектори не мають право входити до приміщення, розповсюджувати недостовірну інформацію про боржника тощо. Зокрема їх дії зводяться лише до телефонних дзвінків з інформаційним повідомленням або звернення до суду;  

– у разі, якщо боржник дізнався, що відосно нього відкрито виконавче провадження та провадяться дії по стягненню заборгованості за виконавчим написом нотаріусу, необхідно негайно оскаржувати цей виконавчий документ  в судовому порядку.

         Боржник повинен знати, що сильніше колекторів є Антиколектори, суди, поліція.

         Коли можна скаржитись на колектора – відразу ж якщо він: не представився і не надав свої документи; розголошує конфиденціальні дані; погрожує, шантажує, вимагає гроші; звонить і надсилає повідомлення цілий день; з боржника стягуються кошти за виконавчим написом нотаріуса та інше.

Антиколектор (досвідчений адвокат по кредитам) допоможе боржнику розробити (та реалізувати) в залежності від ситуації правову схему позбавитись від таких неправомірних «посягань» колектора, зокрема:

  • в розмові з колектором з’ясувати П І П боржника (у разі коли борг

вимагають у особи, яка не брала позику), суму боргу, назву факторингової компанії, яка займається поверненням боргу;

         -написати заяву в поліцію. Іноді колектори здійснюють дії, за які наступає відповідальність за статями КК України, наприклад-за ст. 162 «Порушення недоторканості житла», ст. 182 «Порушення недоторканості приватного життя», ст.182 «Вимагання», ст. 231 «Розголошення банківської таємниці», ст. 355 «Примушення до виконання цивільно-правових зобов’язань» тощо;

         – подати заяву в Національний банк України з проханням відізвати ліцензію факторингової компанії, працівники якої використвовують незаконні методи повернення боргу;

         – скласти лист безпосередньо в колекторну компанію (додавши заяви в поліцію та Нацбанк України);

         – зібрати необхідні докази у разі звернення колекторів до суду;

         – підготувати відповідну позовну заяву (в залежності від ситуації, зокрема, з вимогами про визнання виконавчого напису нотаріуса таким, що не підлягає виконанню) до суду в інтересах боржника;

         -представляти інтереси боржника в суді.

         Отже у разі застосування до Вас ТОВ «Фінфорс» неправомірних дій по стягненню заборгованості звертайтесь до Антиколектора – адвоката по кредитам, який  допоможе вирішити дане питання  у межах правового поля.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *