Перейти до вмісту
Главная страница » СТАТТЯ 51 КУпАП. КРАДІЖКА – ДОПОМОГА АДВОКАТА

СТАТТЯ 51 КУпАП. КРАДІЖКА – ДОПОМОГА АДВОКАТА

Крадіжка чи не найпоширеніше правопорушення.

При скоєнні крадіжки людина може бути притягнута як до адміністративної, так і до кримінальної відповідальності. Вид відповідальності залежить від суми збитків: за дрібне викрадення чужого майна, шляхом крадіжки винна особа буде притягнута до адміністративної відповідальності (стаття 51 КУпАП, якщо вартість викраденого майна не перевищує 0,2 неоподаткованого мінімуму доходів громадян), якщо ж викрадене майно вартує більше (вчинена крадіжка) – передбачена кримінальна відповідальність.

Крадіжка – це таємне викрадення чужого майна.

Кваліфікуючі ознаки крадіжки: крадіжка, вчинена повторно або за попередньою змовою групою осіб; крадіжка, вчинена з проникненням у житло, або інше приміщення чи сховище або яка завдала значної шкоди потерпілому, крадіжка, вчинена у великих розмірах; крадіжка, вчинена в особливо великих розмірах або вчинена організованою групою.

Залежно від обставин справи, Кримінальний кодекс України встановлює різні види покарання, за цей вид злочину, самим м’яким з яких є штраф, а найсуворішим позбавлення волі на строк до дванадцяти років.

Із початком введення воєнного стану, було прийнято Закон України «Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності за злочини проти основ національної безпеки України в умовах дії режиму воєнного стану» який змінив Кримінальний кодекс України (КК), посиливши кримінальну відповідальність за ряд злочинів в умовах воєнного стану в тому числі і за крадіжку.

Крадіжка, вчинена в умовах воєнного або надзвичайного стану – є особливо кваліфікованим складом злочину. Вчинення крадіжки в умовах воєнного стану – одразу кваліфікується за ч. 4 ст. 185 КК України, за що передбачено покарання у вигляді позбавлення волі від 5 до 8 років.

Кримінальним процесуальним законодавством встановлено обтяжуючи та пом’якшуючі обставини покарання, що впливають на вид покарання, його тяжкість, та може бути використана адвокатом на користь підзахисного.

Правильна кваліфікація діяння, уважне і всебічне вивчення матеріалів справи, вивчення даних про особу, виявлення усіх пом’якшуючих та обтяжуючих обставин справи – все це робота адвоката у кримінальних справах про крадіжки АБ «Ткачук та партнери», зокрема при звинуваченні в крадіжці. Професійний адвокат може надати професійну юридичну допомогу в питаннях захисту при звинуваченні в крадіжці.