Главная страница » АДВОКАТ ПО СПОРАХ С КОЛЕКТОРАМИ

АДВОКАТ ПО СПОРАХ С КОЛЕКТОРАМИ

Велика кількість виданих фінансовими установами різноманітних кредитів також тягне за собою певний відсоток прострочень та несплати з боку позичальників таких кредитів. Але фінустанови не завжди хочуть собі морочити питаннями пов’язані з поверненням боргів і продають боргову проблемну заборгованість конторам, які спеціалізуються на поверненні такої заборгованості.
Завдання у Колекторів по придбаних кредитними зобов’язаннями природно одна – якомога швидше і по можливості повністю отримати грошові кошти по придбаним кредитним договором. І методи, які вони для цього застосовують, не завжди можна назвати законними.
Адвокат по спорах з колекторами зможе ефективно протидіяти надмірно наполегливим Колекторам і припинити незаконні способи отримання грошових коштів від клієнта   
                Послуги адвоката  по спорах с колекторами :
●  Ведення переговорів з колекторської (факторингової) компанією;
●  Аналіз договорів на наявність підстав для оплати кредиту. Розробка стратегії;
● Досягнення домовленостей з колекторської (факторингової) компанією щодо розміру суми боргу, якій підлягає поверненню клієнтом в разі, якщо є підстави для оплати кредиту;
● Претензійна робота, досудове врегулювання спорів, звернення до суду, супровід справи у всіх судових інстанціях;
● Оскарження спірних договорів в суді;
● Оскарження виконавчого напису нотаріуса;
● Оскарження неіснуючих боргів, приписаних колектором;
● Запуск процедури банкрутства боржника Колектора.
            Роботу і всі дії по відношенню до колекторської компанії плануємо так, щоб мінімізувати витрати нашого клієнта. Проводимо переговори з представниками колекторської компанії про суму боргу, адже в більшості випадків  колекторами суми завищені в десятки разів . Якщо врахувати всі новели нового Закону про колекторські компанії, колектору краще на роботу не ходити, ніж потрапити на розтерзання до класного адвокату клієнта.
У разі досягнення угоди з колекторською компанією про суму боргу, яку буде сплачувати клієнт, наші адвокати підготують новий договір про це і нададуть супровід.
У разі, якщо домовитися без суду не вдалося, відстоюємо інтереси клієнта в суді, супроводжуємо повністю весь процес.
Нерідкі такі випадки, коли банк (фінансова компанія продають борг (прострочену заборгованість). Однак, не потрібно поспішати платити за виставленими рахунками нового кредитора (факторингової компанії). Відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо захисту споживачів при регулюванні простроченої заборгованості », який вступив в силу з липня 2021 року Кредитор не має права залучати колекторську компанію до врегулювання простроченої заборгованості, якщо умовами договору про споживчий кредит не передбачено таке право Кредитора.
До недавнього часу так звані колектори «взагалі міри не знали», могли собі дозволити дзвонити клієнтам і рано вранці і пізно ввечері й у вихідні, направляли усні і письмові погрози, передавали конфіденційну інформацію про клієнта його знайомим. Але з початком дії нового Закону про колекторські компанії багато чого змінюється, так, наприклад, Закон зобов’язує колекторську (факторингову) компанію дотримуватися вимог етики поведінки при врегулюванні питань простроченої заборгованості. Якщо факторингова (колекторська) компанія порушують вимоги закону щодо етики поведінки зі споживачем, Національний Банк України має право покарати колекторську (факторингову) компанію, аж до виключення відомостей про неї з Реєстру колекторських компаній і навіть тимчасово зупинити або відкликати (анулювати) ліцензію кредитодавця – небанківської фінансової установи (нового кредитора – небанківської фінансової установи) на здійснення діяльності з надання фінансових послуг. Так що представники факторингових (колекторських) компаній повинні добре подумати, чи варто їм порушувати Закон в гонитві за сумнівними сумами боргів. Адвокати нашого адвокатського бюро не пропустять жодного порушення колектора, що допоможе поставити факторингову (колекторську) компанію в законне русло і говорити тільки про реальні суми простроченої заборгованості та про повернення боргу виключно законним способом і ніяк інакше і тільки в разі, якщо є підстави для виплати простроченої заборгованості.
Згідно Закону про колекторські компанії, колектор не має права дзвонити близьким родичам, колектори заборонено дзвонити Позичальнику на роботу, колектор зобов’язаний спілкуватися важліво і з дозволу. На мою думку цей Закон вніс ясність у взаємовідносини колекторських компаній і клієнтів, які мають прострочену заборгованість. Це позитивний крок для вирішення подібних питань в правовому полі, оскільки Закон посилив захист боржників від колекторів.
Однак, звичайні люди, як правило, не завжди орієнтуються в законодавстві і тому не використовують всі законні можливості для чесного вирішення питання по існуючих заборгованостях банку або фінансової організації. Тому Позичальники переплачують колектора часом суми, що перевищують реальні в  кілька разів. Щоб не допустити такого разгулу колекторської компанії радимо при наявності подібних обставин звернутися за допомогою до адвоката. Це стандартна і абсолютно законна практика для адвокатів нашого бюро, звести до мінімуму суму заборгованості клієнта перед банком. Ми все робимо в законному руслі виключно. І проти цього жодна колекторська компанія не зможе встояти.
Із судової практики багато клієнтів виграють справи в судах, суди визнають договору купівлі – продажу прав вимоги боргу недійсними через те, що в момент підписання договору не були дотримані вимоги Закону та з інших підстав.
Свіже рішення суду. 16 вересня 2021р. апеляційний суд у справі № 910/5617/21 задовольнив позов і визнав договір купівлі – продажу прав вимоги боргу недійсним у зв’язку з тим, договір був укладений з порушенням вимог форми, змісту, суб’єктного складу договору факторингу, і це, відповідно до статті 203 ЦК України, підтверджує його недійсність. Як видно з рішення суду, компанія, яка за договором отримала право вимоги боргу не мала статусу фінансової компанії, яка відповідно до Закону України «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг» має право здійснювати факторингові операції.
Ось ще цікаве рішення суду (справа № 161/12590/19). Суд першої інстанції задовольнив позов, визнав договір про відступлення права вимоги недійсним. Апеляційний суд також погодився з рішенням першого суду і залишив його в силі. Правильність прийнятих рішень підтвердив Верховний Суд. Причиною визнання договору недійсним стало те, що фізична особа, яка підписала договір про відступлення права вимоги і набула права Кредитора, не мала статусу суб’єкта підприємницької діяльності, ліцензій і дозволів на здійснення банківської діяльності, в тому числі по валютних операціях.
Досить часто зустрічаються випадки проблем клієнтів з виконавчим написом нотаріуса. Іноді нотаріуси сильно порушують закон в частині безспірності заборгованості, адже виключно за наявності безперечної заборгованості нотаріус має право зробити виконавчий напис в принципі. Нотаріус не замінює судовий орган, не встановлює факти, нотаріус перед тим, як зробити виконавчий напис, повинен переконатися, що таке право у Кредитора існувало і раніше, а не виникло в кабінеті нотаріуса. Потрібно розуміти, що факт надання Кредитором нотаріусу пакета документів не може свідчити про те, що позичальник має борг перед кредитором. Нотаріуси при цьому зобов’язані дотримуватися закону, відповідно, їх дії, як учасників процесу, можуть бути оскаржені нашими адвокатами в суді
Також в разі якщо існуюча заборгованість дійсно існує і вона велика, Адвокат по спорах з колектора допоможе запустити процедуру банкрутства боржника.
І не варто боятися слова банкрутства, так як процедура банкрутства захищає інтереси боржника, а вимоги Колектори, які неможливо задовольнити з підстав відсутності у боржника грошових коштів – грошові вимоги Колекторів будуть вважатися погашеними! І що дуже може засмутити Колектори.
Як бачите, в тонких юридичних нюансах Вам без адвоката складно розібратися і знайти і вхопитися за соломинку, яка дозволить Вам виплисти з  вирви і павутини, сплетеної колекторської або факторингової компанією, а може ще й переможцем вийти з цієї нелегкої боротьби. Не потрібно боятися колектора, нехай колектор боїться Вас, адже у співпраці з грамотним адвокатом Ви не дозволите себе обдурити.
У будь-якому випадку, перш, ніж діяти, необхідно провести аналіз ситуації, яка має місце бути. Необхідно перевірити, чи існують підстави для оплати кредиту чи ні. І лише тільки після цього переходити до конкретних дій.
Звертайтеся до наших адвокатам, вони з мінімальними витратами для Вас допоможуть розібратися в ситуації і знайдуть найоптимальніший і вигідний для клієнта шлях вирішення питання. Довіртеся професіоналам. Працюємо на результат, до перемоги.