Главная страница » Cпори зі страховими компаніями

Cпори зі страховими компаніями

АДВОКАТ ПО СПОРАМ ЗІ СТРАХОВИМИ КОМПАНІЯМИ
 
На сьогоднішній день договори страхування займають значну частину укладених цивільних договорів.
Відповідно до Закону України «Про страхування» договору зі страховими компаніями предметом договору страхування може бути майнові інтереси які не суперечать Закону і пов’язані:
Страхування життя і здоров’я (в т.ч. добровільне пенсійне страхування);
Майнове страхування – страхування майна при настанні страхового випадку – пошкодження, знищення або крадіжки майна;
Страхування цивільної відповідальності при заподіянні шкоди третім особам – страхування відповідальності.
Також страхові договори розділяється на дві різні форми – добровільне страхування (страхування життя, майна, вантажу, багажу, фінансових ризиків) і обов’язкове (відповідальність власників транспортних засобів, страхування професійної відповідальності (в т.ч. приватного нотаріуса) що відповідно передбачено переліком викладених в ст. 6 та ст. 7 Закону України «Про страхування».
Найбільша кількість договорів страхування страховими компаніями полягають як правило в сфері автострахування – відповідальності власників транспортних засобів та страхування транспортного засобу на випадок пошкодження (знищення) в разі ДТП або викрадення (каско) а також страхування нерухомого майна на випадок залиття, пожежі, крадіжки.
На жаль, клієнти страхових компаній часто стикаються з проблемою при настанні страхового випадку – моменту, коли у страхової компанії виникає обов’язок здійснити страхову виплату. При страховому випадку – ДТП страхування відповідальності власника транспортного засобу дуже часто страхові компанії намагаються максимально знизити розмір заподіяної розміру потерпілій стороні  та затягують страхову виплату.
Також при майновому страхуванні при настанні страхового випадку клієнти страхових компаній не можуть добитися отримання страхових виплат і отримують відмови страхових компаній.                      Відмови можуть мотивуватися недотриманням клієнтом страхової компанії будь-яких умов договору страхування, неповного комплекту документів для можливості отримання страхової виплати або ж взагалі кваліфікують випадок як не страховий (як часто буває – це суто суб’єктивно з точки зору страхової компанії).
Адвокат по спорах зі страховими компаніями відразу зможе підказати клієнтові страхової компанії правильний алгоритм дій, щоб максимально наблизити отримання страхової виплати. Отриманні страхової виплати при укладанні договорів страхування є доходом страхової компанії, а страхові виплати – це витрати. Тим більше що іноді страхові виплати на один страховий випадок можуть становити величезні суми – мільйони гривень і більше. Тому, в таких випадках страхові компанії можуть почати вигадувати всілякі причини для відмови у страховій виплаті. При цьому клієнти страхових компаній можуть самі по незнанню або через неуважне ставлення до своїх обов’язків за страховим договором порушувати його – не ставити свою квартиру на сигналізацію (а наприклад договір страхування зобов’язує клієнта тримати квартиру під сигналізацією), не ставити свій автотранспорт на автостоянку (а договір страхування буде обов’язок клієнта зберігати транспортний засіб саме на автостоянці) буде аргументованим підставою для відмови у страховій виплаті.
Стаття 26 Закону України «Про страхування» містить вичерпний перелік причин для відмови у страховій виплаті:
1. Умисне дії клієнта страхової компанії або третьої особи на користь якої укладено договір страхування націлені на настання страхового випадку;
2. Ті ж вищевказані дії, які містять складу кримінального правопорушення, які призвели до настання страхового випадку;
3. Надання клієнтом страхової компанії завідомо неправдивих відомостей про предмет договору страхування або факт настання страхового випадку;
4. Несвоєчасне повідомлення клієнтом страхової компанії про настання страхового випадку без поважних на те причин або створення перешкод у визначенні обставин, характеру та розміру збитків;
5. Інші випадки, передбачені законом.
Важливо врахувати, що під кожен вид страхування у страховій компанії згідно вимоги ст. 17 Закону України «Про страхування» повинні бути розроблені правила відповідного виду страхування і зареєстровані у Регулятора.
Що стосується відмов у виплаті страхової виплати при страхуванні життя і здоров’я (так званого Лайф страхування), то напевно клієнту буде відмовлено у страховій виплаті, в разі наприклад самогубства, водіння транспортним засобом в стані алкогольного або наркотичного сп’яніння, перебування клієнта в місцях позбавлення волі або попереднього ув’язнення, здійснення косметичних або пластичних операцій і т.д.
При виникненні страхових випадків ст. 25 Закону України «Про страхування» передбачено залучення аварійних комісарів – особи, які займаються визначенням причини настання страхового випадку та розміру збитків, наймати які мають право як страхові компанії так і клієнти страхових компаній.
На стадії виникнення страхового випадку страховий адвокат допоможе підказати клієнтові страхової компанії про здійснення невідкладних заходів щодо отримання страхової виплати, пропрацює алгоритм дій, спрямованого на повний захист прав клієнта страхової компанії.
Дії страхової компанії по невиплаті страхової виплати при наявності обставин, які свідчать про те, що ситуація нескладна, є всі докази підтверджують правоту застрахованої особи та вина страхової компанії очевидна, в такому випадку можливе звернення зі скаргою до регулятору – Національного Банку України, за результатами чого – до страхової компанії можливі застосування таких заходів впливу:
 – зобов’язання усунути порушення закону;
 – вимага скликання позачергових зборів учасників страхової компанії;
 – накладення штрафу на винну страхову компанію;
 – відсторонення від управління керівництва страхової компанії і введення тимчасової адміністрації.
Також можливо при неотриманні відповіді від страхової компанії або отримання відмови у страховій виплаті, звернутися до суду. У цьому випадку допомога адвоката у спорах зі страховими компаніями буде просто необхідна. Адвокат по спорах зі страховими компаніями порадить Вам з повнотою доказової бази для аргументації в суді Вашої правової позиції, складе професійно позовну заяву, буде представляти Ваші інтереси в суді першої, апеляційної та касаційної інстанції. Адже протилежна сторона буде наводити в суді аргументи на підтримку своєї позиції, щоб у страховій виплаті було відмовлено.
 
Необхідно буде нагадати, що якщо Ви заподіяли комусь шкоду і настання такого страхового випадку було застраховано страховою компанією, Ви можете отримати позовну заяву в суд від страхової компанії, яка виплатила потерпілому страхову суму та буде вимагати від Вас відшкодування.
При отриманні таких позовів необхідно з’ясувати, підпадали така виплата під дію страхового договору і страхового випадку, не закінчилося дія договору страхування, наявність фінансових документів підтверджують виплату, обгрунтованість розміру збитку.
Адвокат по спорах зі страховими компаніями при подачі на Вас позову від страхової компанії допоможе аргументовано протистояти безпідставним вимогам страхової компанії.
Також хорошим моментом є те, що згідно зі ст. 268 Цивільного кодексу України, на вимогу застрахованої особи до страхової компанії про стягнення страхової виплати строки позовної давності не застосовуються, тобто якщо Ви подасте позов через 5 або через 10 років суд не зможе відмовити в позові на тій підставі, що пропущені строки позовної давності.
 
Якщо Ви перебуваєте не в м. Києві чи вам складно до нас під’їхати, всі необхідні документи Ви можете направити нам на електронну пошту: (datos@ukr.net) також вказавши своє прізвище ім’я по батькові, податковий номер і місце проживання для складання рахунку для оплати.
У такому випадку ми зможемо надати Вам консультацію на електронну пошту