Перейти до вмісту
Главная страница » АПЕЛЯЦІІ В ГОСПОДАРСЬКІЙ СПРАВІ — ДОПОМОГА АДВОКАТА

АПЕЛЯЦІІ В ГОСПОДАРСЬКІЙ СПРАВІ – ДОПОМОГА АДВОКАТА

Перегляд господарських справ в апеляційному порядку дає можливість учасникам справи, особам, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, інтереси та (або) обов’язки оскаржити судові рішення, з якими вони не згодні. Апеляційна скарга на рішення суду подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції протягом двадцяти днів та на ухвалу суду – десяти днів з дня проголошення.

Ухвали суду першої інстанції оскаржуються в апеляційному порядку окремо від рішення суду лише у випадках, передбачених ч. 1 ст. 255 Господарського процесуального кодексу України, а саме про відмову у видачі судового наказу; про забезпечення доказів, відмову в забезпеченні доказів, скасування ухвали про забезпечення доказів; про забезпечення позову, заміну заходу забезпечення позову; про скасування забезпечення позову або про відмову у забезпеченні позову, відмову у скасуванні чи заміні заходів забезпечення позову; про зустрічне забезпечення, зміну чи скасування зустрічного забезпечення; про повернення заяви позивачеві (заявникові); про відмову у відкритті провадження у справі; про передачу справи на розгляд іншого суду; про відмову поновити або продовжити пропущений процесуальний строк; про затвердження мирової угоди; про призначення експертизи; про зупинення провадження у справі; про закриття провадження у справі; про залишення позову (заяви) без розгляду; окрема ухвала; про стягнення штрафу в порядку процесуального примусу; у справах про банкрутство (неплатоспроможність) у випадках, передбачених Законом України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”; про внесення, відмову у внесенні виправлень у рішення; про відмову ухвалити додаткове рішення; про роз’яснення чи відмову у роз’ясненні судового рішення; про відмову у відкритті провадження за нововиявленими або виключними обставинами, відмову в задоволенні заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими або виключними обставинами; про поновлення, відмову у поновленні пропущеного строку для пред’явлення наказу до виконання; про внесення чи відмову у внесенні виправлень до виконавчого документа, визнання чи відмову у визнанні виконавчого документа таким, що не підлягає виконанню; щодо відстрочки або розстрочки виконання рішення, ухвали, постанови, зміну способу та порядку їх виконання; про розгляд скарг на рішення, дії (бездіяльність) органів Державної виконавчої служби, державного виконавця, приватного виконавця; про заміну чи відмову у заміні сторони у справі (процесуальне правонаступництво) або сторони виконавчого провадження; про поворот виконання чи відмову у повороті виконання; про звернення стягнення на грошові кошти, що належать іншим особам, чи нерухоме майно, право власності на яке не зареєстровано в установленому законом порядку; щодо тимчасового обмеження у праві виїзду за межі України; про визначення частки майна боржника у майні, яким він володіє спільно з іншими особами; про відмову у відкритті провадження у справі про скасування рішення третейського суду; про повернення заяви про скасування рішення третейського суду; про повернення заяви про видачу наказу за рішенням третейського суду без розгляду; про залишення без розгляду заяви про відновлення втраченого судового провадження; про відновлення чи відмову у відновленні повністю або частково втраченого судового провадження.

У всіх інших випадках заперечення на ухвали, що не підлягають окремому оскарженню, включаються до апеляційних скарг на рішення суду.

Закон містить вимоги до форми та змісту апеляційної скарги, не додержання яких може стати підставою для залишення апеляційної скарги без руху або повернення.

За подання апеляційної скарги справляється судовий збір, розмір якого визначається в залежності від характеру спору, ціни позову, неоподаткованого мінімуму для працездатних громадян у поточному році. Про наявність підстав для звільнення від сплати судового збору необхідно вказувати в апеляційній скарзі.

Законодавством також наділено особу, що подає апеляційну скаргу, правом поновити строк на апеляційне оскарження, пропущений з поважних причин.

Учасники справи мають право приєднатися до апеляційної скарги, поданої особою, на стороні якої вони виступали. або особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, інтереси та (або) обов’язки.

Особа, яка подала апеляційну скаргу, має право доповнити чи змінити її протягом строку на апеляційне оскарження, відмовитися від неї.

Необхідно знати, що апеляційні суди переглядають справи не лише за наявними у справі доказами, які досліджувалися в суді першої інстанції, а й наданими в ході перегляду рішення в апеляційному порядку. Хоча такі докази приймаються апеляційним судом лише у випадку доведення апелянтом неможливості їх подання місцевому господарському суду.

Фахова допомога адвоката суб’єктам господарювання дає можливість ефективно оскаржити судові рішення навіть у тих господарських спорах, де клієнт не був стороною та дізнався про судове рішення вже після його винесення.