Главная страница » Адвокат в справах суперечки по мікрокредитів

Адвокат в справах суперечки по мікрокредитів

Спори з мікрофінансовими організаціями в Україні
БОРГ ПО мікропозик КИЇВ. ЩО РОБИТИ, І ЗАХИСТИТЬ ЗАКОН?

Реалії нашого часу такі, що багато людей стикаються з проблемою нестачі коштів і для вирішення тимчасових фінансових проблем звертаються за позикою в мікрофінансові компанії (МФО), які стрімко набирають популярність. Щомісяця з’являються нові учасники ринку.

Популярність МФО обумовлена ​​перш за все досить демократичними умовами позики: мінімальний пакет документів, відсутність підтвердження своїх доходів, відсутність поручителя, стислі терміни оформлення і отримання кредиту не виходячи з дому. А ось умови повернення позики не настільки демократичні, так як відсоток за позикою перевищує банківські відсотки в рази.

В останні роки ситуація з проблемними позиками тільки загострюється. І до вирішення даного питання необхідно підходити з усією серйозністю. Але іноді навіть самі сумлінні позичальники виявляються в ситуації, коли їхнє матеріальне становище не дозволяє виплачувати кредит протягом невизначеного часу. Судові позови за позиками вже не рідкість, і багато, що потрапили у важку фінансову ситуацію люди, стають учасниками судових тяжб.

Беручи кредит – позика в мікрофінансових організаціях необхідно знати чим регламентується діяльність МФО в Україні:

Цивільним кодексом України (ст.641, 644);
нормами законодавства про захист прав споживачів;
Законом України “Про фінансові послуги та державне регулювання ринку фінансових послуг”
Законом України “Про електронні документи та електронний документообіг” (ст. 5 – 8).
Перш ніж звернутися за позикою і не стати жертвою обману, позичальникові необхідно переконатися в законності і легальності кредитуючої організації. Для цього потрібно:

на сайті Міністерства юстиції України зайти до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців та перевірити наявність мікрофінансової компанії;
на сайті Нацкомфінпослуг в Державному реєстрі фінансових установ знайти МФО;
на сайті МФО знайти свідоцтво про реєстрацію фінансової установи.
Пройшовши цю процедуру ви зможете отримати повну інформацію про діяльність компанії і її власника.

Зверніть увагу на ще один дуже важливий момент. Між клієнтом і компанією укладається договір оферти – угода на заздалегідь обговорених умовах. Договір оферт, як правило, розміщується на сайті компанії, і відправляється позичальникові по електронній пошті.

Дії МФО при невиплаті мікропозик
З огляду на, що мікрофінансові компанії видають кредити практичним всім, і навіть особам із зіпсованою кредитною історією, тому в разі прострочення платежу послідовність їх дій щодо боржників така:

дзвінок з питанням про причини прострочення і пропозицією знайти вирішення питання;
передача даних позичальника в Бюро кредитних історій, з зазначенням, “недобросовісний платник” (присвоєний “статус” не дозволить звернутися за кредитом в подальшому);
передача боргу колекторській конторі. Наслідки – дзвінки з погрозами в будь-який час доби, як вам, так і вашим близьким, чиїми контактами володіє компанія; повідомлення про борг на роботу, сусідам;
звернення до суду за позиками.
Спори з мікрофінансової організацією
Етап 1: Зібрати всі документи, які пов’язані з отриманням і поверненням позики (договір, документи про видачу, квитанції і чеки про погашення).

Етап 2: Скласти претензію на ім’я кредитора про поширення їм персональних даних позичальника (в т. Ч. Факту наявності у нього боргу). Копію претензії слід направити в орган контролю за діяльністю кредитора.

Етап 3: Підготувати та надіслати позов до кредитора про стягнення суми моральної та матеріальної шкоди, заподіяної їм поширенням персональні дані боржника.

Етап 4: Просити у кредитора виписку про стан заборгованості.

Спори з фінансовими установами, зокрема з мікрофінансовими організаціями відносяться до сфери захисту прав споживачів, так як в даному випадку споживачеві надаються фінансові послуги та забезпечується Законом України “Про захист прав споживачів”.

Суд з мікрофінансової організацією
Згідно із законом керівництво організації, що видавала займ, може звертатися до суду негайно після того, як ви порушили свої зобов’язання, т. Е. На наступний же день після неоплаченого чергового внеску. Але як показує практика, МФО затягує з судом з тієї причини, що у будь-якої компанії пеня за прострочення платежу набагато вище, ніж та без того чималі відсотки по самому займу, а тому їм просто вигідно, щоб ви стали повинні якомога більше. Однак це не означає, що можна зовсім не повертати мікропозики – судова практика знає чимало прикладів, коли позичальника все ж зобов’язали повернути взяті кошти.

Адвокати нашої фірми радять громадянам, на яких МФО подало в суд за несплату кредиту – позики не впадати у відчай.

Наші послуги:
вирішення питання, пов’язаного з порушеннями МФО або зі зміною їм в односторонньому порядку умов договору кредиту (зокрема оскарження неправомірного підвищення відсотків за кредитними договорами, штрафних санкцій, пені);
розірвання та зміна кредитних, позикових договорів;
консультування з укладання договорів;
супровід реструктуризації боргів;
захист прав споживачів фінансових послуг;
проводимо аудит благонадійності фінансової установи;
оскарження дій судового виконавця;
допомога від посягання колекторів;
представлення інтересів в суді.
Телефонуйте за контактними номерами телефону та отримуйте якісне обслуговування в найкоротші терміни.