Безкоштовні консультації не надаються 9: 00-18: 00 без обіду
+380 67 503 05 30 +380 50 406 65 36

Як проходить суд з банком по кредиту?

Багато людей стикаються з проблемою заборгованості перед банком. На теперішній час не має значення, яка сума заборгованості. При виникненні заборгованості банк не поспішає відразу готувати документи до суду. Як правило, документи подаються після закінчення 4-5 місяців затримки, за цей час нараховуються штрафні санкції за прострочення кредиту. Якщо банк передав справу до суду, треба негайно реагувати та спланувати дії для захисту своїх інтересів. Для сприятливого вирішення цього питання потрібна кваліфікована допомога юриста.

Професійні юридичні послуги юристів ЮК "Юридичні партнери" по спорах з банками

Що робити якщо банк подає до суду за несплату кредиту?
Як повернути депозит з банку, у якого почалися проблеми з виплатою по зобов'язаннях
Судові спори з банками, кредитні спори, захист позичальників

Як перевірити, що банк подав до суду

Зазвичай, коли кредитор (банк) подає до суду про порушення умов договору, то він направляє позичальнику судову повістку. Перевірити справжність документу можливо на сайті суду, з якого надійшов лист. Одночасно на сайті ви маєте можливість прочитати інформацію по кредитній справі, а також дату і час засідання суду. Як правило, судова справа з заборгованості проходить за місцем проживання позичальника. І якщо ви не можете скористатися інтернет - сайтом, тому слід звернутися до суду за місцем проживання з паспортом та ознайомитись з позовною заявою. Зверніть увагу на те, що можливо у вашому кредитному договорі вказано конкретний суд.

Чим загрожує суд за кредитом

Якщо банк передав вашу справу до суду, необхідно по перше ознайомитись з матеріалами справи. Для цього потрібно написати заяву, після чого вам будуть надані всі документи : позов банку з сумою боргу, договір кредитування, графік платежів, виписки по рахунку, таблиці з розрахунком заборгованості. Крім того, в матеріалах ви можете отримати нараховану суму пені та штрафів, і не завжди вони и обґрунтовані. Для ознайомлення справи ви маєте право її сфотографувати та попросити суд перенести засідання. Як правило, суд задовольняє вимоги позичальника і дає час на ознайомлення.

Треба Пам'ятати, що сьогодні в штаті банківських установ працюють грамотні юристи, які працюють на результат - відшкодування грошей. Якщо у вас немає юридичної освіти, виграти самостійно справу буде складно.

Судові засідання по кредитній справі

Засідання по кредитній справі відносяться до цивільного процесу. Всі справи проходять в два етапи.

Перший етап - попереднє слухання. Головне, не треба ігнорувати засідання з самого початку. На попередньому слуханні ніяких рішень не приймається. Наприкінці засідання призначається дата і час основного слухання.

Другий етап - основне слухання. На цьому етапі необхідно підготувати обґрунтовані заперечення на позов банку. Це може бути:

  • ваш розрахунок заборгованості;
  • графік погашення кредиту;
  • трудова книжка з записом про звільнення;
  • копія листка непрацездатності;
  • рішення центра зайнятості про призначення позичальника безробітним;
  • інші документи, які підтверджують стан неплатоспроможності.

Пам'ятайте, що рішення суду залежить від наданих вами аргументів та документів. Крім цього, необхідно підтвердити форс -мажорні обставини, що привели до неплатоспроможності. В розрахунок "важка життєва ситуація" не приймається.

Якщо суд виніс рішення не на вашу користь, як показує практика, подавати апеляцію не має сенсу. Рішення суду залишиться в силі.

Як виграти суд у банку

Судовий процес дуже складний, але є обставини, які дозволяють прийняти рішення на вашу користь повністю або частково.

Необхідно звернути увагу на термін позовної давності. Якщо банк пропустив термін позовної давності, справу можна виграти на підставі реальних аргументів в суді. Існує постанова Верховного Суду (справа № 6-16цс15), де прописано, що на стягнення основної суми боргу у банку є 3 роки, а на штрафи - 1 рік. І це означає, що до усіх спірних справ позичальника з кредитором застосовуватиметься такий термін позовної давності.

Згідно Закону України "Про захист прав споживача" ви можете відстоювати свої інтереси та протистояти незаконним вимогам банку.

Кожен проблемний кредит індивідуальний. Для сприятливого вирішення цього питання потрібна кваліфікована допомога юриста. Адвокати компанії "Юридичні партнери", користуючись своїми знаннями знайдуть оптимальні шляхи вирішення проблеми та нерозв'язна ситуація може закінчитися на вашу користь.


Наша оценка 4.5 на основе 8 отзывов Google