9: 00-18: 00 без обіду сб, нд: вихідні
+380 67 503 05 30 +380 50 406 65 36

Спори зі страховими компаніями

Оплачуючи послуги страхових компаній, кожен з нас розраховує в складній ситуації отримати фінансову підтримку і компенсацію понесених витрат. Однак страховики не завжди виконують свої зобов'язання вчасно і в повному обсязі. У таких ситуаціях юристи компанії захищають своїх клієнтів від неправомірних дій страхових компаній.

Переважну більшість страхових спорів між Страховиком (страхова компанія) та Страхувальники (фізичні та юридичні особи) складають спори пов’язані із виникненням ДТП чи його побічних наслідків, у зв’язку з великою кількістю автомобілів (автотранспортних засобів) та складною ситуацією на дорогах.

Найчастіше спори зі страховою компанією виникають у випадку затягування термінів виплат (більше 30 днів з моменту надання вами останнього документа), заниження суми страхових виплат, не правильного розрахунку вартості страхового відшкодування (зменшує на «придатні залишки»), нав’язування розрахунку вартості збитку, вироблений їх оціночною компанією, відмові в прийомі документів для отримання страхової виплати, початку ремонту автомобіля і не доведення його до кінця, відмові в розірванні договору та не повернення частини страхової премії за термін дії договору, звернення до Вас з вимогою в порядку регресу, в інших випадках.

Спори з питань страхування виникають у випадку відмови від виконання або неналежного виконання умов договору страхування сторонами (страхувальником або страховими компаніями).

Наша компанія допоможе потенційним клієнтам у вирішенні протиріч, що виникли у страхувальників із страховиками щодо інших страхових випадків та допоможе:

  • Допомога у вирішенні спорів зі страховими компаніями.
  • Підготовка письмових правових висновків по страховим спорам.
  • Підготовка листів, претензій до страхових компаній.
  • Представництво та захист інтересів Клієнта під час переговорів зі страховими компаніями.
  • Збір доказів, інформації та підготовка документів для стягнення коштів зі страхової компанії в судовому порядку
  • Захист та представництво в судах по спорам зі страховими компаніями.
  • Підготовка заперечень на позовні заяви, представництво Відповідача в судах.

Нещодавні рішення з нашої практики:

Позивач звернулась до суду із позовом до Приватного акціонерного товариства "Український страховий дім" про стягнення страхового відшкодування.

В позові зазначає, що 25.11.2013 року нею був укладений договір добровільного страхування 0004209ВН7 із Страховою компанією Приватне акціонерне товариство "Український Страховий Дім". Предметом страхування є майно позивача, а саме житловий будинок, інше нерухоме майно адресою АДРЕСА_1 та корова червоно-ряба.

Згідно з п. 3.2.6. Договору страхова сума за корову становить 6000 грн. Відповідно до п. 3.1.1. та пункту 15. Договору відповідач зобов'язався здійснювати позивачу страхові виплати за умови настання страхового випадку за житловий будинок, домашнє майно та господарські будівлі та споруди в сумі 22 тис. грн. та відповідно до п. 3.2.6. Договору за корову в сумі 6000 грн.

Страховий випадок стався 03.05.2014, а саме у позивачки згинула застрахована, відповідно до договору корова, що підтверджується протоколом розтину тварини від 03.05.2014року.

В силу положень п. 4. та п. 11 Договору, у разі настання страхового випадку Позивач повинен повідомити відповідача про настання страхового випадку.

Позивач звернулася до відповідача 05.05.2014 з повідомленням про те, що 03.05.2014 у неї загинула корова. Цього ж дня позивач подала відповідачу заяву про виплату страхового відшкодування з додатками. Представником страховика в усній формі повідомлено позивача про прийняття рішення щодо визнання страхового випадку та про те, що буде здійснено виплату страхового відшкодування. Незважаючи на викладене, страхове відшкодування на даний час не виплачене. Відповідач вказані виплати у встановлений договором строк не провів. Тому позивач змушена звернутися до суду за захистом свого права.

Позивач пояснила, що вона уклала договір добровільного страхування із представником відповідача. Свої обов'язки по договору виконала в повній мірі. Однак після настання страхового випадку відповідач договір не виконує. Вона є інвалідом 2 гр., доглядає батька інваліда 1 гр. Корова була єдиним джерелом для існування. Просить позов задовільнити.

Дослідивши всі матеріали справи суд приходить до висновку, що 03.05.2014 року стався страховий випадок, строк виплати страхового відшкодування, який становить 20 робочих днів минув, однак відповідачем виплата страхового відшкодування здійснена не була.

Тому, враховуючи наведене, суд вважає, що з ПрАТ "Український страховий дім" слід стягнути на користь позивачки страхове відшкодування в повному обсязі, оскільки відповідач свої зобов'язання за договором страхування не виконує.

На підставі ст. 526, 979 ЦК України, та керуючись ст.ст. 3,10,15,60,213-215, 224-227 ЦПК України суд, вирішив позов задовільнити.

Стягнути із страхової компанії Приватне акціонерне товариство "Український страховий дім" (площа Спортивна, 3, м.Київ ,код ЄДРПОУ 32556540) на користь ОСОБА_1 6000,00 (шість тисяч) гривень страхового відшкодування.

Стягнути із страхової компанії Приватне акціонерне товариство "Український страховий дім" (площа Спортивна, 3, м.Київ ,код ЄДРПОУ 32556540) 243, 60 гривень судового збору на відповідний рахунок.


Наша оценка 5 на основе 2 отзывов Google