Безкоштовні консультації не надаються 9: 00-18: 00 без обіду
+380 67 503 05 30 +380 50 406 65 36

За яких умов ордер на житлове приміщення вважається недійсним

Підстави визнання ордера на житло недійсним

Підстави визнання ордера на житло недійсним

Адвокат з житлових питань надасть грамотну юридичну допомогу як на етапі досудового провадження так і в суді.

Замовити

В Україні всі житлові питання регулюються Житловим кодексом, прийнятим від 30.06.1983 № 5464-Х, який діє зі змінами та доповненнями. Конституція України гарантує право кожного громадянина на житло, але одночасно в законодавстві виникає багато нюансів з житлових питань. І одним з таких питань залишається за яких умов ордер на житлове приміщення може бути визнаний недійсним?

Процедура отримання

Процедура отримання ордера на житлове приміщення передбачена ст. 58 Житлового кодексу України.

Cт.58 ЖКУ "На підставі рішення про надання жилого приміщення у будинку державного або громадського житлового фонду виконавчий комітет районної, міської, районної у місті, селищної, сільської ради народних депутатів видає громадянину ордер, який є єдиною підставою для вселення у надане житлове приміщення".

Ордер може бути видано тільки на вільне житлове приміщення і дійсний протягом 30 днів, у разі форс-мажор, зазначений строк може бути продовжено виконавчим комітетом органу місцевого самоврядування, який його видав.

Коли буде видано ордер?

Ордер видається за єдиною формою особі, на ім'я якого він виписаний. Ордер обов'язково повинен бути підписаний головою виконавчого комітету органу місцевого самоврядування та завірений печаткою. При його отриманні необхідно пред'явити документ, що засвідчує особу (паспорт), а також документи членів сім'ї, які вказані в ордері.

За яких умов ордер вважається недійсним?

Відповідно до ст. 59 ЖКУ ордер може вважатися недійсним виключно в рамках судового процесу. Свою законність він втрачає на підставі:

  • особа надала свідомо неправдиві відомості, які не відповідають умовам для поліпшення житлових умов. Такими відомостями можуть бути неправдиві відомості про членів сім'ї, про розмір раніше займаної площі, що послужило постановки на квартирний облік, про наявність особливих захворювань та інші;
  • нерухомість, на яку виписано ордер, зайнята іншою особою;
  • порушення посадовими особами виконавчого комітету порядку або умов видачі документа. Це може бути порушення правил черговості надання житла;
  • надане для заселення приміщення не відповідає санітарним та технічним нормам, а також інші умови, при яких проживання осіб неможливо.

Особлива увага! У разі визнання ордера на житлове приміщення недійсним внаслідок свідомо неправдивих відомостей осіб, які одержали ордер, вони підлягають виселенню без надання іншого жилого приміщення. Якщо громадяни, зазначені в ордері, раніше користувалися жилим приміщенням, їм повинно бути надано житлове приміщення, яке вони раніше займали, або інше житлове приміщення.

 
Індивідуальне рішення юридичних проблем. Захистимо ваші інтереси і права, зробимо все заради вашого спокійного і світлого майбутнього.
Один для будь-якого питання +380 67 503 05 30

У випадках визнання ордера на житлове приміщення недійсним з інших підстав, громадяни, зазначені в ордері, підлягають виселенню з наданням іншого жилого приміщення або приміщення, яке вони раніше займали.

Особливу увагу слід звернути на факт, що протягом трьох років (загальний строк позовної давності) з дня видачі ордера можна визнати ордер недійсний. Протягом цього періоду особа може звернутися до суду і подати позов.

Наші адвокати готові надати будь-яку консультативну допомогу з питань житлового законодавства, а також нададуть послугу з вирішення житлових спорів будь-якого рівня складності. Своєчасна консультація - це запорука безпеки вашої родини.


Наша оценка 4.5 на основе 8 отзывов Google