Спори фізичних осіб за спожиту електроенергію

Судові спори з обленерго. Оскарження дій обленерго

Адвокат з електроенергії компанії «Юридичні партнери» зможе надати консультацію споживачам електроенергії з захисту своїх прав у суді: скласти грамотно претензію, позовні заяви до суду, надати консультацію з питань законодавства.

Споживачі електроенергії відповідно до Закону України від 16.10.1997 № 575/97-ВР «Про електроенергетику» мають права на:

Постачальниками електроенергії в Україні є монополісти, тому боротьба з ними дуже довгий та складний етап. Тому при виникненні суперечок з компанією, що енергозабезпечує, необхідно чітко знати свої права, вміти вести діалог оперуючи нормами закону. Від знань своїх прав вірогідність врегулювання питання зростає, адже постачальник електроенергії, який бачить, що перед ним грамотний споживач, свідомо не порушуватиме його права. Але як показує практика, навіть коли споживач прав, постачальник не хоче визнавати його правоту. У таких випадках, для вирішення спірного питання є один шлях — судовий процес.

Будь-який судовий процес ґрунтується на фактах та документах. Як правило, спірні питання виникають при не обґрунтованому завищення об’ємів споживання, з монтажу электричних приладів, при заміні лічильників, коли обленерго завищує об’єм споживання у десятки разів, багато суперечок при переоформленні договорів, підключення електроенергії до будинку, перебії зі світлом, що приводить до пошкодження електричних засобів та приладів.

На що слід звернути увагу у разі спірного питання.

  • Наявність договору, проектної документації.
  • Наявність документів на монтаж електроустановки, від цього багато у чому залежить основа спірних питань.
  • Дані про параметри підключення електроенергії.
  • Акт порушення (акт заміни лічильника, акт контрольного огляду, акт технічного контролю).
  • Фото, де був складений акт про порушення.
  • Складання претензії на постачальника електроенергії.
  • Подання позовної заяви до суду.

Кожне спірне питання вимагає індивідуального розгляду і безумовно судові позови — вимушений захід. Судова практика містить немало випадків, коли Українські обленерго відшкодовують людям збитки, а також і моральний збиток.

Як приклад, вердикт Верховного суду України по справі № 6-73цс17 у задоволення позову фізичної особи у Ніколаєвоблэнерго.

При виникненні судових позовів з фізичною особою, суди виносять постанову найчастіше на користь людей. Захищати свої інтереси перед монополістом необхідно і можливо.

Якщо ви хочете захистити себе, як споживач електроенергії та у вас виникли складнощі, звертайтесь до нашої компанії «Юридичні партнери». Фахівці допоможуть грамотно підготувати претензії, позовну заяву до суду, звернення до органів з захисту прав споживачів. Юристи компанії нададуть поради та рекомендації, які допоможуть у вирішенні проблеми.