Ткачук и партнеры

Індексація вашої пенсії

Зараз ми розглянемо питання індексації пенсії, так як не всі розуміють що це і для чого воно потрібно.

Відповідно до ч. 1 ст. 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» Пенсії, призначені за цим Законом, індексуються відповідно до законодавства про індексацію грошових доходів населення. Законом яким повинен керуватись пенсійний фонд для обчислення вам індексації це Закон України «Про індексацію грошових доходів населення» де зазначається Індексації підлягають грошові доходи громадян, одержані ними в гривнях на території України і які не мають разового характеру:

  • пенсії;
  • стипендії;
  • оплата праці (грошове забезпечення);
  • суми виплат, що здійснюються відповідно до законодавства про загальнообов’язкове державне соціальне страхування, крім щомісячних страхових виплат потерпілим на виробництві (з урахуванням виплат на необхідний догляд за потерпілим) та членам їхніх сімей і пенсій, які індексуються відповідно до закону за цими видами страхування.

Не всім зрозуміло трактування норм цих законів, тому в двох словах коли ростуть ціни в Україні на речі та продукти повинні і рости грошові виплати які не мають однарозовий характер, а саме пенсія.
Відповідно до листа Державної служби статистики України (Держстат) індекс інфляції за період із січня 2014 року по жовтень 2017 року включно становив 217,4%. Цей відсоток повинен множитись на прожитковий мінімум для відповідної демографічної групи населення та ця сума повинна прибавлятися до вашої пенсії.

Для проведення подальшої індексації грошових доходів населення обчислення індексу споживчих цін починається за місяцем, у якому індекс споживчих цін перевищив поріг індексації, зазначений у частині першій цієї статті.

Підвищення грошових доходів населення у зв’язку з індексацією здійснюється з першого числа місяця, що настає за місяцем, у якому опубліковано індекс споживчих цін.

У разі якщо грошові доходи населення підвищено з урахуванням прогнозного рівня інфляції випереджаючим шляхом, при визначенні обсягу підвищення грошових доходів у зв’язку із індексацією враховується рівень такого підвищення у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до статті 6 Закону України «Про індексацію грошових доходів населення» у разі виникнення обставин, передбачених статтею 4 цього Закону, у встановленому законом порядку здійснюється перегляд розмірів у тому числі пенсій. При цьому грошові доходи населення визначаються як результат добутку розміру доходу, що підлягає індексації в межах прожиткового мінімуму для відповідних соціальних і демографічних груп населення, та величини індексу споживчих цін.

Відповідно до п. 2 Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою КМУ від 17 липня 2003 р. № 1078 індексації підлягають грошові доходи громадян, одержані в гривнях на території України, які не мають разового характеру: пенсії або щомісячне довічне грошове утримання (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною та інших доплат, установлених законодавством), крім тих, які зазначені у пункту 3 цього Порядку.

Індекс споживчих цін обчислюється Держстатом і не пізніше 10 числа місяця, що настає за звітним, публікується в офіційних періодичних виданнях.

Хоча пенсійний фонд цього не робить посилаючись на нестачу коштів на рахунках пенсійного фонду для проведення такої дії, хоча це суцільно суперечить чинному законодавству та порушує саме ваше право на отримання гідної пенсії на яку ви дійсно заробили.

Наша компанія вже не одноразово доводила не правомірність не проведення пенсійним фондом індексації пенсії в судовому порядку, саме в нас є великій досвід та багата позитивна судова практика згідно даної позиції тому пропонуємо вам не зволікати та вже сьогодні звернутись до нашої компанія для отримання гідної пенсії.